Teraz jest czwartek, 26 kwietnia 2018, 05:31

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 A 200 szybkość aparatu 
Autor Wiadomość
Post A 200 szybkość aparatu
Witam
Pytanie dotyczy szybkości wykonywania zdjęć tym aparatem.
W opisach sprzęu jest wartość 1/3200 czy ta wartość jest dobra. ?
Jakie wartości są wzorcowe.(przedział wolny szybki od ilu)
Pozdrawiam

poniedziałek, 23 maja 2005, 12:44
Moderator

1/3200 to prędkość migawki, a nie robienia zdjęć... I to jest najszybsza migawka w A200.

Zdjęcia seryjne robi z prędkością 2-2,3 klatek na sekundę.

Ale na prędkość ogólną ma wpływ jeszcze karta pamięci, która musi być bardzo szybka, aby zapisać fotki w najwyższej jakości z rozsądną prędkością.

poniedziałek, 23 maja 2005, 13:16

Poza tym, na szybkość ogólną, jak to określił Vendeur, wpływa jeszcze czas dostrajania się autofocusa, shutter lag, czyli opóźnienie migawki w stosunku do naciśnięcia spustu, czas ładowania się lampy i inne.

"kszychu już ktoœ ci wczeœniej napisał, ze nawet jak kupisz sprzet w polsce (np właœnie nikona) i potem koza ci zje instrukcję to nowej po polsku od dystrybutora nie dostaniesz i wtedy te 400zł masz jak znalazł" /jacek2004/

poniedziałek, 23 maja 2005, 14:10
Już precyzuje pytanie chodzilo mi o opóźnienie migawki w stosunku do naciśnięcia spustu. wyczytałem, że własnie ten model ma dlugi czas reakcji. Czy to prawda ?
Troszeczke się tym testem zdziwiłem.
Pytanie dotyczy czy w danych technicznych znajde informacjie o opóźnieniu migawki w stosunku do nacisnięcia spustu. Czy raczej moge się tego dowiedzieć od osób posiadających ten aparat.
Wszystkie dotychczasowe aparaty co miałem były szybkie i sugerowałem się podczas zakupu parametrem Minimalny czas otwarcia migawki
które były w przedziale 1/2000 do 1/2200.

poniedziałek, 23 maja 2005, 15:20
Moderator

Wątpię, aby Minolta A200 miała długi czas shutter lag, bo już stareńka Z1 posiadała 0,06 sekundy, co było dość sporym osiągnięciem przed 2 laty. A200 powinna być na co najmniej takim poziomie.

poniedziałek, 23 maja 2005, 16:09

A200 nie używałem, mam jedynie doświadczenie z A1 i porównanie do lustrzanki analogowej i cyfrowej. Wg najwięcej czasu zajmuje AF (auto focus) w A1 było to wyczuwalne w lustrzankach pomijalnie małe.

Jeśli chciałem w A1 robić b. szybko zdięcia to przechodziłem na MF ustawiałem tryb A i mały otworek przysłony np. f5.6 - f8 . Tylko trzeba uważać czy wtedy czas nie wychodzi za długi, dla obiektów w ruchu powinien być krutszy niż 1/125 sek. Hybrydy mają dużą GO więc wszystko zazwyczaj wychodziło ostre, a zdięcie się robiło od razu po naciśnięciu migawki. Na ISO 200 szumy były spoko, a jak trzeba było to i na ISO 400 przechodziłem, ale wtedy trzeba było odszumiać na PC.

poniedziałek, 23 maja 2005, 16:15
shutter lag znalazłem strone gdzie podają informacje na ten temat.
http://www.imaging-resource.com/PRODS/KMA200/A2DAT.HTM
Do kilku modeli co mnie interesują podali zakresy ale te dane cieżko uzyskać.
Sam miałem aparaty Oli 730 UZ, kodaka dx 4440 sony V1, Sony 717
Ten pierwszy to tragedja bardzo wolny pozostałe były ok. Sony717 i kodak bardzo szybko reagują to mi wystarcza. Szukam więc czegoś szybszego może to będzie minolt A 200.
Proszę o opinie co do tego aparatu czy nadaje się do robienia zdjęć sportowych .
Pozdrawiam

poniedziałek, 23 maja 2005, 18:39

Ja bym 717 na A200 czy nawet na A1 nie zamieniał, przecież 717 to bardzo dobry aparat i ma jasny obiektyw, no może ma zomm mniejszy niż A200. Każda hybryda (A200, 717 i inne ..) rozczaruje ciebie przy zdięciach sportowych i wg mnie nie nadaje się. Można próbować ale to męczarnia, o AF można zapomnieć, za małe ISO, więc tylko dobra duża lampa o LP 50 conajmniej.
Jeśli myślisz poważnie o zdięciach sportowych to tylko lustrzanka i b. jasny obiektyw tele - a to robi ci koszty rzędu 10000PLN (albo i większe) niestety :D i to przy wyborze każdego systemu Canon, Nikon, Minolta czy Olympus.

poniedziałek, 23 maja 2005, 19:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]