Teraz jest środa, 19 września 2018, 21:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 7d + sigma 70-200 czy dziala?? 
Autor Wiadomość
Post 7d + sigma 70-200 czy dziala??
Witam sedecznie, chcialbym sie dowiedziec z pewnego zrodla, czy do 7d pasuje sigma 70-200/2,8 bo szukajac po necie nie znalazlem w 100% potwierdzonej odpowiedzi. Czy sa jakies problemy, czy dziala AS i czy sa jakies problemy z dzialaniem AF (chodzi o szybkosc). Jak jest mozliwosc zobaczyc jakies zdjatka, jak wygladaja kolorki i wogole co tylko sie da... A moze ktos poleci jakis inny obiektywik do tego body w podobnej konfiguracji (moze minolta 100-300 APO).
Czekam na wszelakie informacje, z gory serdecznie dziekuje za wszystkie pomocne sugestie.

Pozdrawiam Łukasz Michalik

środa, 17 sierpnia 2005, 15:46

Nie wiem czy moja odpowiedz cie usatysfakcjonuje ale mam sigmę 28-70 f2.8 nie najnowszy model i chodzi idealnie oczywiście z 7d szybko ostrzy AS bez broblemów. Z tego co wiem (bo tez sie przymierzam do 70-200 sigmy) jest nowy model Sigma 70-200 f/2.8 EX DG przewidziany do cyfrówek i analogów jest to nowa wersja z 2005 roku specjalnie zoptymalizowana do współpracy włąsnie z cyframi ma tez poprawione powłoki pozdrawiam

czwartek, 18 sierpnia 2005, 09:40

Wszystko działa normalnie. Nowa - ucyfrzona - wersja jest podobno lepsza, tak przynajmniej twierdza marketingowcy z Sigmy. Ja różnicy nie widze, ani pod światło, ani z mocnym światłem w kadrze, jest tak samo jak ze starą wersją. Bliki raz się pojawią, innym razem nie. Raczej loteria, ale generalnie przy założonym tulipanie jest tak jak u konkurencji, a nawet nie raz lepiej niż u Canona.
Co do 28-70/2,8 nie wiem, bo nie posiadam, ale skoro mój 24-70/2,8 działa to ten dłuższy pewnie też nie sprawia problemów.
A jak chcesz coś lepszego to proponuje AF 120-300/2,8 APO.
Lepszego zooma nie widziałem jeszcze !!! Polecam !!!
Pozdrawiam. :)

czwartek, 18 sierpnia 2005, 14:16
Jezeli tak to kolorowo wyglada, to wezme pod uwage 7d, bo jestem teraz na etapie zmiany z A1, na jakies lustro... zastanawialem sie nad canonem, bo troche wiecej obiektywow, ale jak sigma chodzi bezproblemowo z 7d, to jest jakas alternatywa do Minoltowskiego szkla, bo jest drogie... i nie ma tego wiele do wyboru.
Jeszcze raz dzieki...

Pozdrawiam Zico

czwartek, 18 sierpnia 2005, 14:57

Słoiki Minolty może i drogie są, ale to najwyższa światowa ekstraklasa.
Minolta AF 80-200 f/2.8 G APO - bardzo wysokiej klasy; konstrukcja która ma już swoje lata, ale pomimo to optycznie jest rewelacyjny; solidny metalowy, przez co troche ciężki, ale przynajmniej pewnie leży w ręce; wewnętrzne zoomowanie, ale niestety z ogniskowaniem nie jest już tak dobrze i polar się obraca; kołowa przysłona zapewnia piękny bokeh przy pełnej dziurze i lekko przymkniętych wartościach; ostrość rewelacyjna przy wszystkich wartościach przysłony; dla poprawy kontrastu (lekko zauważalne w narożach kadru) przydaje się troche go przymknąć; pod światło troche gorszy od Canonów i to chyba jego jedyna wada.
Minolta AF 70-200 f/2.8 G D APO SSM - poprawione w stosunku do poprzednika powłoki zmniejszyły ilość blików, ale to nadal nie jest to co oferuje Canonowska optyka; no i przede wszystkim dodano czujnik odległości, który informuje system ADI o dystansie zogniskowania oraz dodano wreszcie SSM. Model ten jednak zabija cena.
Podsumowując - w ekstremalnych sytuacjach, fotografując na najlepszych diapozytywach, widać niekiedy różnice pomiędzy firmowymi szkłami i produktami niezależnych firm, ale trzeba się dobrze naszukać tych różnic.
W praktyce amatorskiej, tym bardziej w przypadku rejestracji cyfrowej, nikt różnicy nie zauważy. Innym aspektem jest pytanie - jak często znajdujemy się w "ekstremalnych" sytuacjach zdjęciowych ?
I na koniec trwałość tych słoików. Tu pokutuje twierdzenie, że firmowe obiektywy są mocniejsze. Jednak musimy zauważyć fakt, że Sigma daje nam na swoje produkty 5 lat gwarancji, a wykorzystując sprzęt amatorsko, przewagi minolty w tej kategori także nie zauważymy.
Pozdrawiam. :)

piątek, 19 sierpnia 2005, 10:53
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]