Teraz jest sobota, 21 kwietnia 2018, 19:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 wadliwe A2- neverending story 
Autor Wiadomość
Post wadliwe A2- neverending story
Muszę się publicznie wyżalić :cry: .
W grudniu, po dwóch miesiącach intensywnego myślenia kupiłem A2. :D
I d... zbita :( . Posiada wadę, którą opisywano już chyba wszędzie: aparat potwierdza ustawiienie ostrości a zdjęcie jest całkowicie nieostre lub ostrość ustawiona zostaje na obrzeża kadru. Wadę tą sygnalizowali wszyscy anglojęzyczni recenzenci tej pstrykawki. Myślałem, że producent czyta recenzje i wyciąga wnioski a tu nic... :evil: Knot nie usunięty po prawie roku od jego wykrycia przez użytkowników. :shock: Obciach dla firmy!!!!

Po złych doświadczeniach z pierwszego miesiąca użytkowania aparatu (ok. 400 zdjęć z tego ok. 25% nieostrych) ostatnio baczniej obserwowałem wyświetlacz i po sygnale potwierdzającym ustawienie ostrości nie naciskałem w ciemno spustu migawki (co robiłem z powodzeniem moim analogowym Dynaxem 7) lecz obserwowałem czy ostrość jest rzeczywiście ustawiona prawidłowo. Zdarzało się, że musiałem kilkakrotnie wciskać do połowy spust migawki by obraz na monitorze stał się ostry, pomimo tego iż już pierwsze wciśnięcie łączyło się z potwierdzeniem prawidłowego ustawienia ostrości. Mało tego, nawet ta baczna obserwacja nie usuwa usterki, gdyż dopiero po przeniesieniu zdjęć na monitor komputera widoczne są wszystkie detale i wtedy okazuje się, że wciąż liczne ujęcia są nieostre w opisany powyżej sposób.
Przetestowałem działanie aparatu w różnych warunkach oświetleniowych i nie mają one wpływu na występowanie usterki. Standardowo zdecydowałem się na korzystanie z funkcji FFP w miejsce WFA, przy czym mam wyłączone funkcje Direct Manual Focus i Fulltime AF oraz właściwie nie korzystam z możliwości przesuwania kursora FFP w obrębie kadru (ustawiam ostrość na centralnie ustawiony kursor, blokuję ostrość wciskając spust do połowy i przekomponowuję ujęcie).

Krótko mówiąc aparat jest w serwisie i czekam :( . Pani grzecznie powiedziała mi, że na naprawę gwarancyjną mają 28 dni. A tu taka piękna zima do fotografowania :twisted: !!!

Żałuję, że kupiłem ten aparat i jeszcze kupę akcesoriów do niego. Mogłem poczekać do kwietnia i wtedy kupiłbym EOSa 350D plus Tamrona 18-200mm. Pewnie o ok. 1,5tys. zł drożej ale za jakość trzeba zapłacić.

Jestem zdołowany :cry: i zły :evil: .
Pozdrawiam forumowiczów.

PS
A2 zniknęła już z oferty Minolty w Polsce :!: . Nie minął nawet rok od debiutu. A nie ma następcy bo przecież A200 to takie nie wiadomo co. Czyżby koszty serwisowania aparatu przewyższały zyski ze sprzedaży? Dziwne tylko, że na świecie dalej to pudełko sprzedają.
Pozdrawiam.

czwartek, 3 marca 2005, 14:52

No to może mój był tak zwalony, a ja siebie winiłem za brak umiejętności zrobienia dobrej foty?
Wolę myśleć, że to ja kiepsko sobie radziłem.

czwartek, 3 marca 2005, 21:10

Muszę się publicznie wyżalić

Nic tak nie przynosi ulgi, prawda?
"Wada" opisywana na wszystkich forach grupach dyskusyjnych i fotoocenach (chociażby na stronie fotopolis). Nie prościej to było poczytac przed podjęciem decyzji? A może chodzi o to żeby ponarzekać. A może włąśnie daltego A2 jest tańsza.
NA koniec dobra rada. Zawsze przecież możesz:
Cytuj:
kupić EOSa 350D plus Tamrona 18-200mm. Pewnie o ok. 1,5tys. zł drożej ale za jakość trzeba zapłacić.

:wink: :lol:

czwartek, 3 marca 2005, 22:40

No to może mój był tak zwalony, a ja siebie winiłem za brak umiejętności zrobienia dobrej foty?
Wolę myśleć, że to ja kiepsko sobie radziłem.

no chyba raczey, bo ja aż takich klocków z AF nie miałem. No ale nawet w stadzie "łabędzi" jest jakiś marny qrczak ;)

bogist napisał(a):
Żałuję, że kupiłem ten aparat i jeszcze kupę akcesoriów do niego. Mogłem poczekać do kwietnia i wtedy kupiłbym EOSa 350D plus Tamrona 18-200mm. Pewnie o ok. 1,5tys. zł drożej ale za jakość trzeba zapłacić.

mądry Polak po szkodzie... ;) Nie płacz nad rozlanym piwem a kup nowe ;)

czwartek, 3 marca 2005, 22:46

BeHQ Tak na serio - wolę, by było to moje nieuctwo.

czwartek, 3 marca 2005, 23:21

a nie fajniej zamiast tego długiego tamrona szerszą stałkę? Byleby jasną :).
Dokupiłem sobie obiektyw 50/1.8. I nie używam na razie kitowego. Całą frajda jest z zabawy tą 50. Dokupie sobie jakieś też stałe szkiełko, tyle że szersze i będę chciał by było b.jasne.

czwartek, 3 marca 2005, 23:23

BeHQ Tak na serio - wolę, by było to moje nieuctwo.

A2 nie jest pozbawiona wad. Tyle mam do napisania.

piątek, 4 marca 2005, 01:13
bogist napisał(a):

Nic tak nie przynosi ulgi, prawda?
"Wada" opisywana na wszystkich forach grupach dyskusyjnych i fotoocenach (chociażby na stronie fotopolis). Nie prościej to było poczytac przed podjęciem decyzji? A może chodzi o to żeby ponarzekać. A może włąśnie daltego A2 jest tańsza.
NA koniec dobra rada. Zawsze przecież możesz:
Cytuj:
kupić EOSa 350D plus Tamrona 18-200mm. Pewnie o ok. 1,5tys. zł drożej ale za jakość trzeba zapłacić.

:wink: :lol:

Po pierwsze gdy podejmowałem decyzję nie było jeszcze ani EOSa 350d (300d był zdecydowanie gorszy) ani ww. Tamrona.
Poza tym uważam, że jeśli już trafi się sprawny egzemplarz, to A2 jest najlepszym kompaktem na rynku. Kupując go liczyłem na mój życiowy fart i mądrość producenta (rugowanie błędów na bieżąco). :D
Przeliczyłem się. :(
Trzymam kciuki za serwis Minolty.
Wczoraj zadzwonił do mnie miły pan z serwisu i przekonywał, że pstrykawka jest OK. Ja go przekonywałem, że nie jest. Stanęło na tym, że jeszcze posprawdza.
Mam nadzieję, że będzie OK. Staram się być życiowym optymistą.
Ale jeśli się nie uda to skorzystam z porady szanownego Ducha. :wink:
Tylko ktoś będzie musiał kupić A2. :roll:
Pozdrawiam forumowiczów.

piątek, 4 marca 2005, 11:10

cóż myśle że biorąc pod uwagę że Minolta ogólnie jest awaryjna , jest dość awaryjna -to gdyby zebrać wszystkich którym się zepsuła to moglibyśmy wygrać wybory :).
I jako posłowie/senatorowie/prezydenci - wprowadzilibyśmy ustawę o wydaleniu Kon/Min z kraju nad Wisłą :)
na razie kilka przysłów
nabity w Minolte,
mądry polak po Minolcie,
gdzie dwóch się bije tam Minolta do serwisu ,
raz Minolcie śmierć,
a właśnie Moderatorze gdzie twoja Zetka ??????????
czyżby ???????????
Ps.Nie było mnie tu pół roku ale musze przyznać że jedyna zmiana to brak słynnej zet1 oraz fakt że serwis sie ładuje dłuuuuuuuuuuuuuuugo :(

piątek, 4 marca 2005, 11:40

Duch napisał(a):
bogist napisał(a):

Po pierwsze gdy podejmowałem decyzję nie było jeszcze ani EOSa 350d (300d był zdecydowanie gorszy)

Oj czy ja dobrze słyszę ??? 300d miałby być gorszy od A2 ????
No chyba przez to że jednak do dziś chodzi jak to u Canonów bywa :).
Wiesz są fora gdzie ludziom Minolta palmą odbiła i ją wynoszą ponad wszystko.
Ale porównać a2 z 300d - toż za to powinna być kara .
Myśle że Twój przypadek jednak rokuje pozytywnie , może w końcu Pan z serwisu zauważy ze jest popsuta ,oże nie zdążą naprawić , ale zepsuje się 3 razy pod rzą i poprosisz o zwrot kasy :)
i wtedy se kupisz ...... :) aparat

piątek, 4 marca 2005, 11:52

na razie kilka przysłów
nabity w Minolte,
mądry polak po Minolcie,
gdzie dwóch się bije tam Minolta do serwisu ,
raz Minolcie śmierć,

Wypraszam sobie! Stara Minolta była super. Moja kilkuletnia 505 nadal robi (i jeszcze długo będzie robiła) piękne zdjęcia. Powyższe epitety należą się Konice Minolcie.
A z przysłów dodam jeszcze:
Dopóty KM foci, dopóki jej się mucha nie przyklei
KM I salomon nie zrobi dobrego zdjęcia
Na KM wszystkie kozy leją
I moje ulubione
KM została wyrzucona

"kszychu już ktoœ ci wczeœniej napisał, ze nawet jak kupisz sprzet w polsce (np właœnie nikona) i potem koza ci zje instrukcję to nowej po polsku od dystrybutora nie dostaniesz i wtedy te 400zł masz jak znalazł" /jacek2004/

piątek, 4 marca 2005, 12:34
Oj czy ja dobrze słyszę ??? 300d miałby być gorszy od A2 ????
Ale porównać a2 z 300d - toż za to powinna być kara .

Nie podałem moich przesłanek, uzupełniam:
1.przy danym zakresie ogniskowych małe gabaryty (300d- konieczny drugi obiektyw)
2. szybszy
3. synchronizacja lampy ze wszystkimi czasami (tego niestety nie ma też 350d)
4. antyshake
5. porównywalna jakość zdjęć przy założeniu odbitek max. 15x21
6. cena.
Coś jeszcze bym znalazł ale nie mam teraz czasu.
Przez długie lata dźwigałem ciężką torbę ze sprzętem (m.in. EOS30 i o niebo lepszy Dynax 7) teraz wiem, że to przesada- przy amtorskim robieniu zdjęć wyrafinowany kompakt jest OK (mam na myśli cyfrówki). Ile razy w życiu robisz odbitki większe niż A4?
O ile nie chcesz dźwigać torby z obiektywami, to upieram się, że A2 to lepszy wybór- pod warunkiem, że A2 jest sprawny. :wink:
Pozdrawiam.

piątek, 4 marca 2005, 12:49

No bez przesady - jak sobie założysz do 300d tamrona 18-75/3,5 to chyba bedziesz miał w miarę uniwersalny sprzęt. A za chwilę pokazuje się tamron 28-200/2.8 i wóczas spełni Twoje oczekiwania co do obiektywu podobnego do A2. (biektyw ma być na dniach)
Co do szybkości ostrzenia- chyba se kolega, za przeproszeniem, robi jaja. :) :) :) :) :).

Cenowo wyjdzie drożej - bez dyskusji.
Co do komfortu - ja jednak wolę obecny mój aprat(300D) od tego, który sprzedałem(A2).

Po pierwsze gdy jest mi za ciemno, mogę sobie ustawić 1600 ( po zmianie firmware 3200) i mam fotkę. W A2 - niestety. To co się dzieje z obrazem powyżej 100 jest nie do przyjęcia( dla mnie) - inna sprawa, ze lubię robić fotki nocne. Ale słabe oświetlenie pokojowe, gdy nie chcę lampy - też na A2 wychodziło mi tak sobie.
Zresztą nie bardzo jest sens porównywać A2 i lustro - bo to jednka ciężko zrobić. Ktoś powie, że właśnie założył sobie szkło 18-300/1,4 i równaj tu teraz możliwości i jakość fotki.

piątek, 4 marca 2005, 14:43

Do tego oceanu pochwał na A2 ot tak sypnietych z rekawa dodam tylko jedną rzecz: 300D ma taką dziwną niespotykana mozliwość kontroli GO (pewnie to wada) ale za to w "wyrafinowanych kompaktach" GO zmierza ku nieskończonej doskonałości ( i pewnie to jedna z rękawowych zalet ) :) I o czym tu gadamy ? Jaka poprawność zdjęć ? Czym ???
Czy to że ktoś robi zdjęcia z odpowiednią i kontrolowana GO wg jego uznania i jakichś ogólnie pojętych zasad to wada czy zaleta ? 300D daje mi wybór A2 nie a temat wydruków to taki "temat zastępczy" o niczym.
Oczywiście mozna by mnożyc ograniczenia A2 ale tak tylko wpadłem troszke nie mam czasu.
To tylko kwestia wyboru zależy czego oczekujesz ale porównania pomiędzy tymi aparatami sa bez sensu. To dwa inne swiaty inne wymagania inne potrzeby inne spojrzenie.
Ja jednak wole mój ciężki plecak pełen różności i morze możliwośći !
Osz we morde co za zdanie... i będzie że psychol o A2 to pewnie bzdury gada i niech tak będzie.
Pozdrawiam Serdecznie
g.

piątek, 4 marca 2005, 20:18

Post Najlepszy aparat na świecie.
Och jakie to słodkie mieć najlepszy aparat na świecie...
Wtym celu trzeba powtarzać sobie i innym że ten który JA mam jest właśnie najlepszy. Trzeba też z lubościa słuchać innych którzy mówią tak słodkie dla naszego ucha treści:"Tak ten właśnie jest najlepszy na świecie". Najlepiej dodać do tego jeszcze: "nie ma porównania". Wtedy doznaje się prawdziwego błogostanu, nirwany niemalże. Trzeba też głośno i starannie kłócić się z tymi, którzy mają coś innego i też śmią trwiedzić że mają najlepsze na świecie.
NIE ROZUMIĘ TYLKO PO CO PRZY OKAZJI OBRZUCAĆ BŁOTEM DOOKOŁA WSZYSTKO TO, CO JEST INNE OD NASZEGO
Nikon 8800,Canon300D, Minolta A2 - to podobne aparaty choć każdy inny, każdy z nich ma swoje zalety i wady. I każdy może wybrać coś dla siebie i mieć przekonanie, że ma najlepsze na świecie.
Po co jednak przekonywać innych że oni mają gorsze? .... Może niektórym, jeszcze mocniej osładza to uczucie szczęśliwości: "jestem posiadaczem najlepszego na świecie".
Słucham peanów właścicieli Nikona, czytam hymny pochwalne na temat Canonów i wcale nie przeszkadza mi to kochać moją Mionoltę, ze wszystkimi jej wadami i zaletami. Najbardziej za to że jest moja i że mogę robić nią piękne zdjęcia.
Na koniec szczerze współczuję tym którym trafiają się wadliwe egzemplarze aparatów cyfrowych oraz tym którzy są życiowymi malkontentami, którzy w całej tej różnorodności rynku aparatów cyfrowych nie potrafią mieć apartau "najlepszego na świecie".

sobota, 5 marca 2005, 00:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona