Teraz jest środa, 19 września 2018, 11:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 155 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
 Koniec aparatów KONICA-MINOLTA 
Autor Wiadomość

Post Koniec aparatów KONICA-MINOLTA
Nie wiem czy słyszeliście, ale firma ta zaprzestaje produkcji WSZYSTKICH aparatów. Część udziałów przejmie firma Sony.

:lol:

http://www.negatyw.org

czwartek, 19 stycznia 2006, 12:04
Faktycznie produkcja korpusow i obiektywow zajmie sie firma sony ktora wykupila ta czesc rynku od KM. Dla mnie najistotniejsza rzecza jest to, ze wszystkie nowe korpusy i obiektywy beda na bagnet minolty wiec nic tylko czekac...

czwartek, 19 stycznia 2006, 12:18

Poza tym fajnie będzie mieć odtwarzacz mp3 i telefon komórkowy w korpusie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ze o sekwencjach video nie wspojmnę :lol:

czwartek, 19 stycznia 2006, 14:24

Trudno teraz powiedzieć, co było przyczyną, ale generalnie od czasów A1 i Minolty Z3 nie wymyślali nic nowego .. Kolejne aparaty (A2,200,z5,z6) to były klony poprzedników. A sprzedaż cyfrowych korpusów na tle konkurencji była mizerniutka..

czwartek, 19 stycznia 2006, 15:00

"Konica Minolta wycofuje się z fotografii

Konica Minolta ogłosiła właśnie, że z dniem 31 marca 2006 wycofuje się z rynku fotograficznego. Produkcję lustrzanek cyfrowych ma przejąć firma Sony. W lipcu 2005 roku obie korporacje podpisały porozumienie dotyczące wspólnej pracy nad nowymi DSLR-ami. Najwyraźniej było to jednak głównie przygotowanie rynku do dzisiejszej bomby.

Z dniem 31 marca 2007 roku Konica Minolta kończy też produkcję kolorowych negatywów i papierów, a minilabów już o rok wcześniej. Jednocześnie sprawa serwisu minilabów zostanie przekazana (z dniem 31 marca 2006) firmie Noritsu. W związku z tymi zmianami do września 2007 firma zamierza zmniejszyć liczbę pracowników o 3,7 tys. (z obecnych 33 tys.)

Z informacji prasowej Koniki Minolty wynika jednak, że cała operacja skutkuje głównie zniknięciem marki Konica Minolta z rynku fotograficznego (pomijając oczywiście restrukturyzację firmy, zmianę systemu serwisowania sprzętu itp.), ponieważ napisano w niej, że firma wycofuje się z rynku fotograficznego z wyłączeniem produkcji lustrzanek cyfrowych i optyki dla Sony."

czwartek, 19 stycznia 2006, 15:18

m2k4 nawet dziś w radio Zet nadawali o zaprzestaniu produkcji przez Minoltę.

Może i Sony będzie kontynuowało produkcję Minolto podobną, może i będzie to miało niezłe parametry, ale Sony jest choro drogą firmą :cry:

czwartek, 19 stycznia 2006, 15:21

Poza tym fajnie będzie mieć odtwarzacz mp3 i telefon komórkowy w korpusie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ze o sekwencjach video nie wspojmnę :lol:

No jasne, tak samo jak w 717, fajny aparat, z telefonem i mp3.

czwartek, 19 stycznia 2006, 16:29

Sony jest jak Fiat, ma produkt w każdym segmencie tylko jaki to produkt ? i czy ktokolwiek kupuje fiata bo lubi tą markę ?
Nie oszukujmy się, Minolty już nie ma !! i nie będzie, a Sony do miliona innych gażetów dopisze sobie "cudowną" jak jej wszystkie produkty, zabaweczkę - cyfrową lustrzankę. Kto to kupi ? (pewnie ktoś tam się znajdzie)
Szkoda....

Jaki to los jest przewrotny :o) pewnie jakaś opaczność czuwała nade mną gdy miesiąc temu właściwie nie do końca przekonany zamiast 5D kupiłem Nikona.

czwartek, 19 stycznia 2006, 17:41

Sony Ericsson -> Sony Monolta :wink: Erykowi wyszło to na dobre czego dowodem są zajefajne telefony. Mam nadzieje ze Minetce też to wyjdzie na + a do kolegi wyżej - ja bym sony do fiata nie porównywał - ta firma ma doświadczenia w tworzeniu urządzeń do rejestrowania obrazu - przykład kamery - zobacz kamery w studiach tv - wszędzie sony, sony, sony

czwartek, 19 stycznia 2006, 17:56
No i cale szczescie ze KM skonczyla sie...jedyny model warty uwagi to 7D,reszta dostawala baty od konkurencji w kazdym segmencie,za to mysle ze teraz ceny tego co naprodukowali zawczasu spadna na pysk i zagorzali fani tej nieistniejacej juz firmy beda mogli sie tanim kosztem obkupic,hehe...

czwartek, 19 stycznia 2006, 18:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 155 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona