Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 18:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 A2-A200? 
Autor Wiadomość

Post A2-A200?
Witam
Czy ktoś może testował już minoltę A200?
Chcę kupić aparat i interesuje mnie różnica między tymi dwoma modelami.
Który model jest lepszy?
pozdrawiam :D

poniedziałek, 10 stycznia 2005, 22:55

Własciwie to o A200 niewiele wiadomo. Kiedyś cos ale nadal niewiele.

poniedziałek, 10 stycznia 2005, 23:10
Moderator

DiMAGE A200 posiada znany obiektyw APO GT 28-200mm f/2.8-3.5. Ogniskową z tego zakresu możemy dobrać precyzyjnie za pomocą pierścienia na obiektywie. Pomiar ostrości realizowany jest przez system Video AF z 11 polami aktywnymi (do wyboru wszystkie lub jeden) lub z ruchomą ramką ostrości. Zgodnie ze specyfikacją w trybie makro najmniejszy dystans z jakiego aparat poprawnie zmierzy ostrość wynosi 25cm i, co ciekawe, jest to wartość dla maksymalnej ogniskowej (200mm). W tym ustawieniu pole widzenia wynosi 52 x 39mm, co przy 8-megapikselowej rozdzielczości daje wyobrażenie o potencjale A200.

Dzisiejsza nowość to pierwszy aparat Konica Minolta posiadający odchylany (180 stopni) i obracany (270 stopni) ekran LCD. Dotychczas montowano jedynie pochylany (góra - dół) co było wygodne, ale nie wystarczało w naprawdę nietypowych pozycjach. Takie rozwiązanie przyda się też podczas filmowania - A200 to kolejny aparat mogący pochwalić się rekordową rozdzielczością zapisu sekwencji filmowych, 800 x 600 (15 kl/sek). Do dyspozycji jest też standardowa rozdzielczość VGA z prędkością 30 kl/sek.

W tym momencie warto wymienić pozostałe różnice między A200 i A2. Na liście strat trzeba zanotować:

-mniejszą rozdzielczość wizjera elektronicznego (teraz jest "zwyczajna"),
-wolniejsze złącze USB (1.1 zamiast 2.0),
-brak gniazda lamp studyjnych,
-brak opcji sterowania z poziomu komputera,
-obudowa - tu z poliwęglanów, a nie stopu magnezowego.

Tym bardziej, że kilka rzeczy poprawiono, np. wspomniany wcześniej pomiar ostrości lub nowy ekran LCD. A200 wykorzystuje do przeliczania danych nowy, szybszy procesor CxProcess III; taki sam jak w lustrzance Dynax 7D. Poza tym DiMAGE A200 ma wszystko czego spodziewalibyśmy się po zaawansowanym kompakcie cyfrowym ze średniej półki.

Powyżej to krótki cytat...

wtorek, 11 stycznia 2005, 02:12

Ponoć wielką cechą jest delikatnie ironią bujać :)

wtorek, 11 stycznia 2005, 09:39

Czytam wasze forum od pewnego czasu sam lubie forografować choć nie jest fotografia najwyższych lotów. Mam Z2 i denerwuje mnie jej slabe ustawianie ostrości w ciemnych pomieszczeniach wiec czekam na troche kasy i chce kupić A2 lub A200. Może wreszcie powiecie co jest lepsze. I jak jest z ustawianiem ostrości w A2. Bedę wdzięczny za opinie

wtorek, 11 stycznia 2005, 11:19

Co do ostrości w A200 w porównaniu z Z1 jest znacznie lepiej.
Tam gdzie Z1 ma problem tam A200 ostrzy bez problemu, oczywiście przy tych samych warunkach.
Natomiast manualne ustawienie ostrosci w A200 jak dla mnie to rewelacja, tak jak przy Z1 były pewne trudności tak manual dla mnie w A200 jest super.
No ale nie można porównywać Z1/Z2 do A200 jednak jeśli myślisz o "przesiadce" na wyższy model to naprawdę warto. Ja też przez pewien czas się łamałem czy zrobić ten skok...... no i się zdecydowałem i nie żałuję :D
a co do wyboru A2 czy A200, bo miałem ten sam dylemat, to już Twoja decyzja, który Ci się bardziej podoba.......no i rozważyć różnice tu odsyłam do postu Vendeur'a powyżej.

wtorek, 11 stycznia 2005, 11:54

Dzięki za opinie ale nie rozjasnia mi to mojej sytuacji A200 to nowa konstrukcja z fajnymi bajerami np obracny lcd ale wszyscy chwala A2 za jej osiągi Co robić ?? :shock:

wtorek, 11 stycznia 2005, 12:13
Moderator

Co robić ??

Zdecydować ;)

wtorek, 11 stycznia 2005, 13:11

Łatwo powiedzieć kasa jest nie mała a decyzja musi byc ostateczna bo nie przekonam mojej lepszej połowy na zakup 3 trzeciego aparatu. Ufam w wasza wiedze i doświadczenie. Napewno wkrótce dostane przekonujące argumenty do zakupu. :D

wtorek, 11 stycznia 2005, 13:28

Z tego, co można wywnioskować osiągi A200 w stosunku do A2 nie powinny się różnic. Przecież to bliźniacze aparaty... :)
Dla mnie argumentem w rozważaniach A2 vs. A200 za A200 był obrotowy LCD - naprawdę bardzo przydatny, no i może pilot, ale jeszcze go nie używałem :) i przede wszystkim sam wygląd, ale to kwestia gustu a o tym się nie dyskutuje.
Natomiast reszta różnic stanowiła już dla mnie drugorzędne znaczenie.

wtorek, 11 stycznia 2005, 13:58

I jak jest z ustawianiem ostrości w A2

manual oka, af... poczytaj moje posty. Kolejny raz napisze , że z A2 jestem bardzo zadowolony!:) Dzisiaj robiłem 1 foty kropel :) Bomba, zresztą jak zrzucę foty do kompa to pojawi się coś z dziś [licze na dobrą jazdę na moich kroplach z Waszej strony :twisted: ]

Na A200 zerkałem przez moment, interesuje mnie ten CtXIII procesor. Jednak niezdecydowałem się na ten aparat ze względu na zdjęcie pokręteł z obudowy a uwielbiam mieć wszystko pod palcem :) co posiada A2 :)

wtorek, 11 stycznia 2005, 15:21

Oczywiście że czytałem wszystkie posty juz bardzo długo ale gdy nabywałem Z2 af miałbyć spuper a okazał sie kichą. Dlatego wole dmuchać na zimne. I właśnie A2 na razie górą ale nic jeszcze nie przesądzone. :D (narazie b dziekuje za odzew)

wtorek, 11 stycznia 2005, 15:32

spuper a okazał sie kichą

jak się okaże ze A2 ma jeszcze jakąś niespodziankę(chociaż o skopanym Af przed zakupem czytałem) to napewno o tym wspomnę:) A2 to funkcjonalny aparat. Można żyletkowe zdjęcia nim zrobić :) kwestia manualnego zestawienia opcji.

wtorek, 11 stycznia 2005, 15:40
Witam! pierwszy raz postanowiłem zabrać głos, choc od dawna obserwuje dyskusje na wielu wątkach.
Na stronie http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM porównywałem a2 i a200 jest tam takie zdjęcie z domem, na dużym powiekszeniu szczególnie na drzewach widać ze fotka z a2 jest wyraźnie nieostra, podobnie na zdieciu makro. Zczego to wynika, czy może jest to zasługą nowego procesora, a2 zdaje sie potwierdzac opinie o lekkim rozmyciu czy miękkości zdjęc, czy a200 pozbyła sie tego problemu. Na koniec powiem tylko, że jestem na etapie wybierania jednego z tych modeli, pozdrawiam

poniedziałek, 24 stycznia 2005, 12:44

dobrze jest dodać kilka punktów kontrastu w A2. Zdjęcia się poprawiają, chociaż lekkie doostrzenie chociażby w irfanwiev nie zaszkodzi (moze skorygują wreszcie ten soft od niej, chociaż osobiscie nie razi mnie tak bardzo brak tej ultra laserowej ostrości).

poniedziałek, 24 stycznia 2005, 13:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona