Teraz jest wtorek, 24 kwietnia 2018, 08:55

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Aku do A2 oryginały konrta podróby 
Autor Wiadomość

Post Aku do A2 oryginały konrta podróby
Czy ktoś używał juz akumulatorów Np-400 innych niż oryginalny. Zamierzam dokupić "troszkę więcej prądu" ale nie wiem jak spisują się takie cuda jak oferowane na allegro za 45-60 PLN-ów. Czy ktoś ma już doświadczenia w tym zakresie? Będę bardzo wdzięczny za rzetelne opinie..

niedziela, 20 lutego 2005, 17:45

Jak narazie Np400 premium gold (dzięki uprzejmości Genioo) spisuje się bez zarzutów. Wchodzi w komorę baterii bez oporów, zupelnie jak firmowy.

niedziela, 20 lutego 2005, 17:51

Tak samo uzytkuje Premium gold NP-400 1600 Ah - jak na razie (od miesiaca) jest bez zarzutu! Trzyma napiecie tak samo długo jak oryginał!! Włąśnie wróciłem z nart i używałem go na stoku przy -8 C. Jest OK.

niedziela, 20 lutego 2005, 18:00

Czyli premium gold są godne polecenia. A jak ma się sprawa do innych zamienników? Podzielcie się opinią.

niedziela, 20 lutego 2005, 18:17

Post No name
o innych zamiennikach trudno pewnie będzie się wypowiedzieć. A dokładniej wypowiedzieć się ktoś może, tylko jak nam sprecyzuje o jakim aku mówi. Skoro wiekszość z nich jako markę producenta podaje:" NO NAME",
Sprzedawcy z Allegro chwalą :"na japońskich ogniwach" - ktoś inny na to: "Nie wierzcie w japońskie ogniwa, kosztowałyby 3 razy drożej"
Sprzedawcy z Allegro krzyczą:"1900MAh" a inni na to:"nieprawda, tego typu akumulatory mogą mieć tylko do 1500 więc pisanie o 1900 to tylko reklama.
NATŁOK SPRZECZNYCH INFORMACJI( podobnie jak na tym forum)
A Adwójka jak dla mnie jest The Best

niedziela, 20 lutego 2005, 20:18

A Adwójka jak dla mnie jest The Best

:) entuzjasta :) Fajnie :)

A co do sprzeczności to zawsze były i będą, bo większość ludzi zadaje pytanie, jak dobrać rezystor do diody a wystarczy zerknąć we wzór [jesli się nie pamięta] i przeliczyć. Także tutaj materia sama z siebie się nie bierze ;)

poniedziałek, 21 lutego 2005, 01:19
Tylko please nie przynoście takich z dodatkowym ( no name) prądem póżniej do serwisu co ....? Odprawią was z kwitkiem i potem będzie tylko jazgot na markę i serwis itd

A próbował ktoś odpalić kiedyś Diesla po nocy na mrozie a nieoryginalnym akumulatorem ? :)

to tyle gwoli tańszego prądu w takim elektronicznym cacku jak A1/2/200
jak zrobicie spięcie to .....cały aparat do kubełka ....i takie to będą oszczędności ....ale co mi tam się wymądrzać ...co ja babcia Gienia ? Przecież każdy wie co robi - w końcu dorośli jesteśmy nie ... ?

poniedziałek, 21 lutego 2005, 19:10

ak zrobicie spięcie to

gdybyś mi podpowiedział jak je zrobić...? chyba że chodzi Ci o przepięcie?

poniedziałek, 21 lutego 2005, 19:50

Tylko please nie przynoście takich z dodatkowym ( no name) prądem póżniej do serwisu co ....?

ps. dzieki za rade, zawsze wystarczy stwierdzić, że na orginalnym aku się napsociło ;) I zazwyczaj jak w każdym serwisie trzeba iść w zaparate, że na oryginalnych częsciach się skopało. To chyba normalne, bo co to by za serwis u nas w kraju nie był, zazwyczaj uciekają przed naprawą zganiając winę na użytkownika[nie w każdym przypadku ale...] aby wyssać kase poza gwarancją.

poniedziałek, 21 lutego 2005, 19:52

Post Dobre rady zawsze wcenie
Witamy oficjalnego przedstawiciela firmy, mr Konika Meen. Ja również chętnie dowiedziałbym sie jakim cudem "nieoryginalen akumulatory" mogą zaszkodzić aparatowi? Jakiś wirus mają w sobie. Czy też aparatom szkodzi po prostu brak tych ślicznych napisów z logo firmy. Chore sie robią od tego? Może jakieś konstruktywne propozycje mr Konica - podpowiedz nieuświadomionym ile taki ORYGINAŁEK NP-400 kosztuje w najtańszym sklepie?

Osobiście wyleczyłem się z firmowych gadżetów, kiedy przypadkiem zobaczyłem cenę baterypacka (oryginalnego) do Konica Miniolta A2. Cykl produkcyjny na Tajwanie musiał być niebotycznie drogi, i oczywiście te potwornie wręcz nieprzyzwoicie drogie materiały z których ów baterypack został wykonany. Ile tam skomplikowanych elementów ile elektoniki i precyzyjnych materiałów. Tak więc zrozumiałem, że TO MUSI TYLE KOSZTOWAĆ.
Podobnie sprawa ma się pewnie z akumulatorami. Te oryginalne są wery wery, a nawet gut (jak powiedziałby Stefen Muler) pewnie mają duszę i wpisany program nie psucia aparatów Konica Minolta. A te wyprodukowane przez firmę GP lub no name wręcz odwrotnie.
Oczywiście każdy jest dorosły i swój rozum ma. A ja mam nadzieję że co niektórzy umieją też liczyć .
1 (oryginalny) Baterypack Konica Minolta = 10 "no name" akumulatorów.

Pytałem raczej czy produkty no name lub name firmy innej niz te 5 krotnie droższe oryginały trzymają pojemność i czy uzytkownicy sa z nich zadowoleni a otrzymałem odpowiedź, że Koncern Konica Minolta nie jest zainteresowany aby użytkownicy ich sprzętu kupowali u tańszej konkurencji ( chyba mnie to wkurzyło) Usłyszałem też na szczęście swoje i innych, że użytkownikom akumulatorów premium gold nie popsuły się aparaty a aku nie są wcale gorsze od ORYGINALNYCH.
i ostatnie pytanie mr konica minolta meen - czy na przykład akumulatory no name typu R6/AA psują aparaty, lampy błyskowe tudzież inny elektroniczny sprzęt wszystkich firm czy tylko Konica Minolta?
Uzasadnij swoją wypowiedź. Please ....

poniedziałek, 21 lutego 2005, 22:49

Czego sie spodziewasz DUCHU. Przeciez Mr Konica Man nie poleci nam nic innego co każe mu pracodawca. Bussines is bussines Vienetou!!! Nie wymagajcie tego od faceta, bo to oczywiste, ale napewno smieszna jest argumentacja, ze "no name" zniszczy sprzet firmowy. Śmiech konia!! Ten sam problem masz z samochodami, zamontuj do auta na gwarancji sprzęt nieoryginalny lub nieautoryzowany przez producenta - to masz z głowy gwarancę lub jej część!!!

wtorek, 22 lutego 2005, 01:07

No niestety tak się składa panowie, że firmy się nastawiają na serwis i sprzedaż części niż nowych aparatów, bo z tego są większe pieniążki, dlatego zastrzegają dodatkowo zerwanie gwarancji w przypadku zastosowania nie oryginalnych zamienników.
Też wolałbym mieć serwis BMW niż salon :D:D:D

poniedziałek, 28 lutego 2005, 12:52

ja kupilem w foto-raju wynalazek pod nazwa PIXO. zadnej roznicy.
zadnych zwarc,pozarow,swądu,dymu :lol:

poniedziałek, 28 lutego 2005, 15:08

Premium Gold kupiony na Allegro trzyma tak samo długo i daje identyczny prąd jak oryginał. Jest bardzo prawdopodobne, że oba akumulatorki pochodzą od jednego producenta.

wtorek, 1 marca 2005, 05:39

Właśnie o takie opinie urzytkowników chodziło mi najbardziej, dlatego dziękuję za rzeczowe podpowiedzi. Zamawiam Premium Gold, bo z tego co czytam sprawuje się dobrze a kosztuje ".odrobinkę mniej od oryginału" :lol: :wink:

wtorek, 1 marca 2005, 10:24
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona