Teraz jest środa, 19 września 2018, 20:54

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Z6 czy rzeczywiście jest doskonała? 
Autor Wiadomość

chyba to fatalny wybor w tej cenie :( za te kase mozesz miec canona s2 is (prawie), panasonica fz-20, sony h1, fuji s5600, i chyba kazdy z nich bedzie lepszym wyborem. ja bym bral panasonica

środa, 1 lutego 2006, 19:34

chyba to fatalny wybor w tej cenie icon_sad.gif

Ja również tak uważam, są aparaty lepsze od Z6 w podobnej cenie
:!:
Cytuj:
ja bym bral panasonica

Ja za to H1 choć w porównaniu z S2 IS nie ma obracanego monitorka LCD :(

Pozdro :wink:

środa, 1 lutego 2006, 19:52

chyba to fatalny wybor w tej cenie :( za te kase mozesz miec canona s2 is (prawie), panasonica fz-20, sony h1, fuji s5600, i chyba kazdy z nich bedzie lepszym wyborem. ja bym bral panasonica

Ja akurat uwazam ze nie. Z-6 to doskonaly wybor za ta kase. Mialem coprawda Z-3 a potem Z-5 ale chyba Z-6 jest jeszcze ulepszona. Zaden z w/w nie ma tego wszytskiego w kupie i zaden nie ma nic wiecej niz Z-6 a z6 ma stabilizacje ktora ma tylko canon i H1 ale ani canon ani H1 nie maja wejscia na lampe blyskowa wiec witajcie czerwone oczy na kazdym zdjeciu czego w Minolcie z WYSOKA (czyli daleko od obiektywu) lampa za 300zl nie doswiadczysz nawet w najciemniejszych pomieszczeniach.
Mowie za ta kase bo jak zaczniesz dokladac do Fz20 lub canona kilka stowek to potem moze jeszcze idz dalej i doluz kolejne kilka stwoek na Fuji albo jeszcze dalej i kup lustrzanke Pentaxa ktora w zestawie z obiektywem kosztuje juz tylko 1900zl. Ale spadajac na ziemie uwazam ze za kase ktora kosztuje Z6 nie ma lepszego aparatu.

czwartek, 2 lutego 2006, 07:27

templar napisał(a):

z6 ma stabilizacje ktora ma tylko canon i H1 ale ani canon ani H1 nie maja wejscia na lampe blyskowa

panasonic ma stabilizacje i goraca stopke :shock:

czwartek, 2 lutego 2006, 13:57

Ja akurat uwazam ze nie. Z-6 to doskonaly wybor za ta kase. Mialem coprawda Z-3 a potem Z-5 ale chyba Z-6 jest jeszcze ulepszona. [ciach! dość tych bzdur]

A coż takiego rewelacyjnego umieszczono w Z6, czego nie było w, dość kiepskim modelu, Z3? Poza upchnięciem dodatkowych pikseli na tej samej powierzchni matrycy.
Takie rewelacje jak gorąca stopka (tylko normalna, nie minoltowska!) są też w innych UZach. Stabilizacja również.
A z czerwonymi oczami to można sobie radzić poprzez włączenie redukcji (najczęściej przedbłyski) lub komputerowo. Na moim starym S5500 i dołączonym oprogramowaniu to były dwa kliknięcia.

"kszychu już ktoœ ci wczeœniej napisał, ze nawet jak kupisz sprzet w polsce (np właœnie nikona) i potem koza ci zje instrukcję to nowej po polsku od dystrybutora nie dostaniesz i wtedy te 400zł masz jak znalazł" /jacek2004/

czwartek, 2 lutego 2006, 14:27

Takie rewelacje jak gorąca stopka (tylko normalna, nie minoltowska!) są też w innych UZach. Stabilizacja również.
A z czerwonymi oczami to można sobie radzić poprzez włączenie redukcji (najczęściej przedbłyski) lub komputerowo. Na moim starym S5500 i dołączonym oprogramowaniu to były dwa kliknięcia.

Kon by sie rzeczywiscie usmial (jak na twoim logo) gdybys czerwone oczy redukowal przedblyskami. Za te 3 sek przedblyskow ludzie dawno odwroceni w ine strony itd itp.

Ktora to jeszcze USa ma stopke do ktorej mozna wpiac lampe? Zycze powodzenia w prawidlo nasw zdjeciach po wpieciu lampy do panasonica. tam nie ma sterowania lampy w stopce wcale. A inne uzy tego wcale nie maja.

Gratuluje rowniez zapalu w komputerowym redukowaniu zdjec np na zabawie gdzie na zdjeciu jest po kilkanascie par oczu a w ciemnej sali sa one bardzo ale to bardzo czerwone.

Na twoje co bylo takiego super w tej minolcie napisz mi jakas jej wade to ci odpowiem. Bo ja za ta kase dalej nie widze alternatywy Uza 12x ze stopka na lampe i stabilizacja.

czwartek, 2 lutego 2006, 14:45
Dziwna sprawa, bo w S5500 muszę bardzo się postarać aby uzyskać efekt czerwonych oczu. Nie używam przedbłysków, lampa znajduje się wystarczająco daleko od osi obiektywu. Nie chcę się wdawać w dyskusję która lampa lepsza, ale argument "czerwonych oczu" jest bardzo mało przekonywujący i gdybym tylko dlatego miał dokupować zewnętrzną lampę to nigdy bym tego nie uczynił ...

czwartek, 2 lutego 2006, 15:21

Czerwone oczy to rzeczywiscie nie jedyny ani nawet najwazniejszy argument za lampa na stopce. Lampa taka z Lumiquestem lub zwykla kartka za rozblysnikiem skierowanym do gory to juz sprawa pierwszej wagi we wszystkich zdjeciach ludzi w pomieszczeniach. Pomijam jakies artystyczne zdjecia ze swiatlem zastanym.

czwartek, 2 lutego 2006, 16:24

Gdybym sam kupowal jeszcze raz UZa to tez nie wiem czy bylaby to Z6 poniewaz mam inne aparaty gdzie moge wetknac lampe ale gdybym mial miec tylko 1 aparat to napewno nie bylby to ZADEN ktory nie posiada mozliwoscvi zabudowania lampy TTL. Bo myslenie ze ma sie lampe (chodzi o ten maly blysnik na aparacie) to po co druga jest dla mnie bardzo smieszne i jesli ktos powie ze z taka lampka zrobi w pomieszczeu LADNE ( a nie tylko dobrze naswietlony przedni plan) zdjecie to chyba nie widzial ladnego zdjecia zrobionego lampa TTL na stopce. Bo jakos nie zauwazylem zeby miala jakas wade ktora by Z-5 (ja mam Z-5) dyskwalifikowala z tlumu innych UZow.

piątek, 3 lutego 2006, 10:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]