Teraz jest czwartek, 13 grudnia 2018, 06:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Minolta A1 problem? 
Autor Wiadomość
Post Minolta A1 problem?
Witam,

Zakuoiłem niedawno Minolte A1 zauważyłem że na monitorze obraz czasem przeskakuje na czarnobiały.Nie wiem czy jest to wada czy jest to związane z tym że aparat ,,daje mi znać,, że niełapie ostrości?
Czy Zeby sprawdzić dead pixele wystarczy strzelić fote z zasłoniętym obiektywem ,wrzucić na kompa i powinno wszystko być widać (białe plamy jeżeli są)?
Dzięki za wszystkie odpowiedzi!

sobota, 1 stycznia 2005, 22:56

ad. 1 Poczytaj instrukcje ( jesli masz ... )
masz wlaczana opcje wzmacniania obrazu
auto - w slabych warunkach oswietleniowych aparat automatycznie wzmacnia jasnosc obrazu na wyswietlaczu, masz obraz jasniejszy, ale jak sam piszecz - czarno - bialy ...
jesli chcesz to zmieniec.... Poczytaj instrukcje
ad. 2 lepiej tego nie rob, po co sie niepotrzebnie stresowac ??
hoty masz, moge ci to zagwarantowac. Sa specjane programy do ich liczenia ale wierz mi - niewarto ! Po za tym, foty dekla sa nieciekawe

niedziela, 2 stycznia 2005, 01:54
Dzięki-ale już to niesety zrobiłem i faktycznie się zestresowałem. Może nietyle widac coś na zrobionym zdjęciu z zasłonietym obiektywem co na monitrze gdy zdjęć jeszcze nierobiłem.Nawet ich jeszcze nieumiem wrzucić na kompa a co tu dopiero mówić o instrukcji;) Przeczytam ją jak tylko wydrukuje i będę miał czas. Kupiłem go z netu niby gwarancje ma (realizowana przez sprzedającego)ale troch sie stresuje.

niedziela, 2 stycznia 2005, 02:38
Bij, zabij niec nie kapuje, co wdzisz na monitorze, zanim zdjecia zrobisz :shock:
Pisz staranniej i czytaj to co piszesz zanim zrzucisz - bo tylko domyslac sie moge o co chodzi ...
domyslam sie, ze chodzi Ci o podglad ale napisz wiecej i precyzyjniej - kiedy co i jak - to ktos Ci pomoze

niedziela, 2 stycznia 2005, 09:51

sorki, to bylem ja tylko niezalogowany ...

niedziela, 2 stycznia 2005, 09:53

http://www.foto.swiatobrazu.pl/viewtopic.php?t=4565
Tu jest o szumach dedach i tych sprawach, jest to topic dla ludzi o mocnych nerwach i bardzo cierpliwych, a nie dla takich, co to sobie nowa maszynke kupili i strach ich ogarnia na widok prawidlowo dzialajacego aparatu... :twisted:
Tutaj robi sie zoom 10x zeby zobaczyc kolorowe plamki na zdjeciach, najlepiej kolegi :)

niedziela, 2 stycznia 2005, 10:04
Faktycznie kupiłem sobie nową maszynke właśnie po to by uczyć się fotografii więc moje pierwsze pytania mogą być conajmniej głupie.
Narazie nic nie będe pisał bo faktycznie nie mam teraz zupełnie czasu zgłębić tajemnice mojego aparatu.Jak już się połapie co i jak to dam znać. Strach mnie ogarnia bo jutro wyjeżdżam na dłużej zagranice i jak by co ciężko będzie reklamować(odpukać).
Pozdrawiam ,

niedziela, 2 stycznia 2005, 14:53
Faktycznie weź ty chłopie naucz się najpierw wysławiać , potem fotografować, a na końcu zabierz głos na Forum, a jak kupłeś Minolte A1 po to żeby fotografować dekle i białe plamy to sukcesów życzę .

niedziela, 2 stycznia 2005, 15:07

Tom, zacznij od poczytania instrukcji, inaczej nic z A1 nie wskurasz.

niedziela, 2 stycznia 2005, 17:58

ad. 2 lepiej tego nie rob, po co sie niepotrzebnie stresowac ??

Czegos tu nie rozumiem: jeśli aparat ma jakiś feler, który na dodatek podlega reklamacji to natychmiast trzeba go reklamować póki można to jeszcze zrobić (zwykle jeżeli towar ma tzw. wady ukryte, do których m. in. należą martwe piksele, to aparat można wymienić na nowy zwykle do 7 dni od daty zakupu). Dlatego zupełnie się z tobą nie zgadzam. Aparat zaraz po kupnie trzeba sprawdzić czy nie ma jakiś defektów. Osobiście nie chciałbym mieć zepsutego sprzętu, ale jak wolisz to już twoja sprawa.

niedziela, 2 stycznia 2005, 17:59
OKKI , przyznaje racje. Na dzien dobry przyjalem zalozenie, ze Tom dostal nowy = dobry sprzet i nie za bardzo sobie z nim radzi.

niedziela, 2 stycznia 2005, 18:40

Dzięki-ale już to niesety zrobiłem i faktycznie się zestresowałem. Może nietyle widac coś na zrobionym zdjęciu z zasłonietym obiektywem co na monitrze gdy zdjęć jeszcze nierobiłem

Ja mam niestety podobny problem. Dopiero po jakims czasie skapowalem, ze sa to gorace pixele... kolorowe kropeczki na LCD, tyle ze pojawialy sie po krotkiej chwili.

Tego niestety nie moge zareklamowac, bo to nie sa martwe pixele, aczkolwiek denerwuja.

niedziela, 2 stycznia 2005, 18:46
Faktycznie weź ty chłopie naucz się najpierw wysławiać , potem fotografować, a na końcu zabierz głos na Forum, a jak kupłeś Minolte A1 po to żeby fotografować dekle i białe plamy to sukcesów życzę .

A ty weź się chłopie i naucz podpisywać pod swoimi słowami.
Widocznie zaliczasz się do grona ludzi którzy więcej narzekaja niż robią.Niepodoba ci się post to go nieczytaj!!!
A jak masz zadużo czasu to się zapisz do samoobrony tam spotkasz ludzi swojego pokroju i się wygadasz.

niedziela, 2 stycznia 2005, 23:47

spokojnie Tom, z reguly gdy jeden odpowie drugiemu w taki sposob, to drugi pierwszemu pyskowke strzeli i potem nie ma komu usuwac tych zbednych postow.
chlopaki - od razu na poczatku - biala flaga
:-)

poniedziałek, 3 stycznia 2005, 10:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]