Teraz jest czwartek, 20 września 2018, 22:47

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Konica Minolta dimage Z3 

tak z ciekawości , bo chcę to zobaczyć na procętach.
z3 59%  59%  [ 13 ]
s5500 41%  41%  [ 9 ]
Liczba głosów : 22

Konica Minolta dimage Z3 
Autor Wiadomość

Post Konica Minolta dimage Z3
Na wstępie chce się przywitać , pierwszy post i jednocześnie top'ic na tym forum.

CZEŚĆ :wink:

OK , zacznijmy od początku. Jeśli można to tak nazwać to własnie jestem w trakcie kupowania Z3. Tzn szukam gdzie się da z pieniędzmi w ręku porównuję itd. Naczytałem się o niej naprawdę wiele... Na tym forum widziałem o niej wiele pochlebnych opini. Ale... widziałem też ludzi którzy twierdzą że fuji5500 jest leprzy. To mnie zainteresowało , bo myślałem że to ja jestem amatorem :P A jednak wypowiada się tu wielu ludzi którzy są kompletnie zieloni. Jak dla mnie FUJI nie powinien być porównywalny z minoltą , Z3 ma zdecydowanie leprzą ogólną specyfikacje. Chociażby biorąc do ręki aparat widzimy różnicę. Nie wiem czy trafiłem na taką serię ale jak trzymałem w ręku FUJI to aż się śmiałem. Jak dziecięca tajwańska plastikowa zabawka. Może i jestem pedantem ale jak widze że części obudowy nie są do siebie idealnie dopasowane to chyba coś jest nie tak. Fuji jak dla mnie odpada na wszystkich frontach.

Teraz pytania:
Oprzyżądowanie do minolty
---> Gdzie kupujecie tuleje ??
Da się gdzieś tanio kupić
używany obiektyw szerokokątny ??
Gdzie można kupić "Osłonkę
przeciwsłoneczną + ochrona LCD" ??

Z góry dzięki za odpowiedź 8)

"Każdy moment w życiu zawiera w sobie jakšœ okazję.
Umiejętnoœciš jest jš dostrzec." Galileo Galilei

poniedziałek, 8 sierpnia 2005, 17:02

Jak kupowalem Z1 to juz wtedy z nia przegral S5500 wiec wiadomo , wybral bym minetke .
Jesli natomiast chodzi o sam wybor w minetkach , to po poobcowaniu troczhe z Z1 i Z3 ... dzis pewnie zastanawial bym sie nad Z2 :) bo soft w Z3 doprowadza mnie czasem do bialej goraczki (tak mam najnowszy soft) . Jesli chodzi o parametry to Z3 jak widze po niektorych zdjeciach ma swietne mozliwosci , tylko trzeba by calkiem zdac sie na manual ,na co nie zawsze jest czas . Wiec wiele zalezy co ty chcesz robic tym aparatem .

Teraz odpowiedzi :) :
- Allegro
- Allegro
- Allegro
- Allegro

Kupujesz tulejke i potem wszystko mozna dolozyc w standardzie ,tylko uprzedzam :
- nakladka szerokokatna skazuje na winietki (czarne rogi)
- na drozszych obiektywach lepiej z ostroscia i jakoscia zdjec
- w modelach Z1 Z2 Z10 Z20 pod lampa jest dodatkowy sensor ktory pomaga automatyce w kiepskich warunkach oswietlenia ,a tulejka go przyslania i skazuje na manual w takich chwilach .

A tak ogolnie to minetki sa moim zdaniem najoptymalniejszym wyborem ekonomiczno/funkcjonalnym , jesli bym mial kupic cos innego to dopiero panasonica FZ 10 albo FZ20 ... to sa miodzio aparaciki ... tylko to zasilanie na firmowe akumulatroki to malutki minusik .
Acha , no i jeszcze ostatnio spodobal mi sie Canon S2IS , ale jeszcze nie orientowalem sie dokladniej w jego mozliwosciach .

ps. ta ankieta w dziale Minolty jest troche ... no moze bym malo obiektywna :D

Pożyczony statyw Kodaka :)

wtorek, 9 sierpnia 2005, 08:12
Ja tak tylko przypominam, że to nie aparat robi zdjęcia. Brak stabilizacji rozwiązuje zazwyczaj statyw albo wprawna ręka. Jednak fajnie mieć takie "wspomaganie" ;) Macie może jakieś linki do galerii naprawdę dobrych zdjęć zi Z3?

wtorek, 9 sierpnia 2005, 10:26
Moderator

Osobiście brałbym raczej i zdecydowanie Fuji S5500. Mimo, że posiadałem Z1, a teraz mam A1.

A najlepiej poczekać na nowy model S5600, albo kupić teraz Sony H1.

środa, 10 sierpnia 2005, 17:49
Fuji się w sklepach się kończy a cena i tak się twardo trzyma. Fuji S5600, widział ktoś z niego zdjęcia?

środa, 10 sierpnia 2005, 18:00

Post minolta Z3 a fuji s5500
W grudniu 2004 nabyłem minoltę Z3. Wcześniej używałem pożyczonego kodaka DX 6490. W maju 2005 sprzedałem Z3 i kupiłem s5500. Nie chcę nikogo obrażać ale Konica-Minolta zrobiła z ludzi idiotów. Dopiero jak spróbujecie fotek z innego sprzętu zorientujecie się jakim bublem jest Z3. Nie chce mi się już więcej pisać na temat tego knota. OSTRZEGAM. NIE KUPUJCIE MINOLTY.

środa, 10 sierpnia 2005, 22:30

Post Re: Konica Minolta dimage Z3
foto_yabol napisał(a):
Ale... widziałem też ludzi którzy twierdzą że fuji5500 jest leprzy. To mnie zainteresowało , bo myślałem że to ja jestem amatorem :P A jednak wypowiada się tu wielu ludzi którzy są kompletnie zieloni.

Masz rację, Też sięz takimi spotykam, człowiekwypowiada się na temat jakiegoś aparatu albo porównuje go z innym a nie pstryknął ani jednym ani drugim ani jednego zdjęcia. Wyobrażasz sobie?! :lol:

foto_yabol napisał(a):
Jak dla mnie FUJI nie powinien być porównywalny z minoltą , Z3 ma zdecydowanie leprzą ogólną specyfikacje.

W tym momencie rodzi się w mojej głowie straszna myśl, że mój rozmówca przeczytał tylko specyfikacje aparatów i na tej podstawie wyciąga wnioski. Odrzucam tę nachalną myśl, gdyż...

foto_yabol napisał(a):
Chociażby biorąc do ręki aparat widzimy różnicę. Nie wiem czy trafiłem na taką serię ale jak trzymałem w ręku FUJI to aż się śmiałem. Jak dziecięca tajwańska plastikowa zabawka. Może i jestem pedantem ale jak widze że części obudowy nie są do siebie idealnie dopasowane to chyba coś jest nie tak.

Nachalna myśl powraca... Z obawą oglądam mój egzemplarz w poszukiwaniu niepasujących części. Nie znajduję. Zaczynam szukać jakichś tajwańskich platików. Plastiki faktycznie są, miejscami pokryte taką fajną gumą, która dobrze leży w dłoni. Obracam aparat w poszukiwaniu "made in taiwan". Znajduję tylko "made in japan".

foto_yabol napisał(a):
Fuji jak dla mnie odpada na wszystkich frontach.

Po tej linijce mam już pełny obraz człowieka, którego uznałem za specjalistę i bratnią duszę.

Tak więc szanowny kolego foto_yabol: robiłem zdjęcia Z3 i S5500 (innymi też ale nie mój warsztat jest tematem tego wątku) i polecam Ci popstrykać trochę (nie napisałeś, że zrobiłeś chociaż jedno zdjęcie!) o ile masz możliwość obydwoma aparatami, porównać zdjęcia, porównać komfort użytkowania. Pewnie terminy aberacja, szumy itp nic Ci narazie nie powiedzą, nie piszą o nich w "ogólnych specyfikacjach". Z czasem jednak może się nimi zainteresujesz i wtedy dopiero radzę porównywać różne aparaty i wyrażać na ich temat opinie.

