Teraz jest wtorek, 24 kwietnia 2018, 04:41

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Minolta - ceny, przyszłość, 5D, 7D? 
Autor Wiadomość
Moderator

Post Minolta - ceny, przyszłość, 5D, 7D?
Witam.

Tak spoglądając dziś na ceny aparatów zastanawiam się co robić...

Minolta staniała. Bardzo staniała... Bez problemu w sklepach www można dostać kit 5D za 2300 zł. Co jest ofertą naprawdę dobrą. Z drugiej strony, za 2480 zł można mieć body 7D, kit z ob. jak w 5D za 2650 zł, natomiast z bardzo dobrym 17-35 za 3300 zł...

I nie wiem co robić. Miałem styczność z AS i wiem, że bez tego nawet nie spojrzę na aparat żaden. W tej chwili ma to tylko Minolta. Choć w przyszłości może mieć i SONY, nawet zdziwiłbym się gdyby nie miał. I możliwe, że pokaże jakieś ciekawe modele. Zdecydowanie ciekawsze od 5D.

No ale jeśli nie...? Wiadomo, że mam sentyment do Minolty. Bardzo chętnie dalej bym nią focił. Zaznaczam, że zupełnie nie interesuje mnie kwestia problemów z doborem obiektywów ani teraz ani w przyszłości.

Nie wiem też, na ile lepsza jest 7D od 5D w kwestii jakości zdjęć. W obsłudze to na pewno ma ogromną przewagę, co dla mnie się mocno liczy, ale jak z resztą? W sumie różnica w cenie z takimi samymi obiektywami jest na poziomie 300-350 zł, więc nie dużo. Gdyby 7D miał nieco większą matrycę, to wybór byłby jasny. A tak...

No i tak rozważam... Co robić.

wtorek, 21 lutego 2006, 01:02

Powiedziałem sobie: będę focił swoją A1, aż padnie, a wtedy to już lustrzanki będą tanie jak barszcz :D i sprawa SONY też już będzie wyjaśniona :)

wtorek, 21 lutego 2006, 01:35

ja ma ten sam dylema ale juz rozwiazalem na korzysc D5D, tylko na szybki przyplyw gotowki czekam. Szybki bo te lustra sprzedaja sie teraz jak cieple buleczki i znalazlem jzu dwa sklepy w ktorych sa jzu wyprzedane z magazynow :( Co do gwarancji to nie ma oco sie martwic bo to nei problem uzytkownika. Najprawdopodobniej bedzie serwisowal sony. System tez pozostanie ten sam. Co do lustrzanki sony to nie wiadomo czy bedzie to segment d5d czy d7d bo podobno ma miec 10mpx i rozne bajery wiec mysle ze bedzie na poczatek baardzo droga.... Dlatego mysle ze najlepiej jest teraz kupic d5d a za pare latek przesiasc sie na sony.

wtorek, 21 lutego 2006, 09:38
Moderator

Sony na pewno coś wypuści, ale niewiadomo kiedy i niewiadomo co.

Zostałbym także przy A1, jednak szumy i ogromna GO nie pozwalają mi się cieszyć do końca.

Frog - a czemu D5, a nie D7 ?

wtorek, 21 lutego 2006, 17:52

Vendeur w moim przypadku mimo niewielkiej roznicy cen chodzi tutaj o wygode uzytkowania, po prostu wole troszke mniejszy aparat. Poza tym D7D ma czesto problemy z Back Focusem... a przypadlosc te naprawiaja w Berlinie bodajze i trwa to co najmniej 3 tygodnie. D5D wcale nie jest bardziej okrojona w stosunku do D7D, roznia sie glownie ergonomia. Jakosc zdjec jest praktycznie identyczna.

wtorek, 21 lutego 2006, 20:12

Witajcie po przerwie (spędzonej bardzo przyjemnie na nartach w Słowacji) :)

Problem ów dotyczy i mnie.. i powiem coś między nami minoltowcami :D Radzę udać się po poradę na forum minolty kkm utworzone przez Tompaca.. Dobre, sprawdzone i wiarygodne.

Ze swojej storny widzę to tak:
D5D jest mniejsza od D7D która jest dla mnie za duża. Nie chce mi się jej dźwigać. Jest też szybsza, szczeg. w przeglądaniu zdjęć. Zdjęcia są IDENTYCZNEJ jakości, okrojenie jest na prawdę minimalne.. Poza tym D5D ma jedyny program tematyczny jaki mieć powinna lustrzanka: zachód słońca (kto ma A1 wie o co chodzi)
ALE:
1.wizjer jest ponoć lepszy
2.LCD ma 2x więcej pixeli.

Z tych 2ch, brałbym D5D.. choć sam zdecydowałem się pozostać jeszcze przy A1 pomimo okropnie dużej GO i szumów. Mimo wszystko boję się o dostępność obiektywów. Już dziś ciężko kupić 2 najważniejsze dla mnie szkła do Minolt: 11-22 oraz 28-70/f 2.0

wtorek, 21 lutego 2006, 23:49

bonnum na szczescie mozna kupic duzo szkiel uzywanych do tego systemu a i w przyszlosci sony (tzn jego podwykonawcy - podobno carl zeiss) bedzie produkowac szkla z tym bagnetem wiec nie bedzie zle.
Co do programu tematycznego "zachod" to niby szczegol ale masz racje! W canonie 350d go nie ma! A przecietnemu amatorowi trudno uzyskac tak dobre efekty zwlaszcza ze zachod nei trwa dlugo...
PS: mysle ze powinienes sobie zostawic A1 bo ceny spadly tak ze nie oplaca sie juz jej sprzedawac. Za kase jaka bys dostal nie kupisz juz kompaktu o podobnej jakosci. Zatrzymalbym tez mojego Nikona ale poki jest jeszcze prawie nowy moge go w miare korzystnie sprzedac...
PS: a na forum KKM juz ich ostro pomeczylem o ten aparat :D (nawet nagrali mi dzwiek lustra d5d, ktory tam nawiasem jest chyba najwieksza wade tego aparatu... klapie jak bocian :/ )

[ Dodano: Sro Lut 22, 2006 9:41 am ]
http://www.neomillenium.org/d50_pas_cher/d5d.mp3 - posluchajcie :)

środa, 22 lutego 2006, 09:32

Ciekwy temat - bo mnie równiez interesuje z tym że nie mam jeszcze A1 i zastanawiam się czy się pchać w to czy już odkładać na 5D. Mówićie że A1 ma dużą GO? Hmm to mnie zmartwiło... myślałem że jednak nie aż taką :cry: Natomiast wyjaśnijcie mi proszę o co chodzi z tym zachodem słońca - w Z1 też jest taki program ale chyba nigdy z niego nie korzystałem :!: A może powinienem był :?:
No a lustrzanka nie kręci filmików - i to mnie martwi :wink:

środa, 22 lutego 2006, 12:30

Frog, wiem, jest sporo szkieł, ale ja mam już upatrzone te o których wspomniałem.
A1 można zostawić i traktować jako tele :D jakość wystarcza, jasność ok i duża GO może się przydać :D

ras,
zachód słońca pomaga "poprawić" naturę.. zawsze wychodzi taki ładny złocisty kolor. Niezależnie od tego czy taki właśnie jest ten zachód. :mrgreen: małe przekłamanie, ale przyjemne w odbiorze. Na manualu nie udało mi się uzyskać takich kolorów. Dopiero w RAWie.

środa, 22 lutego 2006, 13:56

Chyba dokupię do swojego analogowego body Dynax 5 szkiełko Minolty 17-35mm f2.8-4 D, muszę popróbować czegoś szerokiego przed szarpnięciem się na coś ze stajni ZD. Jak bede potem sprzedawał, to zawsze możecie liczyć, jak się wam znudzi kit KM 18-70 :wink:

środa, 22 lutego 2006, 15:56

A coście się uczepili tak tych szumów w tej biednej A1 :?: :wink: Robiłem nocne zdjęcia przy ISO 200 i jak dla mnie szumów to ja nie widziałem. Może coś wrzucę w pełnym rozmiarze tzn 800 na 600 bo 2560 na 1920 trochę za dużo miejsca zajmuje.
PS Mam wrażenie, że z biegiem czasu szum maleje. Ciekawe, czy tylko ja mam takie złudzenie optyczne :?:

środa, 22 lutego 2006, 19:58

Za 5D w moim przypadku przemawialy nastepujace elementy:
- cena (w grudniu jeszcze roznica byla znaczna), poza tym roznice mozna doinwestowac do jakiegos wposarzenia dodatkowego.
- 5D jest mniejsza i lzejsza, aparat plus jeszcze jakies obiektywy potrafia dac sie we znaki w gorach np. wiec po co sie dociazac.
- nowsza konstrukcja z mniejsza iloscia bledow,
- ergonomia po przejsciu z hybrydy i tak jest super, a i tak 90% nastaw jest pod jednym przyciskiem i po dojsciu do wprawy mozna zmieniac nie odrywajac oka od wizjera, zreszta robie zdjecia w RAW i wtedy duza czesc ustawien mam w nosie
- ta sama matryca, wiec przy identycznym szkle foty takie same,
- pracowac w studiu nie bede raczej, wiec gniazdo synchro mi niepotrzebne;
- latwiej schowac bo mniejszy :lol: ;
- lepsza oslona na LCD, naprawde to jest konkretna oslona, bardzo trudna do zarysowania, w 7D tak rozowo nie jest, chlopaki na KKM narzekaja

za 7D przemawia tylko w zasadzie wieksza rozdzielczosc LCD, ale to nie jest szczegol, ktory spedzalby mi sen z powiek.

To tyle jesli chodzi o moj wybor.

środa, 22 lutego 2006, 20:16
Moderator

Kolega z forum sprzedaje na Allegro 7D body za 2222 zł... Cena śmieszna wręcz.

środa, 22 lutego 2006, 22:28

SamP, bez przesady, szumić szumi.. chodzi o to że w innych aparatach ISO 400 a nawet 800 daje dobre efekty. A dzięki większym ISO jesteś czasem w stanie zrobić zdjęcie którego inaczej byś nie zrobił.

MobyDick,
ok, ale jeszcze zapomniałeś o większym wizjerze.

Vendeur,
Podaj linka do tej aukcji

środa, 22 lutego 2006, 22:40

no w fotobasi body kosztuje niewiele ponad 2500 wiec trudno mu bedzie sprzedac...

środa, 22 lutego 2006, 22:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona