Teraz jest piątek, 21 września 2018, 10:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Minolta Dimage X 20 
Autor Wiadomość

Post Minolta Dimage X 20
Co sadzicie o tym aparacie? Jest maly, poreczny z tego co widzialem w ulotce, ma 2mln matryce i 3 ktorny zoom optyczny. Wystarczy ta dwu milionowa matryca do fotek formatu 10*15? Pojawil sie wlasnie w promocji w sklepach sieci Vobis w cenie 999zl i sie zaczalem nad nim
zastaniwac, ale nie wiem jakiej jakosci zdjecia wychodza i czy jest warty tej ceny? Czy kupie cos lepeszego w tej cenie? Z gory dzieku7je za informacje i pozdrawiam serdecznie..

sobota, 6 grudnia 2003, 02:20
Chcę wybrać aparat w tej granicy cenowej (wylukałem na http://www.aparatycyfrowe.pl za 995).
Ale do zainteresowania się tym aparacikiem przekonuje mnie test Chipa 12-2003 w którym aparat ten wygrał w kategorii econo.

Jeżlei ktoś miał z nim styczność to proszę o opinię :)

Badyl
badyl@poczta.fm GG 63843

sobota, 6 grudnia 2003, 19:51

nikt z was nie mial tego malego apartu w rekach? nikt o nim nic nie wie, ze sie nie wypowaida? a moze to jest taka mala zabawka nic nie warta?

niedziela, 7 grudnia 2003, 00:01
Za te cene to chyba warto , jezeli starczy ci automat. Papierowe osiagi ma zachecajace ,migawka 4-1/1000 powinna wystarczyc . Jego recenzja jest tutaj http://www.steves-digicams.com/2003_rev ... gex20.html

niedziela, 7 grudnia 2003, 01:26

i co, nikt z was nie mial tego aparatu malutkiego w rekach?

wtorek, 9 grudnia 2003, 23:23
Miałem takie coś w ręku i mam właściwie co drugi dzień, bo tak się składa że jestem pracownikiem Minolta Polska, wprawdzie działu drukarek kolorowych ale każdy porządny pracownik Minolty ma przynajmniej jedną lustrzanke Minolty i kilka głupków ( w tym Cyfrowych też ) Jak chcesz się dowiedzieć czegoś więcej ( np na temat ceny prosto od producenta ) zapraszam a.pawlowski@minolta.pl :wink:

wtorek, 23 grudnia 2003, 09:42
wystarczy poczytać recenzje użytkowników na http://www.dpreview.com o tym aparaciku
piszą tam prawie wszyscy "POOR photos" czyli dobrych zdjęć tym aparatem nie zrobisz...

wtorek, 23 grudnia 2003, 10:17

a czy Minolta E323 jest duzo lepsza od tego tego malenstwa? Czy dostane w tej cenie lepszy aparat?

sobota, 27 grudnia 2003, 14:55
Maila dostałem ale była Amba przez święta i się wykasował ( bo to firmowy )
Porobiłem przez święta parę fotek tymX 20 i powiem tyle że nawet daje rade ..... Oczywiście trzeba zainwestować w większej pojemności karte bo ta 8 MB mieści kilka fotek w najlepszej rozdzielczości i to wszystko (ja kupiłem w Fotojokerze za 149,99 karte 64 MB ) ale jak kto ma możliwośc to polecam Media Markt ale w Niemczech tam jest promocja i za te same pieniądze dostaniesz 128 MB karte SD . No i akumulatorki NiMh- polecam o pojemności 2100 mAh + ładowarka ( koszt około 70-100 zł za komplet) koniecznie , bo na paluszkach to ....bankructwo ...ledwie na 7 fotek z fleszem wystarczyły i to najlepsze Duracelki po 3 zł sztuka .
Tym X20 należałoby generalnie robić zdjęcia w FINE i największy rozmiar . Wtedy wychodza całkiem całkiem . Mieści się ich w tym trybie około 60 sztuk . A co do cen aparatów to jak będę to maleństwo sprzedawał to dam znać . Na razie jeszcze się nim troche pobawie .

poniedziałek, 29 grudnia 2003, 11:47
wystarczy poczytać recenzje użytkowników na http://www.dpreview.com o tym aparaciku
piszą tam prawie wszyscy "POOR photos" czyli dobrych zdjęć tym aparatem nie zrobisz...

"prawie wszyscy" to tendencyjne!

piątek, 2 stycznia 2004, 20:02
Moderator

APA... a możesz załatwić jakoś tanio np Z1??? To znaczy taniej niż na Allegro, czyli poniżej 1600 zł ? Chociaż wątpię, ale może coś się uda? :)

sobota, 3 stycznia 2004, 04:30
Post Dimage X20 i inne.
Witam

Również się nad X20 zastanawiałem. (Ale w czasie przeszłym.) Bardzo ładnie oddaje tonację barw. Wskazało to kilku zapytanych znajomych. Jednak przed zakupem ściągnąłem ze strony http://www.steves-digicams.com obrazki, zrobiłem w punkcie odbitki na papierze 18x13 i... lipa. Tzn. jak ktoś ma drewniane oko, to powie "piękne zdjęcia", ale rozmycie obrazu jest rodem z 35mm głupiego jasia za 70zł, albo gorsze. No niestety wewnętrzny zoom i poręczność musiałem odstawić na dalszy plan. Faktycznie jako zabawka, tzn ten drugi aparacik, jak został określony w opiniach internautów, może być.

Zatem będę musiał poszukać czegoś większego i cięższego. Być może będzie to Kodak CX 6330, z którego odbitki wyszły super (jak na cenę poniżej 1000zł), tylko że Kodak nieco przyciemnia obraz (żałuję, że kompensacja ekspozycji ginie po wyłączeniu zasilania), ale na papierze te różnice nie są aż tak widoczne jak na monitorze no i nie ma tak ciepłych barw jak Minolta (trochę wchodzi w róż-fiolet). Te akurat wady można w miarę skompensować później odpowiednim oprogramowaniem.

Dla porównania zrobiłem jeszcze odbitki z Canona A60, jako że uważany jest jako model referencyjny w swojej klasie. Faktycznie optyka super, jednak te 2Mpix dają znać o sobie. (3Mpix - to minimum!)

Cały eksperyment kosztował mnie ponad 20zł, ale lepiej stracić tyle, niż potem odsprzedawać aparat za 300zł mniej.

Tak prawdę powiedziawszy jakość odbitek z Kodaka jest porównywalna w tym formacie z jakością, którą otrzymuję z mojej 35mm lustrzanki.

pozdr

wtorek, 17 lutego 2004, 15:53
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]