Teraz jest wtorek, 18 września 2018, 21:51

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Prezent Minolta A200 - to dobrze czy źle???? 
Autor Wiadomość

Post Prezent Minolta A200 - to dobrze czy źle????
Pewnie niejeden się uśmieje czytając moje rozterki ale sprawa jest taka że dostałem w prezencie A200. Cały szkopuł polega w tym że kiedyś ktoś mi zadał pytanie na temat aparatów i ja coś tam odpowiedziałem że podoba mi się A2. Dla osoby "nietechnicznej" jaka jest różnica między oznaczeniem A2 a A200?? - żadna!!
Chciałbym zauważyć że nie traktowałem do tej pory fotografii jako pasji, tylko używałem mniej lub bardziej złożonych aparatów do uwieczniania różnego rodzaju imprez zlotów itp.
Moje pytanie jest następujące - czy A200 to dobry aparat żeby zaczynać poważną przygodę z fotografią i czy wogóle jest to aparat godny zainteresowania. Bardzo mnie interesują uwagi osób które takim aparatem się posługują i ewentualne ich refleksje na temat tego aparatu.
Owszem czytałem opinie na forum odnosnie A200, ale traktują one raczej o danych katalogowych tego aparatu, a nie o wrażeniach z zabawy tym aparatem.
Ostatnia sprawa to polska instrukcja do A200 - aparat przywędrował do mnie z USA i oprócz instrukcji po angielsku jest jeszcze po hiszpańsku i japońsku - co w niczym mnie nie ratuje. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

czwartek, 6 stycznia 2005, 12:31

Po pierwsze - nie wiem dlaczego tłumaczysz się z tego, że dostałeś tak dobry aparat?
Po drugie opinii o nim tu mało, bo niewiele osób posiada ten aparat.
Teraz liczymy na ciebie i twoje OBIEKTYWNE opinie o tym aparacie.
Pozdrawiam.

czwartek, 6 stycznia 2005, 14:29

Owszem czytałem opinie na forum odnosnie A200, ale traktują one raczej o danych katalogowych tego aparatu, a nie o wrażeniach z zabawy tym aparatem.

masz aparat to testuj sam i wydaj opinie. Na co Ci teraz obca opinia skoro sam możesz stworzyć własną ?? Chyba że nie masz tego aparatu a chcesz mieć. Bardzo dziwny temat na post...

czwartek, 6 stycznia 2005, 16:39

Moim zdaniem to najlepszy aparat dla ludzi którzy chcę rozwinąć swoje pstrykactwo w poważne hobby. Zalety tego aparatu to:
1. prostota obsługi (w porównaniu do mojej A1)
2. lustrzanko-podobność aparatu (ułatwi ewentualną przesiadkę na lustrzankę)
3. obrotowy wyświetlacz
4. ogromne możliwości związane z amattorskim "pełnym" zakresem ogniskowych.
5. tanie i stosunkowo dobre przedłużanie zooma (nasadki tele/wide)

Jakość zdjęć (jak to w minoltach jest średnia..) ale możliwości twórczego wyk. aparatu są nieograniczone.

czwartek, 6 stycznia 2005, 16:53
Moderator

Jakość zdjęć (jak to w minoltach jest średnia..)

Tu się chyba nie zgodzę. Jak się umie wykorzystać możliwości aparatu, to i zdjęcia będą dobre jakościowo.

czwartek, 6 stycznia 2005, 17:05

bonnum napisał(a):

Tu się chyba nie zgodzę. Jak się umie wykorzystać możliwości aparatu, to i zdjęcia będą dobre jakościowo.

100% się zgodze :) Przy tej klasie sprzętu co A200 mozna wiele wycisnąć.

czwartek, 6 stycznia 2005, 20:55

Buba666 myślałem że nas zawalisz opiniami na temat A200.
Mam podobne odczucia co BeHQ - chyba nie masz tego aparatu!
Ja już po półdniowej zabawie z 5060 miałem dużo odczuć o jakości tego aparatu, a ty niby masz A200, a innych się pytasz czy to dobry aparat.
Szkoda - myślałem, że będziemy mieli opinie na jego temat z pierwszej ręki.

czwartek, 6 stycznia 2005, 22:21

cięzko o opinie o A200... kiedys coś ale teraz sucho.

czwartek, 6 stycznia 2005, 23:39

Vendeur napisał(a):
bonnum napisał(a):

100% się zgodze :) Przy tej klasie sprzętu co A200 mozna wiele wycisnąć.

Oczywiście że z Axxx da się wiele wycisnąć! Inaczej bym nie kupił A1 Chodzi mi jednak o to że Minolta ma spore ograniczenia w dziedzinie szumów i ostrości obrazu. Dla tego jakość zdjęć jest często (co nie oznacza że zawsze) gorsza niż u konkurencji.

piątek, 7 stycznia 2005, 00:41

szumy na monitorze widać. na odbitkach nie i pozostaje tylko kwestia ostrości af... ale nie zawsze jest kaszanka. chociaż wogóle jej nie powinno byc.

piątek, 7 stycznia 2005, 12:45

Spokojnie mam ten aparat, a problem tkwi w tym że nie podchodziłem do robienia zdjęć jako do sztuki. Wiem że muszę to zmienić.
Aparat na pierwszy rzut oka nie jest skomplikowany, ale po zrobieniu kilku zdjęć stwierdziłem że trzeba się troszkę napocić żeby osiągnąć w miarę zamierzony efekt. Absolutnie nie uważam tego za wadę, uważam że to jest kwestia opanowania aparatu. Po trzech dniach użytkowania nie mogę zbyt wiele powiedzieć o możliwościach tego aparatu, ale mogę stwierdzić jedno że są to spore możliwości - przynajmniej jak na mój laicki gust. Stwierdzenia na forum takie jak: szumy, aberacje to dla mnie jak na razie czarna magia i muszę trochę poprawcować z tym aparatem żeby wysublimować swoje poczucie smaku w kwestii zdjęć.
No i pozostaje instrukcja in english, która napewno mi nie pomaga tak jak bym chciał.;)

piątek, 7 stycznia 2005, 13:32

No i pozostaje instrukcja in english, która napewno mi nie pomaga tak jak bym chciał

czas poszukac w Internecie wersji PL

piątek, 7 stycznia 2005, 13:40

Wpadła mi w ręce polska instrukcja do A1 - faktycznie nie ma zbyt dużych różnic w obydwu aparatach jeśli chodzi o możliwości, natomiast co do obsługi to więcej funkcji w A200 jest poukrywanych, tzn w A1/A2 są pokrętła funkcyjne dzięki którym mamy bezpośredni dostęp do takich f-cj jak ISO itp, natomiast w A200 jest przycik "SHIFT" który niejako podwaja funkcję wszelkich przycisków i pokrętęł funkcyjnych znajdujących się na obudowie - wg mnie nie jest to zbyt szczęśliwe rozwiązanie.
Zaskoczył mnie pozytywnie czas zapisu zdjęcia, który podejrzewam po części zależy od karty (ja mam CFII 1GB), karty SM i XD nie umywają się jeśli chodzi o ten parametr - takie jest przynajmniej moje subiektywne odczucie po współpracy z aparatami Olympus'a.

piątek, 7 stycznia 2005, 15:57

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem A200 :D
Jak narazie nie miałem zbyt dużo czasu na przetestowanie sprzętu, ale jak narazie jestem bardzo zadowolony 8)
Przesiadłem sie z Z1 i jedynym punktem odniesienia jest właśnie Z1, a nie jest to dobre porownanie :D
Powiedzcie co chcielibyscie wiedzieć, postaram się w miarę możliwości odpowiedzieć

Pozdrawiam

sobota, 8 stycznia 2005, 00:18
Bonnum, a jaki aparat musiałbyś mieć żeby nie mieć zastrzeżeń do szumów i niskiej jakości zdjęć ?
Jest taki ?
Jeśli tak to jaka to marka ?

sobota, 8 stycznia 2005, 21:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona