Teraz jest środa, 25 kwietnia 2018, 08:54

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Jak oszukać Dynax 5 
Autor Wiadomość
Post Jak oszukać Dynax 5
Wiem, że żeby użyć przejściówki z bagnetu na gwint aby wyzwolić migawkę i zrobić jakieś zdjęcie trzeba ten sprytny aparat jakoś oszukać. Tylko nie mam pojęcia jak to zrobić, wiec proszę o pomoc.

poniedziałek, 3 stycznia 2005, 23:53
Post Re: Jak oszukać Dynax 5
Outsid napisał(a):
Wiem, że żeby użyć przejściówki z bagnetu na gwint aby wyzwolić migawkę i zrobić jakieś zdjęcie trzeba ten sprytny aparat jakoś oszukać. Tylko nie mam pojęcia jak to zrobić, wiec proszę o pomoc.

Masz instrukcję? Jak nie to poszukaj w necie. Jak już zassasz to poszukaj opisu funkcji indywidualnych (CF) i tam znajdziesz co potrzebujesz. I jeszcze jedna sprawa - przy M42 prawdopodobnie będziesz musiał ustawić korekcję na +1,5 EV.
Powodzenia i pozdrawiam
Misza

wtorek, 4 stycznia 2005, 10:35
Dzięki za radę. To naprawde działa. Tylko mam jeszcze pytanko dotyczące tej korekcji naświetlania. Czy z tym +1,5 EV to jest sprawdzone czy to tylko przypuszczenia???? I jak to się ma do pierścienie makro, czy przy nich też należy stosować korekcję???

wtorek, 4 stycznia 2005, 12:20
Dzięki za radę. To naprawde działa. Tylko mam jeszcze pytanko dotyczące tej korekcji naświetlania. Czy z tym +1,5 EV to jest sprawdzone czy to tylko przypuszczenia???? I jak to się ma do pierścienie makro, czy przy nich też należy stosować korekcję???

Jestem pewien na 95%. W moim Dynax'ie 60 jest tak (sam sprawdzałem empirycznie).
Przy sztucznym świetle (przy takiej samej ogniskowej i przysłonie - bardzo ważne!!!), na jednolitej powierzchni zmierz światło dla obiektywu Minolty i M42 - i masz pewnośc na 100%
Pozdrawiam
Misza

wtorek, 4 stycznia 2005, 13:01
Czyli na to wyglada, że przy stosowaniu tej przejsciówki naprawde bedzie trzeba prześwietlać karzde foto o +1,5 EV ale to da sie zalatwic wielkie dzieki za pomoc. Ale jak cos to sie bede jeszcze napewno upominal

wtorek, 4 stycznia 2005, 15:16

nic nie potrzeba oszukiwac aparatu. Wystarczy funkcję 14 przełączyc z 1 na 2 i będzie działał manualny obiektyw M42. Jak nie stosujesz telekonwertera to nie musisz wprowadzac zadnej korekcji ( przy telekonwertwerze musisz).

poniedziałek, 10 stycznia 2005, 21:30

nic nie potrzeba oszukiwac aparatu. Wystarczy funkcję 14 przełączyc z 1 na 2 i będzie działał manualny obiektyw M42. Jak nie stosujesz telekonwertera to nie musisz wprowadzac zadnej korekcji ( przy telekonwertwerze musisz).

A wiesz to z praktyki czy tylko słyszałeś? Co do funkcji 14 masz rację - aparat będzie działał ale czy będzie poprawnie naświetlał to bardzo wątpie. Jak masz D5 + szkła M42 to sprawdź pomiar światła tak jak opisalem wyżej.
Pzdr Misza

wtorek, 11 stycznia 2005, 10:24

z praktyki, aparat poprawnie naswietla, ale przy telekonwerterze jednak korekcja przydatna. z korpusem maxxum 5 (dynax 5) używam biometara 2.8/120 od Psix ( przez dwie przejściówki Psix na M42 i M42 na bagnet minolty), tessara 2.8/50 M42 , taira 3 i co tam sie jeszcze znajdzie.

wtorek, 11 stycznia 2005, 19:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]