Teraz jest czwartek, 20 września 2018, 14:41

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Czemu we wszystkich testach Z3 dużo wiecej szumi niż Z2? 
Autor Wiadomość
Post Czemu we wszystkich testach Z3 dużo wiecej szumi niż Z2?
Witam, niby matryce mają tą samą, a przeglądam te testy, i az mi sie wieżyć nie chce, bo roznica jest przerażająca i to na korzyść Z2. Bardzo podoba mi sie ten antishock w Z3 jeszcze wiekszy zoom, kilka poprawionych rzeczy w stosunku do Z2, ale te szumy w tych testach mnie przerażają w Z3.
Moje pytanie do użytkowników , czy to po prostu zależy od szczęscia , ze czasem trafi sie lepszy , czasem gorszy, czy ten Z3 już tak ma, ktoś czegoś nie przemyślał i trzeba sie z tym pogodzić?

poniedziałek, 10 stycznia 2005, 16:23
Używam Z3 od pewnwgo czasu (to moja pierwsza cyfra) i rzeczywiście szumy są przy słabszym oświetleniu ale przy ISO 400 czasem przy ISO 200,ale chyba wszystkie tańsze cyfry szumią w tych zakresach,zwłaszcza przy długich czasach.Przy ISO 50 i 100 jest ok. fotki wychodzą bardzo fajne.Uważam że pewnym mankamentem tego sprzętu jest słabe auto.Ale wszystko rekompensuje tryb manualny.Dla kogoś chcącego poznać tajniki fotografii to bardzo dobry aparat.Po prostu będzie musiał (chcąc robić dobre foty) nauczyć się co to czas,przesłona,EV,balans bieli,korekcja błysku itp. i zrozumieć jak to działa.Plusem też jest bardzo szybki AF,choć bardzo mi brakuje wspomagania AF pry słabszym oświetleniu (ale od czego manual:))

poniedziałek, 10 stycznia 2005, 17:32
Mam straszną rozterke, już naprawde sie naogladałem tych testów wszędzie - Z3 wybitnie szumi jak jest ciemno , juz sie zastanawiam czy to nie zasługa tego anti-shock'a, bo w "ruchomej" matrycy piksele mogą sie szybciej wzajemnie "pobudzać":) Ale jeśli tak , to czemu na życzenie nie można tego wyłączyć:/

Gbyby ten Z3 miał porownywalne szumy do Z2, albo chociaż, gdyby jakiś rusek zrobił RAW do Z3, to bym nawet się nie zastanwiał czy warto dopłacić.
A tak to sam nie wiem. Może miał ktoś z was w użytkowaniu oby dwa aparaciki i powie, opłaca sie dołożyć 2 stówki?

wtorek, 11 stycznia 2005, 22:10

a z jakim iso były robione te zdjęcia nocne? jeżeli >100 to raczej nie ma się czemu dziwić...

wtorek, 11 stycznia 2005, 22:49
Nie będę teraz szukał fotek zeby udowodnić, ale chodzi o każde iso, nawet na 50 da w Z3 sie zauważyć na długich migawkach znaczące szumy , przy czym w Z2 jest prawie idealnie. Ogólnie porownałem dziesiątki tych samych zdjęć przy tych samych parametrach. Z3 wypada tragicznie, tylko nie mam pojęcia czemu. Ta sama matryca!

wtorek, 11 stycznia 2005, 22:55

Ja mam Z2 i nie narzekam, kazdego dnia odkrywam nowe informacje o tym jak wykonac dobre zdjecie i powiem ze jest coraz lepiej, a anty wstrzasowe systemy mozesz zastapic statywem i bedzie taniej :D

Minolta Z2, SD SanDisk 256MB, King: UV,CPL, Velbon DX-888, Samsonite, 12x Camelion-2300mAh

czwartek, 13 stycznia 2005, 04:40
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]