Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 15:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Z10-niebieskie plamy 
Autor Wiadomość

Post Z10-niebieskie plamy
jestem użytkownikiem Z10 i zauważyłem, że na niektórych fotkach a właściwie na ich brzegach pojawiły się niebieskie plamy, ma na to także wpływ używanie zooma, większy pojaiwa się mniejszy znika,widać to także na wyświetlaczu w trakcie ustawiania aparatu, może ktoś wie co to jest?

niedziela, 28 sierpnia 2005, 00:05

niedziela, 28 sierpnia 2005, 02:06

Do tej pory zginęło mi bez wyjaœnienia 3 posty !

niedziela, 28 sierpnia 2005, 12:00

http://img313.imageshack.us/img313/7434 ... 1051vv.jpg
http://img80.imageshack.us/img80/4390/przykad7un.jpg

niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:07
Też tak mam! Ale jak fragment mojego palca znajduję się w polu widzenia obiektywu :twisted: http://www.3genre.pl/pliki/foto.jpg

Albo to Twój palec, albo obiektyw jest czymś przysłonięty, przybrudzony od wewnątrz albo od zewnątrz. Przy odpowiednim balansie bieli albo trybie auto palec staje się właśnie taki niebieski.

niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:57

artuj niestety palec na to w moim przypadku nie ma wpływu, no i z tym przysłonięciem tez nie za bardzo, największy na to ma wpływ kąta pod jakim aparat jest ustawiony i np. gdy światło wpada pod kątem 90% a z drugiej strony jest ciemniej ( np.mur, gęste i wysokie krzaki), Twoje fotki fajne, ciekawe ujęcia

niedziela, 28 sierpnia 2005, 19:22

Jak miałem Z10, to takie efekty powstawały przy robieniu zdjęć pod słońce - najczęściej jak słońce było nie na wprost, ale pod ostrym kątek do linii obiektywu.
Spróbuj przetestować taką sytuację, jak się potwierdzi to problem rozwiązuje gumowa osłona przeciwsłoneczna (u mnie problem po jej założeniu zniknął)

MINOLTA Z3

niedziela, 28 sierpnia 2005, 22:06

Mam wielki z tym kłopot, bo aparat kupiony w USA, a Konica-Minolta Polska nie serwisuje na gwarancji produktów kupionych poza Polską. Czy takie postępowanie jest w ogóle LEGALNE? A jeśli to matryca, to pewnie zapłacę ostro?

Przykład zdjęcia:
http://www.voila.pl/c9nbe/index.php?get=1&f=71

Niebieskie koła pojawiają się, jak w w/w przypadkach, gdy zdjęcie robione jest pod słońce, przy padającym na obiektyw ostrym światle itd.

Bardzo proszę o wszelkie wsparcie psychiczne ;), informację na temat charakteru tego uszkodzenia / niedociagłości oraz serwisowania.

Ostatnio edytowano sobota, 22 października 2005, 00:14 przez Esteban912, łącznie edytowano 1 raz

piątek, 21 października 2005, 14:28

Esteban912 mój aparat jest teraz juz drugi raz w serwisie w tej właśnie sprawie, więc na razie nic nie piszę bo czekam na ich kolejny werdykt w tym sporze, ale ja miałem też takie przebarwienia nie tylko w dni słoneczne, bo to by jeszcze szło może jakoś wyjaśnić, ale u mnie to wystepowało także w dni pochmurne, lub wieczorem

piątek, 21 października 2005, 22:37

mój aparat jest teraz juz drugi raz w serwisie w tej właśnie sprawie, więc na razie nic nie piszę bo czekam na ich kolejny werdykt w tym sporze
Co powiedzieli za pierwszym razem w serwisie? Rozumiem, że wówczas usterkę naprawili, ale problem wrócił?

Cytuj:
ale ja miałem też takie przebarwienia nie tylko w dni słoneczne, bo to by jeszcze szło może jakoś wyjaśnić, ale u mnie to wystepowało także w dni pochmurne, lub wieczorem
Bosz. A już myślałam, że mam problem z głowy, bo kolo z Foto Jokera, co mi się dziś napatoczył, powiedział, że jeśli to coś z matrycą, to na KAŻDYM zdjęciu by były takie przebarwienia.

piątek, 21 października 2005, 22:53

panowie - błąd matrycy to na 90% nie jest - tak jak pisze viedor - wygląda to na refleksy świetlne na którejś soczewce - spróbujcie z tą osłoną - na próbę wystarczy zrobić sobie tuleje czarnej tektury - problem powinien zniknąć - barber na tych zdjeciach co pokazałeś jest to ewidentne - plamy zawsze są po przeciwnej stronie źródła światła no i fakt że pojawiają się częściej w trybie tele - gdyby była to matryca to nie powinno to mieć znaczenia na pojawianie się plam - a co do serwisów - jeśli oni nie kapneli się co to jest to omijajcie te serwisy z daleka:)

sobota, 22 października 2005, 06:04
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]