Teraz jest piątek, 20 kwietnia 2018, 16:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 Czy Minolta Z1 ma jakieś wady? 
Autor Wiadomość
Post Czy Minolta Z1 ma jakieś wady?
Witam!
Mam zamiar zakupić cyfrówke w granicach 2000zł
Na forum czytałem wiele dobrego o Z1, czy to możliwe, że jedyną wadą tego aparatu jest dyskusyjna uroda?Z góry dzięki za opinie.

niedziela, 23 listopada 2003, 18:28
Na allegro jest nówka na gwarancji za 1650 zł na aukcji...

Ten aparat ma QRWA zoom optyczny 10 x Największy na świecie! To jest 38 - 380 w fotografii cyfrowej Kumasz? A cyfrowy 4 x, co daje razem zoom 40 x

Po prostu bez komentarza... do tego dochodzą filmy w rozdzielczości 640-480 przy 30kl/s TO też jest ewenement!

Po prostu wymiękłem jak go zobaczyłem! Matryca tylko 3,2 dlatego pewnie taki tani, ale mimo wszystko zajebisty.

A wygląd to już zostawia wszystkie inne aparaty z tyłu!

Ten aparat, to weług mie maksymalne cudo, z przepięknym wyglądem i do tego w niesamowitej cenie! Ja go biorę na bank, tylko uzbieram jeszcze trochę kasy :)

niedziela, 23 listopada 2003, 19:49

Na pewno nie jedyną wadą. Na pewno żre prąd (Minolta chyba to opatentowała), jest mało poręczny. Ale gdybym miał kasę na Z1 na pewno bym ją kupił i to wraz z nasadką szerokokątną. Moim zdaniem, to najlepszy aparat w cenie 2000-3000zł (jeśli nie potrzebuje się jakiejś miniaturki). A w zasadzie inaczej - nie znam aparatu w cenie do 3000zł, który lepiej spełniałby moje oczekiwania wobec niego.
A do Szanownego Gościa - proszę, nie schodźmy poniżej pewnego poziomu językowego. Miejmy trochę szacunku do siebie nawzajem.

niedziela, 23 listopada 2003, 20:25
TomekK mam pytanie.Robiłeś zdjęcia Z1?Jeśli tak to proszę o w miarę obiektywne wrażenia. A może lepszy byłby Canon A80? Nie jestem profesjonalistą, ale zależy mi na tym aby aparat był rozwojowy.To ma być moja pierwsza cyrfa ale mam zamiar szybko podnosić swoje umiejętności :mrgreen: Z kupnem moge się jeszcze troche wstrzymać - może stanieje troszkę.
Pozdrawiam

niedziela, 23 listopada 2003, 22:53

Mogę tylko przytoczyć wady o których czytałem, bo sam tego aparaciku w rękach nie miałem. Oto one:
1. Duża prądożerność - zdarza się, że na naładowanych do pełna bateriach nawet pełnej godziny nie popracuje.
2.Makro mogłoby być lepsze (jest od 10cm).
3.Obudowa i przyciski są z tandetnego plastiku.
4.Karty sd/mmc są drogie i mają ograniczoną pojemność.
5.CA przy F<5 i dużym kontraście, w trybe auto (choć to nieźle całkiem)
6.Jakoś dużo osób mialo problemy z zacinającym się przełaczaniem obrazu z wizjera na LCD
7.Głośny AF przy kręceniu filmu (ale chyba nie do tego się używa aparatów fotgraficznych :p)

poniedziałek, 24 listopada 2003, 08:11

he, moja Z1 na akumulatorach 2100 mAh robi 250 zdjęć (połowa z lampą), makro jest od 4 centymetrów, a nie 10 ! Przyciski nie są wcale z tandetnego plastiku - zobacz przyciski w C-740 (są jak z gumy).
Są droższe karty od SD np. XD albo Memory Stick... A poza tym jest już SD o pojemności 512 Mb.
Cytuj:
5.CA przy F<5 i dużym kontraście, w trybe auto (choć to nieźle całkiem)

-możliwe chociaż ja niezauważyłem aż tak dużej

Cytuj:
6.Jakoś dużo osób mialo problemy z zacinającym się przełaczaniem obrazu z wizjera na LCD

- mi na szczęście nic się nie zacina

Cytuj:
7.Głośny AF przy kręceniu filmu (ale chyba nie do tego się używa aparatów fotgraficznych :p)

-faktycznie troche głośny

poniedziałek, 24 listopada 2003, 10:36

Tak, robiłem. Niestety nie za dużo, ale mogę co nieco powiedzieć. Jakość wykonania jest dość normalna jak na tę klasę cenową. Plastik jest więc przeciętnej jakości przyciski nie chodzą wzorowo. Na pewno jakość wykonania kontrastuje trochę z wyglądem tego aparatu, ale to skutek tego, że Z1 nie wygląda na aparat za 2000zł, tylko za dwa razy tyle. W aparacie za 2000zł jakośc wykonania jest OK. Wygoda obsługi jest dla mnie ogromna - mam lustrzankę Minolty i obsługa jest praktycznie identyczna - i bardzo przemyślana. Co do jakości zdjęć - aberracja chromatyczna jest moim zdaniem absolutnie w normie - jest niewiele mocniejsza niż np. w Canonach z trzykrotnym zoomem, widoczne jest też winietowanie, beczki i poduszki, ale wszystko całkowicie w normie tej klasy cenowej (tzn. przy normalnych zdjęciach praktycznie niezauważalne dla niewprawnego oka). Natomiast biorąc pod uwagę dziesięciokrotny zoom, można uznać te wyniki za wręcz rewelacyjne. Problemem większości cyfrówek (i tej Minolty też) są bliki przy zdjęciach pod światło, ale z pewnością można je zniwelować zakładając osłonę przeciwsłoneczną. Matryca jest również przyzwoita - nie daje zbyt wielu szumów, rozmiar (3MP) jest wystarczający. Autofocus jest może i głośny, ale szybki (to jest chyba ważniejsze). Karty pamięci - SD wcale nie są złe. Jasne, że CF są tańsze, mają większe pojemności (ale już widzę, jak wszyscy posiadacze aparatów 3MP na karty inne niż CF płaczą, że nie mogą wstawić do środka karty 3GB - przecież karty można wymieniać...) Nie jest więc najgorzej. Automatyka naświetlania też zdaje się być OK (zrobiłem za mało zdjęć, by powiedzieć coś na pewno). Canon A80 to zupełnie inny typ aparatu - bardziej kompaktowy, klasyczny. Dla mnie - gorszy. Duży zakres ogniskowych to skarb dla fotografa. Jeszcze jedno - dobrze się zastanów, kiedy kupić aparat. W połowie grudnia ceny mogą podskoczyć (święta) i spaść dopiero w połowie stycznia, a może i w lutym. Dlatego warto chyba kupić aparat teraz (natychmiast :) albo to trochę poczekać - chociaż polecam pierwsze rozwiązanie, zwłaszcza, że zbliża się zima, śnieg, piękne słońce i dużo ciekawych sytuacji zdjęciowych. No i - jeśli Cię stać, dokup nasadkę szerokokątną - jest bardzo dobrej jakości (nie wiem niestety, ile kosztuje), a może się bardzo przydać do robienia świątecznych zdjęć rodzinnych przy ciasnym stole.

poniedziałek, 24 listopada 2003, 18:29
Tyle info mi chyba wystarczy.Bardzo mi pomogłeś!
Nasadka szerokokątna kosztuje 650zł.Widziałem w jakimś sklepie internetowym.Troche dużo, ale nie muszę jej kupować od razu przecież :mrgreen:
Wielkie dzięki za wszystkie opinie. Czekam na wiecej.

poniedziałek, 24 listopada 2003, 19:31
W wiekszosci przypadkow jakie widzialem (na Inecie - nie praktycznie) swiatla rzucaja duzo fioletu :(
Tego problemu nie ma np. C-740

wtorek, 25 listopada 2003, 14:37

Zdjęć nocnych nie robiłem, ale kolega ze sklepu z którego pożyczałem tę Minoltę robił i wyglądały przyzwoicie - niefioletowo. Nie zaszkodzi jednak sprawdzić przed kupnem konkretny egzemplarz.

środa, 26 listopada 2003, 20:17
Nasadka szerokokątna kosztuje według cennika MINOLTY 499 zł - można ją zapewne kupić taniej...

Jeśli ktoś byłby zainteresowany, to prawdopodobnie będę miał w sprzedaży te apraty, jak i futerały i karty. Wszystko oczywiście w atrakcyjnych cenach.

Sam sprowadzam komplet z zagranicy

Ale wtedy założę tu nowy wątek i każdy będzie mógł się ze mną skontaktować.

vendeur@poczta.fm

sobota, 29 listopada 2003, 14:21
Przyłączę się niejako do pytania. Otóż jestem zaintersowany Minoltą Z1 - bardzo chwaloną na tym forum i nie tylko. Ale moje pytanie dotyczy następującej kwestii - czy Ja - totalny amator (to będzie moja pierwsza cyfrówka) opanuję wszystkie "ustawienia/opcje" jakie oferuje ten model. Czy nie jest to oby aparat dla tych, którzy mają już jakies doświadczenie?
Oczywiście chciałbym aby aparat zapewnił mi możliwość przyszłego rozwoju. Ale chciałbym pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności krok po kroku. Czy Z1 nie będzie skokiem na zbyt głęboką wodę?

:wink:
A może lepszy dla amatora będzie Nikon Coolpix 3100 albo wspomniana Minolta A80? :D

Pozdrawiam!

poniedziałek, 1 grudnia 2003, 23:37
Uważam, że MINOLTA Z1 jest dla Ciebie idealnym wyborem. To jest aparat doskonały w tej cenie! Zauważ, iż posiada on również tryb pełnej automatyki, dlatego na początku możesz tego używać - później gdy Cię wciągnie i się zagłębisz bardziej w czeluście instrukcji ( :) ) wykorzystasz jej ogromne możliwości!

Ja bym się nawet nie zastanawiał! To aparat zarówno dla amatorów totalnych, jak i tych zaawansowanych :)

Pozdr.

poniedziałek, 1 grudnia 2003, 23:54
widziałem ten aparat (Z1) w sklepie i wygląd mnie przeraził i odstraszył (powiesiłbym tego "artystę" co to zaprojektował). Bardzo niewiele mu brakuje do tandety, ale jak tak zachwalacie jakość to może jeszcze raz pójdę do sklepu i nie będe zwracał uwagi na wygląd - obiecuję ( bo przecież nie wygląd jest najważniejszy).

wtorek, 2 grudnia 2003, 13:34
Post AdamP.
Ja również miałem dziś okazję zobaczyć i dotknąć Z1. Nie będę się wypowiadał co do tego z jakich materiałów jest zbudowany, ponieważ nie mam możliwości porównania z innym sprzętem.

Jedno jest pewne - tego aparatu nie wyjmę z kieszeni aby pstryknąć w sposób szybki i prosty ładne zdjęcie. Jest poprostu zbyt wielki. Nie neguję jego doskonałych (w tej klasie) parametrów ale jeśli chodzi o poręczność, rozmiary to rzeczywiście jest niezbyt praktyczny. Co innego gdybym wychodził w plener po to tylko żeby robić foty. :)

wtorek, 2 grudnia 2003, 15:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona