Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 21:27

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Z3 - problemy ze zdjęciami nocą 
Autor Wiadomość

Post Z3 - problemy ze zdjęciami nocą
Czytam forum do 2 lat, to dzięki wam wybrałem sobie aparat canon s1 ale mam pytanie dotyczące z3 który właśnie kupili moi znajomi i nie są specjalnie zadowoleni. Podczas robienia zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych na wyświetlaczu i w wizjerze prawie nic nie widać. W moim s1 jest słabo a w z3 jest jeszcze gorzej. A film w takich warunkach to już zupełna porażka, kiedy w s1 widać zupełnie nieźle to w z3 całkowita ciemność. I teraz pytanie: czy popełnili jakiś błąd w ustawieniach (mało prawdopodobne bo część zdjęć robili w auto), czy kupili kiepski egzemplarz? (jest ze sklepu), czy poprostu ten typ tak ma i muszą się z tym pogodzić. Pozdrawiam wszystkich życzliwych.
:D

niedziela, 26 czerwca 2005, 23:54
Moderator

Trudno powiedzieć o co chodzi. Ja tam nie miałem problemów w Z1 ze zdjęciami. Ale raczej bawiłem się w manualu.

Odnośnie wyświetlacza to też nie wiem.
Jeśli chodzi o filmy w nocy, to niech kupią kamerę lepiej ;) Aparatami to raczej w dzień się filmuje.

poniedziałek, 27 czerwca 2005, 01:04

zdjęcia o których piszę nie robione byly w zupełnej ciemności, było światło lampy, żarówki itp. a w wizjerze niewiele było widać. Dla nich był to szok bo poprzednio używali lustrzanki. A filmy dobrze jest robić w każdych warunkach. Gdy czytałem wasze komentarze i spory na temat aparatów bardzo długo wahałem się między s1 a z1. Teraz gdy jest z3, teoretycznie lepszy, nowszy od canona s1 dziwi mnie gdy robi słabsze zdjęcia i filmy. :!:
Przy okazji wrzuciłem kilka moich nocnych do galerii. To moje pierwsze zdjecia na s1 ze statywem dlatego proszę o wyrozumiałość. Jutro wrzucę trochę innych.

poniedziałek, 27 czerwca 2005, 19:31

1. pokaż próbki, bo placzesz się w zeznaniach - raz display, raz fotki - zobaczy się czy w exifie nie widac jakiejś bzdury.
2. Na pudełku jest napisane digital camera czy digital camcorder ? To wyjasni sprawę filmów
3. Z braku innych pomysłów zacząłbym od 'Replace user and press any key" ;) Bo to najczęstsze źródło problemów.

Do tej pory zginęło mi bez wyjaœnienia 3 posty !

poniedziałek, 27 czerwca 2005, 20:09

Proponuje rozjasnic ekran w manu ,bo to jedyne co udalo mi sie wykombinowac . Ekran faktycznie dziwnie zachowuje sie przy ciemnych warunkach ,a napewno mniej wygodnie niz Z1 .
Przy porownywaniu bezposrednio Z1 i Z3 obraz na wizjerze Z3 wydaje sie wierniejszy , ale to przeszkadza przy gorszych warunkach .

Co do zdjec nocnych to wydawalo mi sie ze Z3 bardziej szumi , ale w porownaniu nie bylo az tak strasznych roznic . Tak na moje oko Z3 pokazuje szumy juz nawet na wizjerze czego nie zaowazylem w Z1 .
Nie probowalem robic rzadnych zdjec nocnych na automatyce wiec nie wiem jak sie ta zachowuje .

Jakos od kiedy mam 3 nie mialem okazji i przedewszystkim czasu zeby solidnie ja wybadac wiec to takie moje pierwsze wrazenia .

Pożyczony statyw Kodaka :)

środa, 29 czerwca 2005, 13:04
Wczoraj robiłem pierwsze zdjęcia nocne i byłem zaskoczony raczej pozytywnie. Fakt, na wizjerze prawie nic nie widać, ale zdjęcia jak na razie są OK :)

środa, 29 czerwca 2005, 18:07
Jeśli chodzi o filmy to warto włączyć tryb nocny bo moim zdaniem to wiele zmienia. A mając na myśli robienie zdjęć w nocy to tylko kojarzy mi się literka M na pokrętle:P bo jak wiadomo automat w z3 to padaczka.
Warto też sprawdzić wersje oprogramowania i w razie potrzeby uaktualnić.
Pozdrawiam

poniedziałek, 25 lipca 2005, 18:07

Mieliśmy już okazję sprawdzić z i innym z3, one po prostu tak mają, po ciemku na wyświetlaczu nic nie widać a i zdjęcia z lampą nie wychodzą najlepiej. Lampa jest słaba i niewiele oświetla. Canon s1 jest tu trochę lepszy. Dzięki wszystkim monoltwcom za uwagi :D

środa, 17 sierpnia 2005, 00:36
Moderator

Użyj trybu innego niż automat. Lampa w Minoltach nie jest słaba i spokojnie oświetla kilka metrów.

środa, 17 sierpnia 2005, 02:30
Opcja AUTO w Z3 to porażka !!!! .Po co kupować aparat z takimi mozliwościami skoro cyka sie jak małpą ???? ,Z3 ciemność i Auto odpada!!!!.Pozdr

niedziela, 28 sierpnia 2005, 02:15
Moderator

Przesadzasz. Trzeba nauczyć się focić po prostu.

niedziela, 28 sierpnia 2005, 02:57
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]