Teraz jest piątek, 22 listopada 2019, 09:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Lampy błyskowe do A2 
Autor Wiadomość

ASPEN napisał(a):
Tylko czy tu nie chodzi też o wygodę pracy i wykorzystamie tego za co zapłaciłeś kupując dany aparat. Szczególnie jeśli musisz zrobić np. mały reportaż w pomieszczeniu z bardzo nierównym oświetleniem.

Z tą wypowiedzią całkowicie się zgadzam. Zresztą nie tylko z cytatem a z całością Twojej ostatniej wypowiedzi. Jednak jak słusznie zauważyłeś płacimy dosyć słono za aparaty. Jestem zdania że peryferia powinny być nieco tańsze, no powiedzmy o połowę zwłaszcza te propozycje kierowane do amatorów, powinny uwzględniać amatorskie możliwości finansowe. Odwieczny problem czy sprzedawać dużo i tanio( nie bo niska cena może zasugerowac kiepską jakość) czy lepiej mało a drogo( tak bo to daje złudzenie wysokiej jakości). Tylko że to jest prawidłowy spsób myślenia prowokatorów i egzorcystów z koncernów nastawionych na własny zysk a nie na zadowolenie klientów.(chyba że ktos się czuje lepiej jak wypakuje 500$ za coś takiego jak HS5600 coś co według mnie powinno kosztować dokładnie połowę mniej i stanowić cenny i uzupełniający dodatek do niemalże każdego aparatu minolty.
Zgadzam się z Tobą Aspen i napewno chciałbym miec HS5600 tylko niestety napewno nie za taką cenę(nawet gdybym opływał w kasę, bo wtedy pewnie stać byłoby mnie na zestaw całkowicie w innym stylu :wink:
Jaki stąd morał:"
CAŁKOWICIE NIE ROZUMIĘ TAKTYKI MARKETTINGOWEJ KONCERNU KONICA MINOLTA W ZAKRESIE WYPOSAŻENIA DODATKOWEGO DO APARATÓW CYFROWYCH BO Z PRZEKOANANIA NIE LUBIĘ BYĆ DOJONY Z KASY BEZ WYRAŹNEGO POWODU :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

sobota, 5 marca 2005, 14:42

BO Z PRZEKOANANIA NIE LUBIĘ BYĆ DOJONY Z KASY BEZ WYRAŹNEGO POWODU

:)

sobota, 5 marca 2005, 17:03
Taka taktyka marketingowa to nie tylko domena Koniki Minolty. Pozostali robią to samo bazując na tym , że przy wprowadzaniu nowinek zawsze znajdzie się pewna grupa oszołomów , którzy je kupią by mieć je jako pierwsi. Pierwsze lustro Minolty też trzyma cenę ,która nie jest adekwatna do jakości ale i tak przyciągnie tych co mają trochę bobrego szkła i innych dodatków od analogów Minolty i nie chcą przesiadać się na Canona , Nikusia czy Oli. Ceny lamp to inna bajka. Sam nie wiem dlaczego firmowe są tak drogie. Może dlatego ,że się ich mało sprzedaje ? A sprzedaje się ich mało bo są drogie ? No i kółko się zamyka. A może to my mamy za mało szmalu............Pozdrawiam.

niedziela, 6 marca 2005, 11:54

mamy za mało szmalu...........

i co dalej?
dlatego szukam dla siebie i innych, zastępczych rozwiązań (nie twierdzę, że lepszych lub wygodniejszych), szukam rozwiązań dobrych i tańszych. Na przykład lampa studyjna z gwintem E4 i fotocelą(około stówki) skierowana w parasol rozpraszający (też niekoniecznie bardzo drogi, może wykonany we własnym zakresie niewielkim nakładem sił i środków)
Oczywiście nie da się tego zabrać ze sobą na wycieczkę lub na reportarz ze ślubu i dlatego przydałaby sie dobra automatyczna lampa ale jak bardzo słusznie zauważyłes albo sa za drogie albo my mamy za mało szmalu.
Mam też McGajwerowski pomysł na samodzielne wykonanie studyjnej srebrno - złotej blendy [z samochodowej osłony przeciwsłonecznej i dwóch kawałków materiału (koszt ok 40PLN) ] ale nie bedę sie rozpisywał bo mnie handlowcy pod szafot postawią albo zaczną znieważać zmieniając po raz kolejny nick na A.Słodowy. :mrgreen:

niedziela, 6 marca 2005, 14:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4