Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 19:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Nowy firmware 1.12 do Minolty A2 
Autor Wiadomość

Post Nowy firmware 1.12 do Minolty A2
Czasami miewam problemy z ustawieniem ostrości. Jest to po dłuższeym użtkowaniu - 1-2 godz. Następuje totalna blokada aparatu ijedynym ratunkiem, lecz nie zawsze skutecznym, jest wyjęcie baterii na kilka chwil. Rozmawiałem dzisiaj z serwisem Minolty i poradzono mi uaktualnienie firmware'a na najnowszy 1.12. Dotychczas w aparacie był 1.11e. Czy ktoś z Was instalował to nowe oprogramowanie? Czy są w nim jakieś istotne zmiany? Na co zwracać uwagę podczas instalacji, aby nie narobić sobie problemów? Czy w ogóle ma to sens?
Pozdrawiam Wszystkich
Marek

wtorek, 2 sierpnia 2005, 19:22

Owszem instalowalem 1.12 jakies pol roku temu - obecnie najnowszy jest juz 1.13 - dostepny na stronach Minolty.

Wielkich zmian w pracy aparatu nie zauwazylem. Zgodnie z opisem producenta 1.12 wprowadza obsluge konwerterow (i jeszcze jakies dwa bug-fix'y) a 1.13 obsluge kart powyzej 4GB. Z pewnoscia w opisie a i chyba rowniez w praktyce nie ma mowy o poprawie AF, co mnie martwi bo z tym tez miewam problemy.

O czym pamietac?
1. Rob upgrade na swiezo naladowanych bateriach, mysle ze nie od rzeczy tez jest sformatowac wczesniej karte.
2. Sciagnij odpowiednia wersje firmware'u sa 3 wersje: e - dla europy, u - dla USA i j - dla Japonii. Producent kategorycznie pisze o uzyciu odpowiedniej wersji. Co prawda na forach nieraz czytalem ze ktos uzywal innej niz odpowiednia dla jego aparatu ale to troche jak seks z tygrysica - przyjemnosc niewielka a ryzyko spore.

wtorek, 9 sierpnia 2005, 15:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]