Teraz jest wtorek, 25 września 2018, 21:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 wściekła baba zabiła mój aparat ! 
Autor Wiadomość

Post wściekła baba zabiła mój aparat !
Witam,
jestem uzytkownikiem aparatu Minolta Dimage 7i - miałem z nim wypadek i na gwałt potrzbuje się dowiedzieć czy cokolwiek da się z niego uratować. Aparat zaliczył spory upadek - tak naprawdę jedna wściekła baba rzuciła z nim całej siły w ściane - m.in rozbiciu uległ pierścień na obiektywie - optyka nie odniosła większych uszkodzeń ale chyba się poluzowała któraś z soczewek w środku ponieważ gd się aparatem ruszy słychać że któraś z soczewek "lata" - pierścień manualnego ustawiania ostrości chodzi jakoś ciężej podonie jak cały zoom.

To cud ale aparat działa - przynajmniej takie sprawia wrażenie - da sie go włączyć i zrobić zdjęcie. Jestem w szoku ale zamiast się rozlecieć w mak to działa i robi fotki.

Proszę o pomoc bo aparat jest mi neizbędny do zycia i bardzo go lubie - nie wyobrażam sobie aby miałbym go teraz i kupować jakiś inny badziew. Czy możecie mi coś polecić - jakie koszta sama naprawa i jak długo to trwa - mieszkam w Łodzi - może ktoś zna jakiś serwis. Fotografia to moja pasja mimo że jestem amatorem - no a ten aparat to był dla mnie jak ja sam ... HELP / RATUJCIE !

Oto dwie fotki zrobione na szybko od lustra w szoku dlatego takie niewyrazne ....

Obrazek
Obrazek[/url]

niedziela, 4 grudnia 2005, 18:28

jedna wściekła baba rzuciła z nim całej siły w ściane

dlatego staram się nie dawać kobietom aparatu, a jak juz widze w ich dłoniach aparat to mi się zdaje ze w kazdej chwili moze im spaść na ziemie :twisted:

niedziela, 4 grudnia 2005, 19:00

Mój też zaliczył glebę z wysokości damskich kolan (przez nieuwagę), ale obyło się bez ofiar (w ludziach też).
Chyba serwis...

niedziela, 4 grudnia 2005, 19:36

Witam Współczuje Ci tego wypadku. Widze na zdjęciach że na przodzie obiektywu masz przesuniętą jedną z krawędzi szkła. Prawdopodobnie któreś sie odkleiło i lata luźno między innymi servis cie nie ominie. Pewnie jesłi dziala to ostrości i tak nie ustawi. Ja bym sie tak nim teraz nie bawił bo latająca soczewka dodatkowo może sie teraz jeszcze porysować. Poszukaj jakiegoś serwisu a jak nie to wyślij do serwisu KM powinni zrobić oględziny i wycenić naprawe. Pozdrawiam i życzę powodzenia

niedziela, 4 grudnia 2005, 19:36
Moderator

PS. A mnie ciekawi co zrobiłeś z tą babą... Bo ja bym ją X$**@&!^^@!

niedziela, 4 grudnia 2005, 19:44

Post Re: wściekła baba zabiła mój aparat !
dziewczyna? zona? widocznie za malo czasu jej poswiecales... a za duzo pstrykaniu.

proponuje telefon do km i wysylke kurierem (chyba ze masz blisko). serwisy lokalne - tylko jesli masz jakis zaufany.

niedziela, 4 grudnia 2005, 20:31

Albo wyrozumiałą wielce...
Po moim wypadku były wprawdzie utarczki słowne ale że to niechcący...
Faktycznie lepiej tego nie ruszać bo można do cna uwalić...
(A na marginesie też jestem ciekaw co do okoliczności , bo to już któryś post w którym aparaty testowane są przez Panie :roll: i wolałbym uniknąć rzutów moim aparatem)

niedziela, 4 grudnia 2005, 20:42

babie nic nie zrobiłem bo co poradzić że szału dostała ... lepiej rozwalić aparat niż kogoś zastrzelić ... :)

no i ona go raczej nie testowałą ;) chyba ze rzucenie na 5-6 metrów odległą ściane z maksymalną możliwą siła jest jakims elementem testu ...

szkoda że akurat zginęła moja minolta - bo dla mnie to jak dziecko ;D :oops:

niedziela, 4 grudnia 2005, 21:06

dlatego nie mozna babie dawac aparatu gdy ma okres... nigdy nie wiadomo co jej odstrzeli! ;)
PS: ja sie denwruje nawet jak daje mojej zeby mi zdjecie zrobila... dlatego na fotkach wychodze zawsze przestraszony :/

niedziela, 4 grudnia 2005, 21:22
Moderator

Vendeur Waść chyba kobiety nie masz?...

Mylisz się.

MarianM napisał(a):
Albo wyrozumiałą wielce...

Ja bym sobie na coś podobnego nie pozwolił. Nawet jeśli ktoś w jakikolwiek sposób przesadza, zresztą robi cokolwiek złego, to podobna rzecz nie ma prawa zaistnieć. Moja wybranka raczej bałaby się sama coś takiego zrobić, bo wtedy ja bym się dopiero zdenerwował... A już na pewno ze swojej kieszeni by pokryła wszelkie koszty.

Z całym szacunkiem, ale dla mnie nic nie usprawiedliwia tak bezmyślnego zachowania i rzucenia aparatem o ścianę. Jakby nie było jesteśmy dorośli i odpowiadamy za swoje czyny. Jeśli ktoś w zaawansowanym wieku ma takie idiotyczne odpały, no to wybaczcie...

No ale nie będę już tego komentował, bo zachowanie kobiet to temat na osobny wątek.

A odnośnie samego aparatu, to masz szczęście że w ogóle działa. Dzwoń to KM, albo szukaj dobrego serwisu oczywiście.

Ostatnio edytowano poniedziałek, 5 grudnia 2005, 01:05 przez Vendeur, łącznie edytowano 1 raz

niedziela, 4 grudnia 2005, 22:19

W życiu z kobietą dzieją się rzeczy o których nie śniło się filozofom...

poniedziałek, 5 grudnia 2005, 00:39

ale jaja... ciekawy jestem jednak czym sobie zasłużyłeś na taki rzut :D Pewnie spędzałeś z Minoltą więcej czasu niż z panią od rzutów :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Część merytoryczna:
Zastanów się czy nie kupić A1ki. Są teraz dość tanie, mają AS'a i ogólnie to taka trochę lepsza 7ka.

poniedziałek, 5 grudnia 2005, 11:05

mam w pdf-e instrukcje serwisowa minoltki 7i. moge ci przeslac na maila. jak nie sam to moze jakis sprytna zlota raczka bedzie umiala na tej podstawie cos naprawic.

poniedziałek, 5 grudnia 2005, 11:23

Zastanów się czy nie kupić A1ki. Są teraz dość tanie, mają AS'a i ogólnie to taka trochę lepsza 7ka.

No nieee, ale ubaw :lol: :lol: :lol: To forum po prostu zatrzymało się w czasie 2 lata temu :lol: :lol:

http://www.negatyw.org

poniedziałek, 5 grudnia 2005, 21:55

Zastanawiam sie co ze ścianą ? Ale jaja !!! Jakis czas temu czytalem
o pływającej w rosole bodaj Minolcie. Głowa mała. N.C.

...co masz zrobić dziœs
zrób pojutrze, a będziesz miał dwa dni wolne...

poniedziałek, 5 grudnia 2005, 22:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona