Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 20:35

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 A2 się grzeje 
Autor Wiadomość

Post A2 się grzeje
Uspokujcie mnie proszę. Czy to normalne że obudowa w okolicy włącznika grzeje się podczas pracy? No, może nie parzy, ale jest dobrze gorąca.

wtorek, 1 marca 2005, 05:59
nie bój sie Stachu ja sam w Strachu - tak ma być .... :)

zerknij do instrukcji obsługi, jeśli ją masz, ale wnoszę że nie bo inaczej nie panikowałbyś że się grzeje tylko przeczytał o tym na jednej z pierwszych stron. Dla uspokojenia powiem jeszcze ze po wyłączeniu ekran wyświetlacza LCD z tyłu aparatu - ma dziwne symptomy a mianowicie - takie poziome pasy które kogoś kto nie ma instrukcji ( bo na Allegro nie włożyli do paczki) - przyprawiają o spazmy użytkowników A jedynek/dwójek i dwusetek i powodują że nasza infolinia staje się Cieńką Czerwoną Linią

czwartek, 3 marca 2005, 19:53

Dla uspokojenia powiem jeszcze ze po wyłączeniu ekran wyświetlacza LCD z tyłu aparatu - ma dziwne symptomy a mianowicie - takie poziome pasy które kogoś kto nie ma instrukcji ( bo na Allegro nie włożyli do paczki) - przyprawiają o spazmy

No to się uspokoiłem, bo wydawało mi się że winstrukcji (którą zapakowano mi do paczki na allegro) producent po prostu tłumaczy wadę której nie potrafił usunąć. Podobnie jak problem z ustawianiem ostrości( którego producent nie tłumaczy już w instrukcji).
A koledze Dolesławowi radzę wyłączać antishake, jeśli nie jest potrzebny.
Adwójka rzeczywiście się grzeje, ale to przecież można było wyczytać w recenzjach zanim dokonało się wyboru i zakupu :lol:

czwartek, 3 marca 2005, 22:30

Uspokujcie mnie proszę. Czy to normalne że obudowa w okolicy włącznika grzeje się podczas pracy? No, może nie parzy, ale jest dobrze gorąca.

ano ano, centralne :) ale miłe na dworze, w chłodny dzień ;)
Cytuj:
Dla uspokojenia powiem jeszcze ze po wyłączeniu ekran wyświetlacza LCD z tyłu aparatu - ma dziwne symptomy a mianowicie - takie poziome pasy które kogoś kto nie ma instrukcji ( bo na Allegro nie włożyli do paczki) - przyprawiają o spazmy użytkowników A jedynek/dwójek i dwusetek i powodują że nasza infolinia staje się Cieńką Czerwoną Linią

gdzie z tyłu? nigdy za lcd nie zaglądam. Na lcd momentami zauważyłem poziome czarne linijki ale to mignięcie własciwie. Co do info linii to ...hehehe :) Ale spójrzmy prawdzie w oczy, mimo wszystko aparat się sprawuje :) Kolejny raz powiem, że wiele martwych psów niestosownie na nim wieszano :)

czwartek, 3 marca 2005, 22:51

Dzięki, rzeczywiście mam instrukcję tylko po angielsku, no i dość wybiórczo ją sylabizuję :wink:

czwartek, 3 marca 2005, 23:55

zerknij do instrukcji obsługi, jeśli ją masz, ale wnoszę że nie bo inaczej nie panikowałbyś że się grzeje tylko przeczytał o tym na jednej z pierwszych stron. Dla uspokojenia powiem jeszcze ze po wyłączeniu ekran wyświetlacza LCD z tyłu aparatu - ma dziwne symptomy a mianowicie - takie poziome pasy które kogoś kto nie ma instrukcji ( bo na Allegro nie włożyli do paczki) - przyprawiają o spazmy użytkowników A jedynek/dwójek i dwusetek i powodują że nasza infolinia staje się Cieńką Czerwoną Linią

