Teraz jest czwartek, 20 września 2018, 14:40

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Dynax 5D a GIMP i Linuks 
Autor Wiadomość

Post Dynax 5D a GIMP i Linuks
Mam zamiar zakupić Dynaksa D5 bo to chyba niezła i niedroga lustrzanka. Jednak warunkiem dla mnie niezbędnym jest możliwość współpracy tego sprzętu z Linuksem, gdyż nie używam (i nie zamierzam używać) innego systemu jak Debian. Chodzi mi zarówno o możliwość pobrania zdjęć jak i możliwość edycji RAW-ów. Jeżeli ktoś miał okazję to przetestować prosze o odpowiedź. Także jeśli ktoś próbował edytować RAW-y z D5 za pomocą GIMP-a pod Windowsem to też proszę żeby napisał czy było to możliwe. Ewentualnie proszę również o wskazanie mi lustrzanki podobnej klasy co D5, która spełniałaby powyższe wymogi. Z góry dziękuję za odpowiedź.

środa, 28 grudnia 2005, 01:14

zajrzyj na http://pages.quicksilver.net.nz/pepe/d7 ... Linux.html - co prawda to o nikonie, ale minolta będzie mieć podobnie. Ja z tych informacji korzystałem dla Olka i działało.

środa, 28 grudnia 2005, 11:45

w każdym linuchu jest tak samo - podłączasz aparat, wykrywa Ci go jako pamięć flash i tyle - możesz kopiować jak z normalnego nośnika (w gnome 2.10+ to chyba nawet mozesz importować zaraz po podłączeniu do zadanego katalogu - używałem do tego bodajże gphoto).

Co do rawów to moim zdaniem najlepszy jest ufraw (rawy z mojej A1 obrabia bez problemów) - albo jako osobny program albo jako wtyczka do gimpa - jest w repozytorum ubuntu, więc do debiana pewnie też jest.

ot i wsio.

pzdr.
h.

sobota, 31 grudnia 2005, 00:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]