Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 07:35

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Przesyłanie danych z Minolty 7hi na PC 
Autor Wiadomość

Post Przesyłanie danych z Minolty 7hi na PC
Witam

Chciałbym porównać doświadczenia innych forumowiczów dotyczące zrzucania zdjęć z aparatu na PC poprzez kabel USB.
Posadam od niedawna jak w temacie - Minoltę 7hi. Dotychczas użwałem aparaty HP, Olympus, Minolta (S414) i mam pewne porównanie co do szybkości przesyłąnia danych poprzez kabel USB.
Teraz jednak przy 7 hi jestem zaskoczony, transfer odbywa się wyjątkowo wolno, a może tak ma być?
Korzystam z XP, karta w aparacie to CF SanDisk 256 MB.
A oto moje czasy:
Ilość danych 66,3 MB - czas przesłania z aparatu poprzez USB to 316 sek. Czyli około 12 MB na minutę!!!
Gdy skorzystałem z pożyczonego czytnik do przesłania tych samych danych wystarczyło 53 sek.

Kolega z czytnikiem do testów dał również kartę, oryginał od Canona A80 (32MB) i tu odpowiednio:
Ilośc danych 27,1 MB - 79 sek z aparatu a 29 sek poprzez czytnik.
Czy te proporcie są właściwe? Myślę że nie.

O tak wolny transfer można podejrzewać kartę CF, przewód USB lub po prostu wolny interfejs aparatu.

A jak to wygląda u Was.
Czy widać wyrażną różnicę przy przesyłaniu bezpośrednio z apartu a poprzez czytnik.
Sprawdzałem czas zapisu na CF pliku RAW (9,5 MB) po wykonaniu zdjęcia. Zrzucanie z pamięci trwało 25 sek to raczej standart.
Jeszcze jedno czy założenie szybszej karty przyspieszy zrzucanie danych z pamięci aparatu.
Tak więc jak to powinno wyglądać.
:?:

czwartek, 17 marca 2005, 12:27
może w aparatQ masz usb 1.1 ? u mnie z z2 też pomalusiu idzie wlaśnie z tego powodu.

pozdrawiam.

czwartek, 17 marca 2005, 19:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]