Kwestia normalności jest sprawąbardzo względną: gdyby mój aparat tak się zachowywał oddałbym go do serwisu, ale najwidoczniej dla KM to normalne jeśli piszą o tym na pierwszych stronach instrukcji...
Ciekawe co będzie jak lato będzie upalne? :lol:

"kszychu już ktoœ ci wczeœniej napisał, ze nawet jak kupisz sprzet w polsce (np właœnie nikona) i potem koza ci zje instrukcję to nowej po polsku od dystrybutora nie dostaniesz i wtedy te 400zł masz jak znalazł" /jacek2004/

piątek, 4 marca 2005, 12:48

Grzała się A2. I ciekawe, na ile ma to wpływ na bakteryjkę? Bo to ciepło nie jest za darmo. Czyli im cieplej w prawą dłoń - tym krócej bakteryjka wytrzyma.

piątek, 4 marca 2005, 15:00

Czyli im cieplej w prawą dłoń - tym krócej bakteryjka wytrzyma.

hmmmm...... Nobel;) Dlatego uzywamy zamienników premium siku golden deszcz ;) A temp baterii może zależeć również od tego, jak bardzo samo ogniwo jest eksploatowane, w tym przypadku jak i ile pobiera skuteczny AS. Wystarczy go wyłączyć aby temp. nie była "rażąca":)

sobota, 5 marca 2005, 01:27

Ciekawe co będzie jak lato będzie upalne?

BrainDamage napisał(a):
Bo to ciepło nie jest za darmo. Czyli im cieplej w prawą dłoń - tym krócej bakteryjka wytrzyma

LUDZIE !!! KM A-2 GZRZEJE SIĘ !!! !!!! (ale sensacja rewelacja)

I CO TO BĘDZIE LATEM??? Aku mi po 3 zdjęciach padnie??? <płaczę>
TAK MI GORĄCO W RĘCE KIEDY ROBIĘ ZDJĘCIA <znowu płaczę>
po trzech godzinach intensywnego fotografowania mam na dłoniach OPARZENIA TRZECIEGO STOPNIA. Szumy na matrycy są tak ogromne że zkłócają krzyki zdrowego rozsadku i warkot spychacza. Autofokus łapie ostrość na obiekty które znajdują sie z tyłu za mną. <ryczę>
Podaje koncern Konica Minolta do sądu. Wygrywam proces i 10 milionów dolarów odszkodowania... i ......
LOTTO MI TO :lol: :lol: :lol: :lol:

sobota, 5 marca 2005, 02:23

na słońcu i przy AS bateryjka szybciutko spada do 0. Wystarczy poprostu pamiętać o wyłączeniu As bo i po co on przy dobrym świetle.

czwartek, 21 kwietnia 2005, 22:33

z kim ja muszę pracować ? :wink:

czwartek, 21 kwietnia 2005, 23:25

ćśśśś.... nie zawsze zwracam uwagę na to, co na wyświetlaczach jest pokazywane ;)

piątek, 22 kwietnia 2005, 00:28

A to ty do tej pory nie wyłączałeś ? ? ?
z kim ja muszę pracować ? :wink:

Co jeszcze wyłączacie, by toto działało? :-D

"kszychu już ktoœ ci wczeœniej napisał, ze nawet jak kupisz sprzet w polsce (np właœnie nikona) i potem koza ci zje instrukcję to nowej po polsku od dystrybutora nie dostaniesz i wtedy te 400zł masz jak znalazł" /jacek2004/

piątek, 22 kwietnia 2005, 13:31
Moderator

Najlepiej to w ogóle nie włączajcie aparatu, to ani nie będzie się grzał, ani nie będzie tak szybko bateria padała...

PS. Jak się grzeje monitor, komputer, czy baterie w latarce, to też od razu panikujecie i oddajecie do serwisu? :lol:

piątek, 22 kwietnia 2005, 14:05

Co jeszcze wyłączacie, by toto działało? icon_biggrin.gif

Ale szkła wewnątrz obiektywu mamy czyste a jak tam u ciebie? Już? Czy jeszcze czekasz? lubię tak wspomnieć przedszkolne lata

piątek, 22 kwietnia 2005, 16:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona