Teraz jest poniedziałek, 17 grudnia 2018, 21:31

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Odczucia w kontaktach z KonicaMinolta 
Autor Wiadomość

Post Odczucia w kontaktach z KonicaMinolta
Miałem i mam problemy z ostrością w KonicaMinolta Dimage Z5. Wielokrotnie próbowałem szukać porady przez e-mail w serwisach KonicaMinolta w różnych miastach. Ani razu nie otrzymałem odpowiedzi. Wysłałem aparat do reklamacji, odesłali z informacją "przeprowadzono ustawienia serwisowe", praktycznie nie ma poprawy, zdjęcia "miękkie" bez szczegółów. Czy ktoś ma inne doświadczenia z tą firmą.

sobota, 10 grudnia 2005, 18:12

Ja wysylalem moja A1 do serwisu w Niemczech (przez posredniaka - mojego sprzedawce). Nie dosc, ze wrocila po 8 tygodniach, to jeszcze nie zrobili zepsutego przelacznika macro (padla lampa i ten przelacznik... przelacznika nawet nie ruszyli), a mieli jak wol napisane w reklamacji!

sobota, 10 grudnia 2005, 18:58
Tak to jest jak się kupuje taniej za miedzą . Pare złotych oszczędzisz a jakże, ale jak coś sie stanie to w ramach gwarancji sprzęt jeździ po całej Europie, od sklepu gdzie kupiono sprzęt - do Hamburga gdzie KM ma Centrale od aparatów.Podróż za jeden uśmiech.

A w Polsce KonicaMinolta nie ma serwisów. Ma jeden serwis. Warszawa ul Nowolipie 7A 022/5603300 i nigdzie indziej .

niedziela, 11 grudnia 2005, 00:34

...
A w Polsce KonicaMinolta nie ma serwisów. Ma jeden serwis. Warszawa ul Nowolipie 7A 022/5603300 i nigdzie indziej .

Bo robi takie doskonałe aparaty z przeznaczeniem na polski rynek? :lol: Moja A1 została kupiona "gdzieś za miedzą", miała awarię z powodu "perfekcyjnie" przeprowadzonego montażu na linii produkcyjnej KM (jak rozumiem też "gdzieś za miedzą"); na szczęście naprawa przeprowadzona została w Polsce przez sprzedawcę, u którego kupiłem aparat i to w ramach gwarancji. Polityka cenowa KM Polska jest co najmniej dziwna, ale to nie mój problem. Polityka uznawania eurogwarancji też jest dziwna i jakby tu delikatnie rzecz ująć antykonsumencka. KM Polska chyba zpomina, że istnieje dla Klienta a nie odwrotnie. Jak przyjdzie pora na nowy aparat pewnie wybiorę KM ale wątpię, by zakup odbył się w sklepie, wybiorę solidnego pośrednika. O dziwo w Polsce da się takich znaleźć.

niedziela, 11 grudnia 2005, 01:03

nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego że serwis KM Polska właściwie niczego nie naprawia (może poza jakimiś małymi łatwymi usterkami) i tak wszystko jedzie do Bremen.

niedziela, 11 grudnia 2005, 10:07
no widzisz - niczego nie naprawia , ale za to ile sprzedaje. Japońce nie nadążają z produkcją.... :lol:

niedziela, 11 grudnia 2005, 21:35

kiedy mialem KM z10 to kazde zdjecie wychodzilo zawsze lekko zmiekczone, nie wiem nawet jak bym sie staral, poprostu taka wlasciwosc aparatu i aby miec choc troche zyletke zawsze musialem podostrzac PS-ie, teraz kiedy mam Dynax 5D to fotki wychodza ostre jednak drobna zmiekczenie wystepuje, ale jest ono tak minimalne, przynajmniej ja to tak widze, ze w ogole nie przeszkadza, zylete nie jest trudno osiagnac po lekkiej obrobce w PS-ie a do tego jak sie robi w RAW to nie ma zadnego problemu.

Kiedys czytalem ze zmiekczanie w Minoltach serii Z jest pena ich cecha, ale nie wiem jak bylo u Ciebie Kobra_m, byc moze faktycznie aparat nie mogl zlapac ostrosci.

pozdrawiam

poniedziałek, 12 grudnia 2005, 08:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]