Teraz jest wtorek, 25 września 2018, 19:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Minolta Z5 - czy ktoś coś o niej wie konkretnego ? 
Autor Wiadomość
Post Minolta Z5 - czy ktoś coś o niej wie konkretnego ?
Mam ochotę kupić sobie cyfrówkę do 2tys.
Ostatnio przypadkiem napatoczyła mi się informacja o nowej Minolcie Z5.
Do tej pory zastanawiałem się nad Fuji FinePix S7000 ale teraz w grę wchodzi także ta Minolta. Tylko mało o niej wiem.
Czy mógłby mi ktoś poradzić.

piątek, 4 marca 2005, 21:13

Nie wiem, na ile pomoże Ci to, co napiszę. Minoltę ową kupiłam dwa dni temu, uczciwie przesiedziałam nad nią długie godziny dzienne i nocne, napstrykałam tonę zdjęć, zarówno na automacie, jak i manualu, w dzień i w nocy, z lampą i bez, przy różnych ISO, z różnymi parametrami ekspozycji itd itd... Ten 12x zoom faktycznie robi wrażenie, świetna sprawa, wyświetlacz tak samo - wielki jak telewizor, przeglądać się można, cacko wręcz. Mały, poręczny, zgrabny. W sumie - całkiem przyzwoity wyglądowo. Natomiast gorzej ze zdjęciami, przynajmniej w moim wykonaniu. Wiem, że to fotograf robi zdjęcia, nie aparat, ale mimo wszystko - Minolta mnie nie przekonała. Dziś wymieniłam aparat na Nikona, popstrykałam już nawet i jak na to trochę - jestem b.zadowolona. A teraz po kolei - od razu uprzedzam, że to MOJE zdanie, nikt nie musi się ze mną w tym zgadzać. Zetka 5 ma dość specyficzne odcienie kolorystyczne - od brązu,przez żółć do..nie wiem, burego takiego. Niby są to kolory dość żywe, ale jakieś nie takie no. Smutne są i tyle. Szumy zabijają zdjęcia, ja niestety nie umiałam sobie z nimi poradzić, drażniły mnie okropnie, były wręcz nie do przyjęcia. Anti-Shake też nie jest taki rewelacyjny, przy niewielkich drganiach nie bardzo umiał się znaleźć czasem. No i jeszcze jedno - dziwne kłopoty z ostrzeniem. W warunkach ciut gorszych niż dobre - ostrzenie było żenujące. Na dodatek zdjęcia na wyświetlaczu nijak się miały do wyglądu na kompie. Oszukiwała Zetka jak mogła, zdjęcie było super przepiękne, a po przerzuceniu na monitor ręce opadały, rozmazania, szumy, tonacja jesienna jakaś.. Wydaje mi się, że napewno Zetka5 znajdzie wielu wielbicieli, ja jednak z czystym sumieniem zrezygnowałam z niej na korzyść Nikona. Mam nadzieję, że ktoś dopisze Ci jakieś pozytywy jeszcze i będziesz mógł podjąć własciwą decyzję. Pozdrawiam.:)

piątek, 4 marca 2005, 22:26

Nic dziwnego. Z3 miała problemy z kolorami, ale ustawiałas balans bieli ręcznie? (tzn z pomiaru na żywo przed zdjęciem) ? Tez takie kiepskie były??
Co do szumów to nic dziwnego, taka sama wielkośc matrycy a upchana w niej większa rozdzielczość. Samo zrezygnowanie z ISO400 na ISO 320 oraz żenująco krótki czas naświetlania do 4 sek świadczyły o obronie KM przed szumami, a są jak widac i tak mocne skoro tak mówisz.
Nie polecam tego aparatu.

sobota, 5 marca 2005, 00:24

Freddy jeśli zastanawiasz się jeszcze nad S7000 to na co czekasz :?: nie porównuj do Z5 chociaż nie jest zła :? ...
...chciałem kupić Z3, ale gościu w jednym ze sklepów powiedział, że bardzo szumi nie wiem jak to jest w Z5, ale ja bym jej nie kupił(zastanawiałem się również nad nią :D ).

Pozdro :wink:

sobota, 4 lutego 2006, 17:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]