Teraz jest wtorek, 14 lipca 2020, 08:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
 Koniec aparatów KONICA-MINOLTA 
Autor Wiadomość

a nikon zaprzestaje produkować aparaty na klisze ... takie czasy :wink:

czwartek, 19 stycznia 2006, 18:34

http://www.negatyw.org

czwartek, 19 stycznia 2006, 19:28

I bardzo dobrze minolcie. Najpierw połączyła się z Koniką, teraz rezygnuje z aparatów. Za moją krzywdę (padnięta matryca bez prawa do bezpłatnej naprawy) - widać że inni też was przeklęli.

czwartek, 19 stycznia 2006, 21:07
Moderator

No i cale szczescie ze KM skonczyla sie...jedyny model warty uwagi to 7D,reszta dostawala baty od konkurencji w kazdym segmencie,za to mysle ze teraz ceny tego co naprodukowali zawczasu spadna na pysk i zagorzali fani tej nieistniejacej juz firmy beda mogli sie tanim kosztem obkupic,hehe...

Ale idiotyczny post...

m2k4 napisał(a):
dynax 5d jest tylko okrojoną wersją 7d, i to raczej 7d mozna uznać za mało trafiony produkt (cena a liczba pikseli)...

A czemu? Czy Nikon D2H też nie jest udany, bo ma tylko 4 Mpix? Za to kosztuje niemało...

I już jak zwykle zaczynacie psioczyć na SONY. Nie wiecie co będzie, więc po co te szczeniackie docinki i spekulacje? Bo jakimś dziwnym trafem ich ostatni model, czyli R1 wypadł całkiem ciekawie.

czwartek, 19 stycznia 2006, 21:53

Taki jest swiat ze wielkie koncenry sie lacza po to zeby zwiekszac zyski czy nam sie to podoba czy nie. Wielkie fuzje dopiero sie zaczna.
Niestety postep jest tak duzy ze nie oplaca sie juz wymyslac czegos nowego w temacie ktory istnieje a samemu w danej dziedzinie nie posiada sie produktu, najtaniej jest kupic swojego najwiekszego konkurenta albo dokonac fuzji --> patrz np zakup przez Johnson & Johnson swojego najwiekszego konkurenta firme Guidant.

czwartek, 19 stycznia 2006, 23:01

Nareszcie Minolta będzie miała matryce z pierwszej ręki a nie jakieś odrzuty z linii produkcyjnych Sony. 8) To oznacza, ze te odrzuty trafią do innych producentów aparatów :lol: Ciekawe do których? :idea: :lol:

czwartek, 19 stycznia 2006, 23:11

SamP no właśnie, na to liczę. Matryce to minolta zawsze miała słabe... (moje prywatne zdanie)
Sony zrobiło kilka dobrych aparatów.. zobaczymy.. może będzie dobrze.. ale fakt że lustrzanka z napisem SONY będzie śmiesznie wyglądał.. ale co z tego ważne jakie będzie robił zdjęcia.

czwartek, 19 stycznia 2006, 23:39

http://www.negatyw.org

czwartek, 19 stycznia 2006, 23:54
Administrator

Wreszcie na tym forum ktos kto nie wielbi fatalnej moim zdaniem lini "z"
8)

SwiatObrazu.pl

piątek, 20 stycznia 2006, 00:19
Ja tez nigdy nie darzylem ja sympatia, ale coz... zawsze mnie tu ignorowano :cry:

piątek, 20 stycznia 2006, 00:29

Ja wlasnie kupilem kolejnego Fiata choc moglbym wybierac dowolne auto. Za 60.000zl kupilem nowke Fiata 155koni ze skorzanymi wykonczeniami w srodku i pelne opcje wszystkiego, zawieszenie wzmocnione itp itd. Do podobnie szybkiego i wygodnego juz nawet nie BMW a Audi musialbym dolozyc TV plazme 60" ze kamere najlepszej klasy,lustrzanke i kilka malych kompaktow w obudowach do nurkowania i dwa 2 tyg pobyty dla calej rodziny w Dubaju i Egipcie. Wybralem wiec swiadomie Fiata z tym sprzetem i malo jest na drodze aut ktore nie wachaja dymu z mojej rury wydechowej. Nastepne auto tez bedzie Fiat. Co do Aparatow to tu rowniez drwina z Sony nie jest uzasadniona i moze kiedys sam sie przekonasz jesli bedziesz tak ja ja mial dostep do wszystkich aparatow po kolei. Ja mialem juz ich kilkanascie. Oczywiscie zaczynalem od Nikona. Nikon nawalil w najmniejoczekiwanym momencie wiec tej firmy juz dotykac nie bede. Bo placi sie tam kupe kasy za jakosc ktorej nie ma. Z 3 znanych mi lustrzanek Nikona wszystkie byly juz w servisie. Potem byla Sony 717 (pisze oczywiscie o tzw duzych aparatach bo malych kompaktow nie licze) i na szczescie dla szwagra ktory ja kupil byl to moj ostatni aparat z ktorego bylem zadowolony. Minolta Z-3 potem Z-5 byla fajna jak na swoja cene ale nabylem EOS300 potem 350 i zaden nie robil takich ladnie nasyconych zdjec jak Sony. Dlatego Sony R-1 jest juz w drodze. Nie porownuj zdjec ze swojego Nikosia z Sony R-1 (i lustrzankami ktore zapewne wyjda) bo bedzie ci przykro ze opatrznosc nie powiedziala ci poczekaj na Sony.
Pozdrawiam
PS
Mialem tez 3 laptopy sony - Sony to nie tylko pieski Aigo.

rob208 napisał(a):
Sony jest jak Fiat, ma produkt w każdym segmencie tylko jaki to produkt ? i czy ktokolwiek kupuje fiata bo lubi tą markę ?
Nie oszukujmy się, Minolty już nie ma !! i nie będzie, a Sony do miliona innych gażetów dopisze sobie "cudowną" jak jej wszystkie produkty, zabaweczkę - cyfrową lustrzankę. Kto to kupi ? (pewnie ktoś tam się znajdzie)
Szkoda....

Jaki to los jest przewrotny :o) pewnie jakaś opaczność czuwała nade mną gdy miesiąc temu właściwie nie do końca przekonany zamiast 5D kupiłem Nikona.

piątek, 20 stycznia 2006, 02:56

wojcias1 pewnie że fiat to auto jak kazde inne tylko:
1. dlaczego na odsprzedaży fiata np za 3 lata stacisz 60% a na odsprzedaży BMW tylko 30%
2. dlaczego FIATa rdza zje po 5 latach a BMW nie ruszy nawet za 20 lat
3. dlaczego 155 konny silniczek w FIATcie rozleci się po 200tys a na silniku BMW wykręcisz 500tys

itp itd ....

PS
nie wiem dlaczego ale w FIATcie strasznie śmierdzą plastiki, i z tego powodu unikam wsiadania do FIATa nie mówiąc nawet o jego zakupie.

jeszcze raz sorry za OT

piątek, 20 stycznia 2006, 12:26

2. dlaczego FIATa rdza zje po 5 latach a BMW nie ruszy nawet za 20 lat

to teraz palnales straszna glupote, pierwsze slysze ze rdza zjada fiaty w 5 lat(chyba ci sie cos z polonezem pomylilo), jakos na ulicach je widac i jeszcze nie zauwazlym jej np na starych puntach ktore czesto mozna zobaczyc na naszych drogach

aaa no i dowodem na to ze blacha na BMW albo mercedesach wytrzymuje 20 lat sa juz nawet 10-letnie wraki ktorych bym nie chcial za darmo

i nei rozumiem chwalenia tych marek, poczytaj sobie jakies auto swiat
motor czy cos w tym stylu, tam jakos w testach wygrywaja toyoty czy fordy a marcedesy czy inne niemieckie marki moga poszczycic sie jedynie
wysoka cena i tym ze taka grupa osob kupi je mimo to ze nie maja chocby jeden cechy ktora przewyzsza inne samochody, no moze znajdzie sie taka, np mozna ubrac sie w dresik i przejechac po wsi i wszystkie laski sa juz twoje, nawet jak wyrwiesz jakas bm'ke nie trzymajaca sie kupy

piątek, 20 stycznia 2006, 14:57
cholera znowu kolejna dyskusja na temat fiatow! Wam sie naprawde strasznie nudzi. Idzcie z tym do Hydepark

piątek, 20 stycznia 2006, 15:43

Nie, nie bedziemy rozmawiac o Fiatach, raczej o przywiazaniu do marki. Co do rdzewienia Fiata juz na deskach kreslarskich masz podobna opinie jak moj ojciec tyle ze on ma 72 lata i moze juz myslec co chce bo zyl cale zycie w swiecie fiata 125p. Choc i jemu sie dziwie bo nawet tego fiata mielismy 10 lat i nie byl az tak zgnity bo znalazl kolejnego nabywce. Tak jak sa ludzie ktorzy wberew wszystkiemu beda twierdzic ze taki kichowaty BMW 318 ma spadek ceny inny niz Fiat. Wlasnie sprwdzilem na allegro moto. I wyliczenia wskazuja ze oba samochody z 2000 roku traca po ok 60% ceny. Tyle ze dla BMW jest to 60.000zl starty a dla Fiata to 40.000zl. No i moj fiat HGT ma o te oficjalne 0.7 sek lepsze przyspieszenie od BMW 318. Przenoszac to na grunt aparatow, bo to jakby nie bylo foto forum, Firmy takie jak Nikon przetrwaly tylko dzieki niesamowitemu przywiazaniu do marki. Nikon znany z niezlych szkiel dodaje najgorsze kitowe szkla wsrod tanich lustrzanek a i same lustrzanki ma pol roku rok za konkurencja ma sie niezle a Olympus , Rollse Rolls wsrod aparatow (szczegolnie jesli chodzi o pomiar swiatla w tym blyskowego) jeszcze kilkanascie lat temu na czele teraz jakos nie potrafi sie przebic z tym formatem 4/3 i to mimo ze ma obecnie chyba najlepszy stosunek ceny do jakosci. Olympek w USA kosztuje 800$ z 2 obiektywami pokrywajacymi stary zakres od 28-300mm. Majacymi wielopunktowy (znany wlasnie z serii OM) system pomiaru "punktowego". A wszystkim ktorym pojawil sie juz kurz na zdjeciach zal bedzie ze tylko olypek robi ten "zdmuchiwacz" kurzu. Minolta ktora rowniez zdobyla najwiecej nagrod za nowosci w dziedzinie foto tez jakos nie moze nadgonic MITU Nikona. Ja bolesnie sie przekonalem sie ze Nikonowska jakosc to mit po smiertelnej awarii mojego Nikona oraz naprawach 2 innych (kolegow) Nikonow. Wiec bez zazdrosci na drodze jezdze sobie fiatem a fotografuje Sony i Canonem (Stac mnie na 2 apaarty bo zaoszczedzilem kupe kasy na aucie) . Pozdrawiam

piątek, 20 stycznia 2006, 17:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona