Teraz jest wtorek, 12 listopada 2019, 13:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Tryb auto w A1??? 
Autor Wiadomość

mają tylko włącznik i prycisk wyzwolenia migawki, dodatkowo niektóre mają wbudowany telefon komórkowy, a to też może się przydać
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

notatkę głosową można komuś na żywca wysłać do reporterki jak znalazł
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

sobota, 12 marca 2005, 22:18
A tak na poważnie . To moze przestać przejmowac się tym ,że ŻONA też może chcieć fotografować ? Oprócz cyfry D70 mam analogi NIKONA F90X i całkowicie manualny FM2 + trochę niezłej optyki Nikkora. I wiecie czym fotografuje moja żona , której też chciałem kupic coś prostego w użyciu ? Oczywiście FM2 + Nikkor 2.8 / 35-70 ! ZNACIE LEPSZY ZESTAW ? Jesli macie wątpliwości spytajcie zawodowców. Pozdrowienia dla ŻONY Jasia. Pokaż mu jak się fotografuje !!!!!

poniedziałek, 14 marca 2005, 20:05

Nie przesadzajcie z tym trybem AUTO, wystarczy świadomie dokonać paru ustawień i dać aparat nawet niedoświadczonej osobie, która powinna robić zdięcia w trybie P.

A tak prawdę mówiąc to najpierw samemu się trzeba nieco nauczyć, potem pouczyć swoje żony i wszystko będzie ok.

A najlepiej stosować wentyl bezpieczeństwa w postaci RAW i dużej karty CF. No i trzeba pamiętać że takiego wentyla nie ma wiele aparacików co oferują "świetne" AUTO.

wtorek, 15 marca 2005, 12:29

świadomie dokonać paru ustawień
=auto
...człowiek całe życie sie uczy

jacek2004 napisał(a):
A tak prawdę mówiąc to najpierw samemu się trzeba nieco nauczyć, potem pouczyć swoje żony i wszystko będzie ok.

wtorek, 15 marca 2005, 18:26

Ceny aparatów, szczególnie używanych spadły do takiego poziomu, że niedługo problem sam się rozwiąże. Nie opłaca się sprzedawać starych aparatów, więc w każdym "fotograficznym" domu powinny być niedługo po 2-3 szt :lol:

wtorek, 15 marca 2005, 22:13

Miałam styczność z Olkiem 740 i tutuaj robiąc zdjęcia z auto wychodziły całkiem fajne :) wyrazne kolory, kontrast.
Teraz jestem posiadaczką Minolty A1 - i auto nie polecam natoniast jest coś zblizonego jak Program (P) - sam możesz ustawić sobie jakieś swoje ustawienia np kontrast +2, kolor +1, odpowiednie iso, balans bieli itp. Po wyłączeniu są one zapamiętywane więc żona korzystając z trybu Program będzie ich zawsze uzywać. A program to automat ze zdefiniowanymi wcześniej przez użytkownika parametrami :)
Dodam że troszkę testowałam te ustawienia i wydaje mi sie ze własnie dla Minolty A1 ustawienia kontrastu na +1 czy +2 oraz koloru na +1 daje bardziej zbliżone do rzczywistości kolory niż wyzerowanie tych parametrów.

poniedziałek, 28 marca 2005, 19:09

sam możesz ustawić sobie jakieś swoje ustawienia np kontrast +2, kolor +1, odpowiednie iso, balans bieli itp. Po wyłączeniu są one zapamiętywane

dodałbym jeszcze: możesz ustawić jedną z trzech przestrzeni barwnych(Natural- Vivid- Addobe) możesz nakazać aparatowi zapamietać swoje ustawienia(MSET) a dokładnie.... pięć różnych wersji własnych ustawień(auto) zapisywanych w pięciu rejestrach i przywoływanych w bajecznie prosty sposób ale ...
ale popularnie pojmowany tryb AUTO a dokładnie rzecz ujmując FABRYCZNE USTAWIENIA przytoczonych powyżej parametrów są przez wielu krytykowane :shock:
osobiście jestem ździwiony ponieważ aparat ma możliwość stworzenia pięciu różnych indywidualnie skomponowanych trybów auto a pomimo to doklejono mu etykietkę APARATU O KIEPSKIM AUTO
niestety epidemia fanów dobrego auto zatacza coraz szersze kręgi i zbiera swoje smutne żniwo

poniedziałek, 28 marca 2005, 22:17

Bo dobre auto to takie: włączasz, pstryk, wyłączasz.

wtorek, 29 marca 2005, 11:34
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2