Teraz jest niedziela, 22 kwietnia 2018, 20:15

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Minollta Z5 
Autor Wiadomość

Post Minollta Z5
Witam ponownie :)
Mam problem, a mianowicie chciałabym, aby ktoś używający Zetki powiedział mi, co robić w sytuacjach, kiedy chcę robić zdjęcie w przyciemnionych miejscach. Wyjaśnię inaczej - miałam Sony, który używał w takich sytuacjach funkcji AF Iluminator, wysyłał takie czerwone światełko pokazujące obraz w kadrze i umożliwiające złapanie ostrości. Teraz pupa blada, za przeproszeniem. W warunkach przyciemnionych, kiedy zamierzam zrobić fotkę - na wyświetlaczu nie widzę ni kuta NIC!!! Ciemność widzę, ciemność ) Co z tego, że pstryknę na oko i zdjęcie faktycznie wychodzi ładne, doświetlone, kiedy nie widzę tak naprawdę, CO PSTRYKAM!!!!! Poproszę o jakąś radę, wytłumaczenie jakieś albo coś..coś można z tym zrobić?..

piątek, 4 marca 2005, 15:16

Latarka na czółko, taka jak mają górnicy, powinna rozwiącaćTwój problem. Chciałoby się powiedzieć "widziały gały co kupowały"...

"kszychu już ktoœ ci wczeœniej napisał, ze nawet jak kupisz sprzet w polsce (np właœnie nikona) i potem koza ci zje instrukcję to nowej po polsku od dystrybutora nie dostaniesz i wtedy te 400zł masz jak znalazł" /jacek2004/

piątek, 4 marca 2005, 15:23

no widziały gały.. :? to jak już jesteś taki uprzejmy, to może podpowiedz mi, który z aparatów w tej klasie cenowej)czyli koło 2000 zł) nie ma takich problemów jak Zetka..Co z Nikonem np?..

piątek, 4 marca 2005, 15:54

Jesli aparat nie lapie ostrosci w ciemniejszych sytuacjach to mozna uzywac MF. Ja sie do tego przyzwyczailem w mojej Z3, ze trzeba uzywac manualnych ustawien niz tylko liczyc na automatyke.

piątek, 4 marca 2005, 19:37

Dzięki serdeczne za próbę pomocy, problem rozwiązał się sam - oddałam aparat, bo dostawałam ciężkiej nerwicy. Kupiłam jednak tego Nikona, którego upatrzyłam pół roku temu, mam nadzieję, iż teraz będzie już tylko lepiej :lol: Pozdrawiam i życzę samych udanych zdjęć :D

piątek, 4 marca 2005, 20:03

Kobieta :) godne podziwu a jaka prosta decyzja. Brawo, po co się męczyć :) Naprawde praktycznie każdy aparat ma problem z łapaniem ostrości w ciemnych pomieszczeniach na AF. Doświetlanie to jest jakies wyjście, czy wbudowane, czy zewnętrzne... jak tam wolę działanie pasywnego AF (Z5 i Z3 nie mają go a to błąd). To czujnik odległości który się włącza kiedy aktywny AF nie może złapac ostrości. I co najważniejsze tę ostrość łapie. Dużo poręczniejsze od światełek i zabawy manualną ostrością. (nie straszy zwierząt (światło), i nie powoduje oczopląsów, skoro jest ciemno to manual tez nie jest za jasny i niewiele widac.

sobota, 5 marca 2005, 00:53

Nie wiem jak w innych, ale w Z5 proponuję w ciemnych miejscach na AF łapać na pionowe krawędzie - ułatwia, ale mimo wszystko uwazam ze tryb manuala jest w tej sytuacji lepszy bo czasem mimo wszystko na af wychodzilo mi nieostro...

niedziela, 8 maja 2005, 00:11

Post Re: Minollta Z5
Trzeba kupic dedykowana lampe. Minolta daje tutaj duzy plus zalaczajac stopke do aparatu a i ampy Minolty sa wiele tansze niz konkurencji

pozd
wc

zakonnica napisał(a):
Witam ponownie :)
Mam problem, a mianowicie chciałabym, aby ktoś używający Zetki powiedział mi, co robić w sytuacjach, kiedy chcę robić zdjęcie w przyciemnionych miejscach. Wyjaśnię inaczej - miałam Sony, który używał w takich sytuacjach funkcji AF Iluminator, wysyłał takie czerwone światełko pokazujące obraz w kadrze i umożliwiające złapanie ostrości. Teraz pupa blada, za przeproszeniem. W warunkach przyciemnionych, kiedy zamierzam zrobić fotkę - na wyświetlaczu nie widzę ni kuta NIC!!! Ciemność widzę, ciemność ) Co z tego, że pstryknę na oko i zdjęcie faktycznie wychodzi ładne, doświetlone, kiedy nie widzę tak naprawdę, CO PSTRYKAM!!!!! Poproszę o jakąś radę, wytłumaczenie jakieś albo coś..coś można z tym zrobić?..

piątek, 17 czerwca 2005, 01:30

a moze ktos mi wyjasnic jak dziala funkcja czujnika pasywnego? bo jak sie nie myle minolta Z1 posiada cos takiego,,,,tylko o co w tym chodzi?? i jak lapac tym ostrosc?? jak to w ogole wlaczac, obslugiwac...???

sobota, 25 czerwca 2005, 00:19

Masz Z1? Jesli tak to pewnie zauwazyles, ze nawet jak nie wciskasz spustu to aparat sam po chwili zlapie ostrosc jak go zostawic nieruchomo, to wlasnie efekt dzialania pasywengo systemu, nie pytaj jak to dziala na jakiej zasadzie bo nie mam pojecia, ale dziala i w o wiele gorszych warunkach swietlnych niz aktywny. Jak uaktywnisz Full Time AF w menu to bedziesz slyszal jak silniczek caly czas pracuje i dostosowuje ostrosc do ogladanej sceny przez obiektyw aparatu, to wlasnie jest pasywny AF.

sobota, 25 czerwca 2005, 13:17

Jak to jest z tym aktywnym i pasywnym AF. W jednej wypowiedzi jest napisane, że Z3 i Z5 nie maja pasywnego AF w innej "jak uaktywnisz Full Time AF ... to właśnie jest pasywny AF. W Z5 w menu jest opcja Full Time AF.
Wracając do AF w Z5 za tę cenę można wymagać by robił ostre zdjęcia również przy ustawieniu auto. Nistety zdjęcia wyglądają jakby robione 2Mpix, a nie 5 Mpix. Nie miałem takich kłopotów w naprawdę starym HP720.
Próbowałem dowiedzieć się o tym problemie w KonicaMinolta przez e-mail, totalnie olewają swoich klientów, nawet nie odpowiedzieli pocałuj nas w ....

czwartek, 1 września 2005, 18:47
Moderator

jak uaktywnisz Full Time AF ... to właśnie jest pasywny AF. W Z5 w menu jest opcja Full Time AF.

Full Time, to znaczy ciągły... Czyli ustawia cały czas ostrość. Nic nie ma wspólnego z pasywnym AF.

kobra_m napisał(a):
Nistety zdjęcia wyglądają jakby robione 2Mpix, a nie 5 Mpix. Nie miałem takich kłopotów w naprawdę starym HP720.

Co to ma do ostrości?

czwartek, 1 września 2005, 19:38
Właśnie sobie poczytałem i tak wziołem do ręki Z3 włączyłem i skierowałem go trzymając nieruchomo na pewien punkt ,potem na inny punkt ,i powróciłem znów do pierwszego punktu i dobrał ostrość samoczynnie ,znaczy sie ze to jest to pasywne czy tylko to ful time ,no ale na wyłączonej opcji full time robi to samo :) ,więc co to jest? .Pozdr

czwartek, 1 września 2005, 21:05

Wiem, że wielkość matrycy nie ma sie ni jak do ostrości. Chodzi o to, że nawet zdjęcia gdzie czas jest 1/300 i przesłona 8 nie mają w żadnym punkcie idealnej ostrości, a raczej brak drobnych szczegółów, brzegi są jakby rozmyte. Takie zdjęcia wychodzą z komórek, a nie z aparatów z średniej półki. Patrząc na podgląd przy ustawianiu widać moment idealnej ostrości, ale AF go ignoruje i ustawia po swojemu. Przypuszczam, że jest to wada aparatu, ale nie mogę się tego dowiedzieć, bo firma ignoruje e-maile, a w gwarancji napisali sobie, że przy bezpodstawnej reklamacji zostane obciążony kosztami.

czwartek, 1 września 2005, 21:48
Masz chyba zepsuty aparat :) ,bo ja mam ładne i oostre fotki przy f8 1/300 i na innych ustawieniach tez ,poprubuj zmieniać Af na spot ,centralnieważony lub uśredniony :) moze pomoze ,albo manual ,ja robie fotki z maxymalnym zoomem optycznym i spoko ,w nocy spoko ,nic się takiego nie dzieje ,nawet na auto niejest nie ostro ,moze jest przepalone ale napewno nie nieostre :).Pozdr

piątek, 2 września 2005, 00:36
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona