Teraz jest środa, 19 grudnia 2018, 03:50

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Z3.. chyba, no ale może Wy mnie w końcu przekonacie.... 
Autor Wiadomość
Post Z3.. chyba, no ale może Wy mnie w końcu przekonacie....
Piszę tutaj bo jestem poczatkującym fanem Minolty.
Aczkolwiek zastanawiam się... W przeciagu tygodnia chcę kupić aparat. padło na Z3 ale, właśnie ale. Chodzi mi po głowie jeszcze Fuji 5500.
No i mam problem. Bawiłem się Fuji 5000 ale nie pasował mi tak do końca, wiem że 5500 jest sporo lepszy. Z kolei naczytałem się tutaj o Z3, że nie dokońca taka OK. Mam Z3 w pracy i troche zdjęć robiłem, może 20 na automacie i jak na mój gust wyszły lepiej niz F5000 (podoba mi się również AS co by kto mówił jak dla mnie działa bez problemowo) ale nie wiem jak sie ma to do 5500. I jak można sie domyslać mam dylemacik. Oby dwa w podobnej cenie. Akcesoria a własciwie karta, tu Minolta wygrywa cenowo. Prosiłbym o w miarę szybką radę. I tylko nie mówcie żebym porównał sobe parametry techniczne bo to robiłem dziesiątki razy. Z góry dzięki i tylko jak podejme decyzje to dam wam znać i będę cząstrzym gościem na forum. Z góry jeszcze raz dziękuję.

P.S. I czy warto kupic sobie odrazu filtr UV i konwerter (pewnie zobacze twierdząca odpowiedź)

środa, 1 czerwca 2005, 14:39

Skoro porównywałeś już parametry, to jakiej rady potrzebujesz? Tyleż samo osób poradzi Ci Minoltę, co Fuji. I raczej nikt nie będzie obiektywny. Dlatego lepiej rzuć monetą: orzeł - Fuji, reszka - S5500, na kant - Z3 :mrgreen:

P.S. Warto. W przypadku S5500 nie musisz kupować konwertera bo masz go w zestawie. A dobra UVka jako ochrona obiektywu nigdy nie zaszkodzi. Tym bardziej, że jeżeli przeszkadza (zdjęcia pod światło itp) to w Fuji odkręcasz go w pół sekundy razem z tuleją.

"kszychu już ktoœ ci wczeœniej napisał, ze nawet jak kupisz sprzet w polsce (np właœnie nikona) i potem koza ci zje instrukcję to nowej po polsku od dystrybutora nie dostaniesz i wtedy te 400zł masz jak znalazł" /jacek2004/

Ostatnio edytowano środa, 1 czerwca 2005, 15:02 przez kszychu, łącznie edytowano 1 raz

środa, 1 czerwca 2005, 14:51
Moderator

P.S. I czy warto kupic sobie odrazu filtr UV i konwerter (pewnie zobacze twierdząca odpowiedź)

Oczywiście, że nie, tym bardziej skoro nie wiesz, czy potrzebujesz. Daj sobie z tym spokój na początku.

środa, 1 czerwca 2005, 14:53

robiles zdjecia w automacie, fuji ma cos czego niema Z3 a Z3 ma cos czego niema S5500 teraz tylko trzeba zdecydowac o tym co lepsze stabilizacja obrazu hmmm mozesz uzyc statywu, czy lampa wspomagajaca auto focus - to prawda mozna uzyc latarki :)
pozdrowienia

Teraz Fuji S5500 + xD 256MB + statyw
http://www.komputery-attena.9x.pl

środa, 1 czerwca 2005, 15:03
Moderator

Idąc tym tokiem rozumowania, to latarka jest mniejsza i łatwiej ją zabrać, czyli Z3 ;).

Nahras napisał(a):
Bawiłem się Fuji 5000 ale nie pasował mi tak do końca, wiem że 5500 jest sporo lepszy.

A w czym dokładnie jest tak sporo lepszy? Bo dla mnie niewiele.

środa, 1 czerwca 2005, 15:56

Stabilizacja i tak działa tylko do pewnego stopnia. Nic nie zastąpi statywu.

@Vendeur: nie wiesz w czym S5500 jest lepszy od S5000? Już Ci wyłuszczam:
1. Matryca, 5000 miał wynalazek, z którego to na szczęście Fuji później się wycofało (3Mpx interpolowane do 6Mpx).
2. Okrojone ustawienia manualne w S5000 i "krótki" długi czas - tylko 3s.
3. Brak własnych ustawień balansu bieli w S5000.
Pewnie jest jeszcze kilka różnic, ale piszę z pamięci i nie pamiętam więcej.

"kszychu już ktoœ ci wczeœniej napisał, ze nawet jak kupisz sprzet w polsce (np właœnie nikona) i potem koza ci zje instrukcję to nowej po polsku od dystrybutora nie dostaniesz i wtedy te 400zł masz jak znalazł" /jacek2004/

środa, 1 czerwca 2005, 16:06
AS bardzo mi odpowiada, miaBem mo|liwo[ go sprawdzic. Z3 ma inne czasy migawki. Gdzieniegdzie czytaBem ze (co jest z tymi polskimi literami?) Z3 ma kiepskie odwzorowanie kolorów. WidziaBem zdjecia robione kwiatom (rózne kolory) i byBy to zywe kolory i jak najbardziej naturalne. O Fuji za duzo nie wiem bo tak jak napisal kszychu 5500 jes znacznie lepszy od poprzednika a tylko takim sie bawilem.Hmm nadal nie wiem a czasu coraz mniej...
A może poprotu wypiszecie mi za i przeciw ale tak konkretnie i wiarę obiektywnie, było by miło i prościej.
I jeszcze jedno: mówi wam cos firma D&J (japonska) produkuja miedzy innymi tuleje i filtry.

środa, 1 czerwca 2005, 20:15
Moje trzy grosze... Mam Minoltę Z3 od dwóch dni. Wczesniej miałem zwykłego "idiota". I zaskoczony jestem tym, ze mój "idiot" robi o wiele lepsze zdjęcia z automatu niż Minolta Z3. To tyle jesli chodzi o automat, resztę dopiero poznaję...

środa, 1 czerwca 2005, 21:41
Moderator

(co jest z tymi polskimi literami?)

Coś masz z kompem pewnie. Może ustawienia klawiatury, języka etc.

środa, 1 czerwca 2005, 22:49
No to Arturek mnie pocieszyłeś :) No ale to akurat wiem że Z3 ma kiepski automat, szczerze mówiąc to mi nie przeszkadza bo na auto to cykać będe u cioci na imieninach. Dio konkretnych zdjęć będę używał manuala jak juz go rozpracuje :)
P.S. Ustawienia klawiatury i języka są OK.
I ponawiam pytanie o firme D&J, czy ja kojazycie?
No i może ktoś coś jeszcze napiszę hmm...?

czwartek, 2 czerwca 2005, 12:29

No i może ktoś coś jeszcze napiszę hmm...?

No a czego jeszcze oczekujesz? Moja rada: młotek w rekę, śmiałym ruchem zakończ żywot świnki skarbonki i wal do sklepu!
Zaręczam Ci, że czy to bedzie S5500 czy Z3 Twoja radość będzie ogromna. A co do drobnych różnic między tymi aparatami, to pamiętaj, że to nie aparat robi zdjęcia.

czwartek, 2 czerwca 2005, 12:37
Coś w tym jest :) A co tam porównam sobie jeszcze raz zdjęcia tych dwóch aparatów i walę do sklepu
Dzięki serdeczne i do zobaczenia na forum.

czwartek, 2 czerwca 2005, 13:49

Osobiscie jestem zadowolony ze swojej Z3. Jak narazie zadnych zastrzezeń.Trzeba troche poswieci czasu instrukcji i zrobieniu kilkudziesiecu zdjec a poznie to juz bedzie satysfakcja z robienia fotek.Moge przesłac kilka na maila.pozdrawiam

czwartek, 2 czerwca 2005, 23:48
Już zamówiona. Poniedziałek albo wtorek będzie :) Znaczy się Z3 :)
Jakoś się nie przekonałem do Fuji, a miałem go w domu prze miesiąc i jakoś mi nie podpasował.
Muszę się pochwalić bo mam dobrą cenę.
Minolta Z3 + ładowarka i 4 aku 2100 GP + Kingston 512MB + 2x256 MB RAM (400) - do kompa oczywiście = 1770 zł + 25 zł za przesyłkę. Wychodzi że karte mam gratis. Dodam że wszystko nowe ze sklepu. Może można by było lepiej ale cen i tak nie mają wygurowanych. Z reszta od tego jeszcze odjąc należy 19% podatku który mi zwrócą czyli jakieś 300 zł.
P.S. Ponawiam pytanie. Czy komuś mówi coś firma D&J - robią filtry, tuleje i nasadki wszelkiego rodzaju?

piątek, 3 czerwca 2005, 08:43

Oj chlopie moze bedziesz zadowolony ja nie bylem z Z2 - szumy ponad przecietnosc i ten balans bieli.
A tak apropos robil z was ktos trzy pod rzad zdjecia ale nie zaden braketing tylko 3 zdjecia - na Z2 wszystkie 3 maja inne kolory

Teraz Fuji S5500 + xD 256MB + statyw
http://www.komputery-attena.9x.pl

piątek, 3 czerwca 2005, 16:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona