Teraz jest wtorek, 24 kwietnia 2018, 08:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Awaryjność Z3 
Autor Wiadomość

Post Awaryjność Z3
Zadałem to pytanie na ogólnym forum, ale może było niezauważone, więc powtarzam je tutaj :) Chcę kupić aparat z dużym zoomem i dobrym makro za niewielką cenę :D w grę wchodzi minolta Z3 albo olympus c-765. Przyznam, że bardziej podoba mi się minolta, jednak sporo słyszałem o tym, że są awaryjne, zwłaszcza zoom i że potrafią odpadać klawisze. Jak to jest naprawdę z tymi usterkami, bo o usterkach innych aparatów jest cisza, więc sie zaniepokoiłem. Proszę o pomoc, bo nie chcę wpakować się w kłopoty.

piątek, 8 lipca 2005, 12:01

Mam Z3 od jakiegoś czasu i nic jej nie odpada :lol: co więcej - zoom chodzi jak należy :P

piątek, 8 lipca 2005, 16:03

juz ci dziekowalem na "sprzecie" :) teraz juz zamawiam Z3 :)

piątek, 8 lipca 2005, 19:15

Nie bardzo jest to ważne co powiem. Ale pytałeś o awaryjność Z3 bo spotkałeś takie opinie gdzieś w sieci. I nagle po jednej opini jednego
zadowolonego użytkownika Z-etki podejmujesz decyzję o jej zakupie,
jest to dla mnie troszke dziwne.
Ale powtażam nie jest ważne i moja uwaga nie wymaga komentaża, tak poprostu mi się pomyślało.
Życzę udanego egzemplaża i super fotek.

Pozdrawiam Y.

sobota, 9 lipca 2005, 07:02

nie jest to decyzja po jednym komantarzu. Nie jestem taki naiwny. Oczywiście to pytanie rozesłałem w wielu miejscach w sieci i nie tylko i tam uzyskałem informację, że nie jest ona awaryjna, były to informacje od tych co od roku, czyli od początku sprzedaży, ją użytkują. Analizując usterki opisywane, przez niezadowolonych uzytkowników stwierdziłe, że musiały one być spowodowane złym użytkowaniem. Pozdrawiam

sobota, 9 lipca 2005, 11:52

Hej.

Nie bardzo jest to ważne co powiem. Ale pytałeś o awaryjność Z3 bo spotkałeś takie opinie gdzieś w sieci. I nagle po jednej opini jednego
zadowolonego użytkownika Z-etki podejmujesz decyzję o jej zakupie,
jest to dla mnie troszke dziwne.
Ale powtażam nie jest ważne i moja uwaga nie wymaga komentaża, tak poprostu mi się pomyślało.
Życzę udanego egzemplaża i super fotek.

Pozdrawiam Y.

A co - po jednej opinii niezadowolonego użytkownika ma nie kupić :lol:
Czyżby jakieś kłopoty z "ż/rz" :oops:

sobota, 9 lipca 2005, 12:54

Czyżby jakieś kłopoty z "ż/rz"

no chyba jego klawiatura nie ma możliwości wklepania polskich znaków toteż łatwiej jest wrzucić ż niż rz a znaczenie pozostaje takie samo bo brzmi identycznie :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Minolta Z10, SD 256 Kingston Elite Pro, 4x2300 + 4xSanyo 2500; UV,Skylight,Polar,Makro+2,Gitter 4x; Velbon DX-888 i... pudełko kartonowe od nowoœci :)

sobota, 9 lipca 2005, 16:18

Mietek, AFRO --> tak na koniec, wydaje mi się, że wasze komentarze co do ortografi niewiele wnoszą do kwestii usterkowości Z3.
Mam problem z pisaniem (dysotografia).

Pozdro for all. Y

niedziela, 10 lipca 2005, 19:25

a co, humorystycznego akcentu nie może być? wyluzuj :mrgreen:
jedyna usterkowość w Zetkach o jakiej mi wiadomo, to w pierwszych modelach z1 zacinał się mechanizm przełączania lcd/wizjer ale podobno to poprawione, u mnie puki co żadnych problemów, a z10 się aż tak drastycznie od z3 nie różni. pozatym sprzęt hula bez problemowo, nic tylko pstrykać. a jak każdy aparat spadnie z 3m na beton, to zoom się może zaciąć i coś u niego odlecieć (np. pół aparatu :) ). pozatym trzeba by było go zarzynać po 2000fotek dziennie czaskać na wojnie w wietnamie żeby się takie coś u niego działo. To jest minolta a nie mediatech i coś za tym już od lat idzie. Jedna wadliwa seria i pozycja spada,a mediatech jest pod ziemią, to niżej już nie spadną to im nie zależy :)

Minolta Z10, SD 256 Kingston Elite Pro, 4x2300 + 4xSanyo 2500; UV,Skylight,Polar,Makro+2,Gitter 4x; Velbon DX-888 i... pudełko kartonowe od nowoœci :)

niedziela, 10 lipca 2005, 20:38

" u mnie puki co..."

przyganiał kocioł garnkowi: P...KI
(U czy Ó - jak się pisze koteczku?)

pozdrowionka

poniedziałek, 10 października 2005, 22:26

Minolty to aparaty o najmniejszej awaryjności :!:

wtorek, 11 października 2005, 16:34

Minolty są tak rewelacyjne, że jak ich nie ma to jest rewelacja :!: :mrgreen: :mrgreen:

środa, 12 października 2005, 00:13
No niestety musze powiedzieć że zdarzają się awarie,
Po trzech miesiącach użytkowania moja Z3 zacząła się wieszać aż w końcu zawiesiła się na amen
Po wymianie na nowy egzemplarz stanowcza poprawa i to włącznie z jakością fotek.
Od tamtej pory (marzec) jedna zawieszka przy słabych bateriach.

czwartek, 3 listopada 2005, 10:16

Jestem na forum nowy, więc witam wszystkich!
Dołączam się do dyskisji o Z3.
Mam niestety złe doświadczenia z tym ...
Jak wszyscy z użytkowników wczesnych egzemplarzy (zakup XI 04) miałem problemy z utrzymywaniem daty i notorycznym zawieszaniem sie. Wymiana softu załatwiła tylko zawieszanie się.
W trakcie pobytu w Anglii ( :o) zwis kompletny. Skończyło się wymianą płyty głównej. Po miesiącu podczas pobytu w Szwajcarii (Rhein Fall, jeśli ktoś był, zrozumie :( ), zwis ponownie- płyta wymieniona na nową!
Od tej pory jak na razie wszystko w porządku (także z datą), choć współpraca z lampą potrafi doprowadzić do szału- aparat "lubi" nie zauważyć obecności lampy zewnętrznej.
Na koniec o pani z centrum serwisowego Minolty- ze słodyczą w głosie stwierdziła, że mogę się spodziewać 5 (słownie pięciu) napraw przed wymianą na nowy. Chyba się jej pomyliło z ilością rubryk w karcie gwarancyjnej!

poniedziałek, 21 listopada 2005, 23:25

Stanowczo ODRADZAM kupno modelu Z3 . Koszmarna awaryjność, największa wśród aparatów jakimi miałem przyjemność handlować. Najczęsciej pada zoom, czasami klawisze, lcd, elektronika. Zdecydowanie kup Olka a jeszcze lepiej s5600.

Od początku roku zawiesiłem sprzedaż aparatu firmy Minolta i jakoś serwis odwiedzam teraz niezwykle rzadko. Muszę powiedzieć z perspektywy czasu, że Minolta Z1 to był faktycznie mało awaryjny aparat. Sprzedało się tego w 1994 roku masa a do serwisu wróciły bodaj 2 czy 3. A awaryjność Z3 kształtowała się mniej więcej na poziomie 40 %. Lekka przesada.

http://www.negatyw.org

wtorek, 22 listopada 2005, 02:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona