Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 22:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Minolta A200 czy Canon Pro 1 
Autor Wiadomość

Post Minolta A200 czy Canon Pro 1
Witam!
Mam nadzieje że nie włoże przysłowiowego "kija" w mrowisko!
Chodzi mi o pomoc w wyborze pomiędzy jednym z tych aparatow - Minolta A200 i Canon Pro 1. Na codzien i od świeta fotografuje rózne zdarzenia rodzinne i społeczne w pomieszczeniach i w plenerze, czasami sport w hali i na świerzym powietrzu, nie wiem w zwiazku z tym który z tych aparatów bedzie blizszy "ideałowi".
Wiem że obie konstrukcje mają takie same ogniskowe obiektywu (28-200), obniskowa ustawiana jest pierścieniem (to duży plus w moim przypadku - przyzwyczajenia z E-10), rozdzielczość przetwornika (8,0 Mpix), podobne mozliwosci w wybieraniu programów tematycznych.
Różnice ktore zauważylem w wygladzie to w przypadku Canona zewnetrzny wyświetlacz informujacy o parametrach pracy - ważna sprawa przy wybraniu trubu pracy "MANUAL" - jak to jest w Minolcie?
Jesli kros mogłby podesłac mi instukcje w formacie *.pdf na maila to mogłby dokladniej zapoznac sie z mozliwosciami tych aparatów

mój e-mail: zk@mdi.pl

czwartek, 17 marca 2005, 12:41

a czemu nie A2 :?: no i po co przesiadasz się z E-10 :?: przecież to lustrzanka :!: załamiesz się wizjerami ww. aparatów :!:

czwartek, 17 marca 2005, 13:56

jezeli juz to a2 vs pro1. A200 to zdecydowanie gorszy i okrojony aparat. A ze starcia a2 z pro1 chyba wybralbym 300D ;)

czwartek, 17 marca 2005, 15:08

Cóż - nawet E-10 może zakończyć swój żywot - a odpowiadając na propozycje - 300d - nic z tego, to już lepiej 20d lub d70 nikona, ale pozostańmy przy a200 i pro 1 - musi być któryś z tych - zostało narzucone odgórnie

czwartek, 17 marca 2005, 19:12

pro 1 ustawia ogniskową bardzo skokowo ale lepiej sobie radzi w ciemnych pomieszczeniach a200 ustawia ogiskową mechanicznie i dlatego robi to płynnie . a200 kiepskie macro wykonanie pro 1 solidniejsze .polecam pro1

czwartek, 17 marca 2005, 23:07

ostatnio sam studiowałem instrukcje pro1 w odniesieniu do a2 (byłem na kupnie).. canon ma fajną fukncję zdjęć seryjnych ze zmienną ogniskową - tzn że wykonuje serie 3 zdjęć, gdzie jedno jest według "naszej" ogniskowej, natomiast dwa pozostałe z minimalnie zmienioną - to jedyne co mi się w nim spodobało czego nie było w a2.. ale odnosząc do a200 -to na korzyść a200 przemawia tylko antishake.. szkoda że nie możesz a2 wybrać... ja wybrałem a1 :twisted: (względy ekonomiczne)

sobota, 19 marca 2005, 21:07

ja nadal polecam canona pro 1 , anti-shake to tylko gadżet jest lampa błyskowa jak nie zewnętrzna to wbudowana , anti-shake to pożeracz baterji

sobota, 19 marca 2005, 23:48

System anti-shake i lampa błyskowa to dwie różne rzeczy, zastępowanie jednego drugim to zupełne nieporozumienie. Oczywiście pobiera prąd ale wystarczy go wyłączyć, gdy nie jest potrzebny.
A200 jest okrojoną wersją A2 ale czy zdecydowanie gorszą? Na pewno zadecydowały względy ekonomiczne ale dzięki temu A200 jest tańszy a jakość zdjęć moim zdaniem jest nieco lepsza niż w A2 (a przeglądałem mnóstwo testów obydwu aparatów).
Jeśli chodzi o makro to Canon jest dobry, ale w Minolcie macro jest dla maksymalnej ogniskowej a przy takiej właśnie często robię zdjęcia (Canon dla 200mm ostrzy bodajże od 90cm), ale dla wielu użytkowników jest to prawdopodobnie bez znaczenia.
Istotne wady A200 to mała pojemność akumulatora, duże zniekształcenia geometryczne przy szerokim kącie, złe ostrzenie przy słabym oświetleniu, źle działające powiększenie obrazu przy ręcznym ostrzeniu, czasem brakuje dodatkowego LCD.
Przyzwyczajenia z E-10: to chyba jak porównanie czołgu z autem osobowym, ale chociaż w dziedzinie zooma jest podobnie (chociaż mniej płynnie); A wyświetlacz? Na pocieszenie chociaż pozostaje, że w e-10 przynajmniej był bardzo ciemny. :)
A jeśli chodzi o wybór - jeżeli ceny będą porównywalne to być może Canon - ale znam go tylko z opisu.

niedziela, 20 marca 2005, 23:28

Nie porównywałem E-10 do zadnego z tych aparatów - nie miało by to najmniejszego sensu - a pisząc o przyzwyczajeniach miałem na myśli obsługe zoom-u - pierscień na obiektywie - teraz wiem już ze obie te konstrukcje są do siebie bardzo zbliżone, maja sporo zalet, ale maja też jedna wade (dla mnie, okularnika na dodatek) - elektroniczny wizjer - "pobawiłam" się A200 znajomego przez kilka godzin i wydaje mi się że raczej nie przyzwyczaiłbym sie to tego sposobu przekazywania informacji - na pocieszenie już wiem że jednak udało się "góre" i "finanse" przekonac - jest w drodze Canon EOS 10D z dwoma szkłami na początek - 28-105 i 70-200.
Serdecznie dziękuje wszystkim za pokazanie plusów i niewielkich braków obu konstrukcji

poniedziałek, 21 marca 2005, 09:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]