Teraz jest czwartek, 13 grudnia 2018, 18:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Kupuje Z10 ale co... 
Autor Wiadomość

Post Kupuje Z10 ale co...
...kupić razem z nią.

Napiszcie co napewno mi sie przyda,

co sie może przydać i w jakich warunkach,

czego nie kupowac bo to złom i nie bede z tego korzystał.

DZIĘKI

poniedziałek, 10 października 2005, 19:51

poniedziałek, 10 października 2005, 22:21

chyba chodzi o tuleje, filtry, konweretery, statywy, itp. bo akulumatorki i pamiec to wiadome :D

a tak pozatym to przeczytaj, bo juz na forum bylo pisane:
http://forum.swiatobrazu.pl/foto/viewtopic.php?t=3954

poniedziałek, 10 października 2005, 23:59

Pig - tulejki raczej nie bedziesz potrzebowal poniewaz obiektyw masz schowany w obudowie aparatu, to pop ierwsze.
Mysle ze dobrze byloby sie zaopatrzyc w redukcje gwintu 43/52mm co by moc latwiej znalezc roznego rodzaju akcesoria nakladane na obiektyw poniewaz rozmiar 43mm jest malo popularny. Mozesz sie zaopatrzyc w filtry np UV, lub SKYLIGHT ale ja osobiscie zadnego nie uzywam.
PODSTAWA!! dodatkowy komplet akumulatorow, zeby nie stresowac sie czy wystarczy ci energii i na ile jeszcze zdjec, napewno dobrze by bylo jakis pokrowiec nabyc i jesli chcesz robic zdjecia nocne albo przy slabych warunkach oswietleniowych to tez dobrze byloby kupic sobie statyw.

Jesli chcialbys sie zajac oprocz tego makrofotografia to proponuje zakupic sobie dobre soczewki makro np. HOYA +2 i +4 dioptrii wiekszych raczej nie polecam poniewaz mocno znieksztaalcaja kadr, albo makrokonwerter Raynox DCR250,

To tyle :D na poczatek kup sam aparat filtr, ta redukcje i dodatkowe akumulatorki i naucz sie podstaw w praktyce a potem mysl o rzeczach dodatkowych mimo tego iz tak sie rozpisalem, nie polecam pospiech w dokupyeaniu roznych akcesoriow, gdyz sam po pewnym czasie dojdziesz do tego co i jak chcesz fotografowac.

Pozdrawiam

wtorek, 11 października 2005, 13:22

Nie kupuj nic dodatkowo! Jeśli po jakimś czasie stwierdzisz, że czegoś Ci brakuje, to wtedy dokupisz. Bez sensu jest kupować od razu statyw. Pstrykniesz na nim 1 czy 2 zdjęcia (no dobra, 10) i odstawisz go w kąt, bo stwierdzisz, że równie dobrze a nawet wygodniej foci Ci się z aparatem opartym o coś sztywnego.
Redukcje, filtry, soczewki makro.... Bzdura! Skąd wiesz, czy będziesz potrzebował soczewki +1 czy +4? I czy w ogóle. Kupisz Raynoxa, wywalisz kupe kasy, pstrykniesz pajączka i na tym przygoda z makrofotografią się skończy. A konwerter pójdzie do szuflady.
Z dodatkowymi akumulatorkami też byłbym ostrożny. A może nie będą Ci potrzebne? Może nie będziesz tak często robił zdjęć?

Reasumując: kup aparat, pobaw się nim. Jeśli za jakiś czas odczujesz brak jakichś akcesoriów wtedy je sobie dokupisz i, najważniejsze, będziesz ich używał, bo będąCi potrzebne.

"kszychu już ktoœ ci wczeœniej napisał, ze nawet jak kupisz sprzet w polsce (np właœnie nikona) i potem koza ci zje instrukcję to nowej po polsku od dystrybutora nie dostaniesz i wtedy te 400zł masz jak znalazł" /jacek2004/

wtorek, 11 października 2005, 14:02

:D:D:D:D nie kupuj w ogole aparatu, po co Ci on najpierw to sobie wystawy poogladaj :D

Przeciez w ostatnim zdaniu napisalem ze najpierw najlepiej sie nauczyc a potem dokupywac jesli sie w czym bedzie chcailo szczegolnie sprobowac sil. Tego powtarzec nie trzeba ;D

Kszychu, ja napisalem odpowiedz na kolegi pytanie, co i w jakich warunkach moze mu sie przydac, zamiast pisac od razu krzykliwy post przeczytaj dokladnie pytanie i odpowiedzi na nie

Pozdrawiam

wtorek, 11 października 2005, 14:12

Kszychu, ja napisalem odpowiedz na kolegi pytanie, co i w jakich warunkach moze mu sie przydac, zamiast pisac od razu krzykliwy post przeczytaj dokladnie pytanie i odpowiedzi na nie

No to nie za bardzo przyłożyłeś się do tej odpowiedzi.
Nie opisałeś mu namiotu bezcieniowego, blendy, "szarej" kartki, różnego rodzaju teł (tłów, tfu! chodzi mi o tło). A monopad, konwertery szerokokątne, filty: polaryzacyjne, połówkowe, szare....Że o tak podstawowych rzeczach jak dodatkowa lampa błyskowa czy dodatkowa karta pamięci nie wspomnę.

To wszystko można dokupić, i w określonych okolicznościach się przyda. Pytanie tylko czy będzie tego używał.
Teraz Ty przeczytaj dokładnie jego pytanie i powiedz, czy dla laika *), który pyta się co kupić razem z aparatem potrzebny jest od razu Raynox DCR250?..

*) Bez urazy pig, ale zadając takie pytania, raczej nie jesteś jeszcze profesjonalistą więc użyłem określenia "laik".

"kszychu już ktoœ ci wczeœniej napisał, ze nawet jak kupisz sprzet w polsce (np właœnie nikona) i potem koza ci zje instrukcję to nowej po polsku od dystrybutora nie dostaniesz i wtedy te 400zł masz jak znalazł" /jacek2004/

wtorek, 11 października 2005, 14:24

wtorek, 11 października 2005, 14:33

ale ja napisalem tylko co do czego moze mu sie przydac i jeszcze do tego to:

agony napisał(a):
naucz sie podstaw w praktyce a potem mysl o rzeczach dodatkowych mimo tego iz tak sie rozpisalem, nie polecam pospiech w dokupyeaniu roznych akcesoriow, gdyz sam po pewnym czasie dojdziesz do tego co i jak chcesz fotografowac.

wiec nie rozumiem o co Ci Kszychu chodzi i daj se na luz bo mi sie bez sensu spierac nie chce, ja profesjonalista nie jestem napewno i za takiego tez sie nie uwazam

wtorek, 11 października 2005, 14:38

A ja napisałem tylko, że skoro człowiek nie wie co mu będzie potrzebne, to lepiej na początku nic nie kupować. Po co wywalać kasę w błoto.

wtorek, 11 października 2005, 14:41

Ja nie wiem co mi potrzebne ale nie mówcie ze nie wiem co chce fotografowac.

no więc zdjecia sportowe, plener,zdjecia nocne, czsami makro bo sprzedaje na allegro.pl,

ten rzeczy pogrubione to właśnie przyczyny zmiany aparatu

PS. znam juz podstawy

wtorek, 11 października 2005, 16:28

NO :D to jesli zdjecia nocne to napewno statyw, do makro mozesz ale nie musisz sobie dokupywac soczewki, zalezy do ciebie, w plenerce raczej inc ci nie jest potrzebne, moze filtr skylight albo polaryzacyjny, zobaczysz ja osobiscie nic nie uzywam i dokup sobie ta redukcje 43/52 bo koszt jest nieduzy a bedziesz mial mniej pozniej problem z kupieniem dodatkow na gwint 52mm, ja bynajmniej jak kupilem swoja z10 to tak zrobilem.

pozdrawiam

Kszychu i poco bylo tyle krzyku ;D

środa, 12 października 2005, 08:32

środa, 12 października 2005, 13:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]