foto_yabol napisał(a):
Z góry dzięki za odpowiedź 8)

Cała przyjemność po mojej stronie :)

Pozdrawiam
kszychu

"kszychu już ktoœ ci wczeœniej napisał, ze nawet jak kupisz sprzet w polsce (np właœnie nikona) i potem koza ci zje instrukcję to nowej po polsku od dystrybutora nie dostaniesz i wtedy te 400zł masz jak znalazł" /jacek2004/

piątek, 12 sierpnia 2005, 14:19
Ja akurat Z3 sie nie bawilem wiec sie nie wypowiadam. Natomiast mam spore doswiadczenie z Z2 i Z1. Testowalem je w najrozniejszych sytuacjach i warunkach. Jedno moge powiedziec z cala pewnoscia. Nigdy nie odwazylbym sie porownac Z2 i 5500 bo roznica w klasie jest znaczna (na korzysc fuji naturalnie). W Z3 jednak poprawiono wiele rzeczy i patrzac chocby na parametry obiektywow wydaje sie, ze Minolta jest lepsza od 5500. Balans bieli, szumy, aberracje - te wszystkie parametry sa niemal identyczne w obu aparatach. Za malo sie od siebie roznia zeby bylo inaczej. Nie bede mowil o takich rzeczach jak zoom, filmowanie etc bo jaki szanujacy sie fotograf korzysta w ogole z 12-krotnego powiekszenia czy nagrywania filmow 30klatek na sekunde?? To wszystko sa tylko bajery, ktore maja zwabic potencjalnego klienta. Obiektywnie patrzac Minolta Z3 i Fuji S5500 roznia sie od siebie roznymi parametrami. Jeden model ma to inny tamto mowiac potocznie i tylko w kwestii kupujacego jest to jakie parametry sa dla niego najwazniejsze i jaki aparat wybierze.
Pozdr

dopisane::
oczywiscie nigdy nie powiedzialem i nie powiem ze Z1 czy Z2 to slabe aparaty bo sa naprawde dobre. Zreszta czy mozna sie spodziewac czegos innego po obiektywie minolty i dobrej matrycy? Pisze to na wszelki wypadek gdyby sie ktos chcial przyczepic (np. ktos na "V" :D )

piątek, 12 sierpnia 2005, 14:22

Post Re: Konica Minolta dimage Z3
kszychu napisał(a):
i polecam Ci popstrykać trochę (nie napisałeś, że zrobiłeś chociaż jedno zdjęcie!) o ile masz możliwość obydwoma aparatami

I tu jest taka sprawa. Mianowicie robiłem zdjęcia fuji , i minoltą z10. Wiadomo z10 wydawała mi się gorsza - bo jest gorsza od fuji (cały czas mówimy o modelu 5500).

Co do tego że Twój aparat jest lepiej zbudowany. Nie będę się spierał może trafiłem na taką kiczowatą serje. Ale naprawdę gdybyś to miał w ręku to też byś się śmiał - pewnie bardziej ode mnie bo sam masz aparat który podobno wygląda w 100% ok.

Mieszacie mi w głowie troszkę. O minolcie z3 naczytałem się naprawdę wiele pozytywnych komentarzy. W sumie to po części nieobiektywnych bo wystawianych przez ludzi któży sami robią nim zdjęcia 8) no ale cuż.

Czy ktoś jest mi wstanie naprawdę udowodnić że minolta to zły wybór ??
Chce konkretów (poza tymi szumami , bo na moim poziomie fotoprzygody nie będę się nad nimi użalał) !!

ps.
czytałem o tym aparacie naprawdę wszystko , mimo że nie robiłem nim zdjęc to naprawdę wiem o nim bardzo dużo. A terminy taki jak aberacja , czy szumy nie są dla mnie wcale czarną magią 8)

"Każdy moment w życiu zawiera w sobie jakšœ okazję.
Umiejętnoœciš jest jš dostrzec." Galileo Galilei

piątek, 12 sierpnia 2005, 22:40
Zobacz galerie użytkowników Fuji S5500 a Minolty Z3. Zobaczysz pewną prawidłowość z której należy wyciągnąć wnioski ...

sobota, 13 sierpnia 2005, 11:51
Fuji S5600, widział ktoś z niego zdjęcia?

sa tylko oficjalne sample

ja do tej pory nie moge sie zdecydowac, ktory lepszy czy Z3 czy S5500. Ale na pewno S5500 nie jest tak awaryjny jak Minolta.
na niekorzysc Minolty IMO przemawiaja mocniejsze szumy, awaryjnosc (zawiesza sie zaciekle), jest bardziej proadozerny. Ale jest wiele czynnikow, ktore przemawiaja na korzysc Minolty
za trudny wybor - jak dla mnie :mrgreen:

sobota, 13 sierpnia 2005, 21:53
Moderator

Czy ktoś jest mi wstanie naprawdę udowodnić że minolta to zły wybór ??
Chce konkretów (poza tymi szumami , bo na moim poziomie fotoprzygody nie będę się nad nimi użalał) !!

Może nie zły. Ale Fuji jest po prostu lepszy... A jeśli masz pieniądze, to celuj w Sony H1.

sobota, 13 sierpnia 2005, 22:38
Posiadam Z3 i stwierdzam ,że potrafi lekko szumić ,ale na ustawieniach auto ,które zupełnie nie nadają sie do niczego jeśli jesteś bardziej zaawansowanym amatorem to i tak nie będziesz chciał kożystać z auto.Jeśli chodzi o parametry i cene na + dla Z3 ,natomiast s5500 posiada inny duży plus o ile się nie myle zapis w rawach ,ale to tez nie dla laikow .Na jednym zestawie akumulatorków zapełniam 3 do 4x karte 256Mb ,więc o proądożerności nawet niebede się wypowiadał ,wygląd Z3 zupełnie mi się nie podoba ,jak dostałem ten aparat miałem wrażenie ze to taiwańska zabawka ,wrazenie zostało jeśli chodzi o wygląd natomiast z pracy tego aparatu jestem bardzo zadowolony. Pod tym linkiem znajduje się moja fotka zrobiona Z3 http://fotografia.interklasa.pl/index.p ... z&id=91459 ,na następnym linku jest również moja fotka z tym że nocna i tu mozna stwierdzić czy ten aparat naprawdę strasznie szumi - http://fotografia.interklasa.pl/index.p ... z&id=85403 .Sam zastanawiałem się nad zakupem s5500 i widziałem z niego fotki na bardzo dobrym poziomie ,ale niezaluje ze wybrałem z3 - pełen manual i bardzo dobra jakość zdjęć mi odpowiada .Aha nie zawiesił mi się jeszcze ani razu od tych kilku miesiecy w zasadzie codziennej pracy ,więc vbez obaw mogę go polecić .Co do S5500 nie powiem wiele bo niemiałem styczności ,tyle co na różnych forach fotograficznych gdzie idziałem bardzo dobre zdjęcia jak i gorsze tak samo i z3 ,bo w końcu wszystko zależy od użytkownika :) .POzdrawiam wszystkich

piątek, 26 sierpnia 2005, 20:17

Zdje się że nie powiem nic nowego, ale należy pamiętać że zdjęcia robi fotograf a nie aparat. Dlatego spory na tym forum między "minoltowcami" a "fujiowcami" to czyste bicie piany. Naprawdę piękne zdjęcia przy odrobinie wprawy można zrobić Zorką, dlatego drobne różnice parametrów wymienionych tu aparatów, nie powinny być brane pod uwagę przy wyborze sprzętu. Życząc udanych kadrów, z pozdrowieniami - użytkownik Fuji 5500 i właściciel minolty d5

sobota, 27 sierpnia 2005, 19:19

Rybson, Twoje fotki do których tu dałes linki to naprawdę coś znakomitego! Ta nocna jest po prostu świetna, absolutna poezja kolorów!

zalecałbym obejrzenie ich każdemuu, kto powtarza, że Z3 to juz "jazda w dół Miniolty".
Gratuluję. Naprawdę fantastyczne zdjęcia!!!

sobota, 27 sierpnia 2005, 19:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona