Teraz jest wtorek, 25 września 2018, 01:41

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Minolta z10 i tulejka 
Autor Wiadomość
Post Minolta z10 i tulejka
Wlasnie stalem sie szczesliwym posiadaczem minolty z10, mam nadzieje troszke sie na nim pouczyc ;) ale do rzeczy... mam problem z tulejką (adapterem) do tego aparatu. otuz... nie moge jej nigdzie dostac :( google przeszukane, sklepy tez i nic. Moze ktos z bardziej zaawansowanych uzytkownikow wie gdzie mozna kupic tanio taka przejsciowke? No bo chyba tulejki z z2, z3 nie pasuja? ;)

środa, 29 grudnia 2004, 23:40

Ostatnio edytowano czwartek, 3 lutego 2005, 03:07 przez Grisza[Gen], łącznie edytowano 1 raz

środa, 29 grudnia 2004, 23:45
to soczewke makro odrazu "pod" obiektyw? cos dziwne rozwiazanie by to bylo... ale specjalista nie jestem, poprostu chcialem miec odrazu "pelen zestaw"

czwartek, 30 grudnia 2004, 00:04
ok. generalnie soczewka ma 52mm. wiec potrzebuje pierscienia 43 - 52 mm...

czwartek, 30 grudnia 2004, 00:10

tym*** żadne na 52mm - bo zasłonisz sobie oczka pajączka :) Redukcja z 43mm na 46mm i na to soczewki jak juz tak bardzo chce :) Ale nie wiem czy tak od razu jest Ci to potrzebne ?? Zastanów sie :)

Pozdro

czwartek, 30 grudnia 2004, 02:27
Krótko i na temat: jedną z zalet Minolty Z10 jest to, że ma "nieruchomy" obiektyw, gwint na obiektywie i nie potrzebuje żadnych tulejek. Gwint jest na 43mm i taki kupujemy osprzęt (filtry, soczewki itp.) Jak dasz redukcje na 52mm to zasłonisz sobie częściowo czujniki aparatu, które są zaraz nad obiektywem. To samo ryzyko jest przy zakładaniu osłony przeciwsłonecznej. Tyle.

P.S. A jak już koniecznie chcesz sobie przyśrubować coś z gwintem 52mm to popatrz tutaj: http://www.foto-akcesoria.com.pl/index. ... odukt&nr=6
Grisza [Gen] tam zamawiał redukcję więc potwierdzi, że dostaniesz towar ekspresowo! :lol:

czwartek, 30 grudnia 2004, 11:36
ok, dzieki ;) moja dosc prosta pomylka wynikala po pierwsze z tego ze ciezko bylo mi znalesc cos za 43mm, po drugie w jednym ze sklepow w ktorym ogladalem owy aparat (MM hehehe) mało zorientowana pani mowila mi cos o tulejkach do z10 sprowadzanych na zamowienie...
Nic, poprawie sie - obiecuje ;)

czwartek, 30 grudnia 2004, 13:18
cytat wlasnie za pewna oferta soczewek makro:
"W celu zamontowania soczewki (soczewek) w aparacie Minolta Z1/Z2/Z3/Z10 niezbędne jest posiadanie tulejki z gwintem 52mm (w modelu Z10 wystarczy pierścień redukcyjny 43mm->52mm) umożliwiającej instalowanie dodatkowych akcesoriów (akcesoria te znajdują się również w naszej ofercie). "
Ale moze narazie starczy mi makro ktore seryjnie oferuje Z10, ale aparat ma miedzy innymi wlasnie sluzyc do wykonywania dokladnych zdjec sprzetu komputerowego (procesory, karty itp) stad moje zainteresowanie takimi soczewkami.

czwartek, 30 grudnia 2004, 13:23
Wynika to stąd, że dana firma (osoba) oferuje tylko soczewki z gwintem M52 a żeby taką dokręcić do Z10 bez redukcji się nie obędzie... :o
Spoko! Do zdjęć takich sprzętów jak podałeś wystarczy ci sam aparat :)
Makro jest od 1cm! Z dodatkowymi soczewkami to możesz sobie fotografować np. uśmiech mrówki... Ale jak chcesz soczewki do Z10 to kupuj na 43mm bez redukcji! Tu np. masz firmy Hoya: http://www...pl/sklep. ... ltry_hoya/

piątek, 31 grudnia 2004, 00:04
Ok. Mam nadzieje, ze starczy :-) Z tego co wyczytałem minolta z10 ma wlasnie dosc dobre makro dlatego sie na nia miedzy innymi zdecydowalem

piątek, 31 grudnia 2004, 03:12
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]