Teraz jest środa, 25 kwietnia 2018, 18:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 kurz w obiektywie Z3 
Autor Wiadomość

Post kurz w obiektywie Z3
witam
dzisiaj zobaczylem ze mam drobinke kurzu w obiektywie (od wewnetrznej strony szkielka) - widac ja na LCD ale co dziwne na 30 roznych zdjeciach jej nie zobaczylem (czarne, biale, czerwone jednolite tlo i zdjecia wody, nieba)...
ktos kiedys rozkrecal taki obiegtyw? rozkrecalem telefony, napedy DVD, sprzet audio, video ale nigdy aparatu... to bardzo skomplikowane? i czy obiektyw nie jest jakos uszczelniony? jak sie dostal kurz tzn ze kiepsko ale zebym jeszcze nie pogorszyl...

p.s.1
znacie jakies serwisy fotograficzne (warszawa i okolice) ktorym mozna zaufac? jakos temu serwisowi ktory przejal minolte nie ufam....

p.s.2
czy ustawa o sprzedazy konsumenckiej to obejmuje? bo w niej mam dwa lata... a gwarancji juz mi sie skonczyla....

wtorek, 19 września 2006, 13:37

Nie wiem czy nie dublujesz tematu ,ale kurz na soczewce to nie tragedia ,chyba ze robisz zdjecia obiektom oddalonym od obiektywu o 1 cm , wtedy moze przy glebokiej dobitnej analizie trwajacej tyle ze dobrze przygotowac wczesniej kanapki uda ci sie zobaczyc skaze ;)

Tez kiedys spanikowalem przez drobinke taka , po czym wyluzowalem po experymencie ktory mi doradzono - wez zapalke lub igle przystaw przy obiektywie i zacznij sie bawic zoomem .

Co do rozbierania aparatu to powiem tylko ze chinczycy sa niesamowici ,a filmy karate umywaja sie do rzeczywistosci .Odradzam rozbiurke i nie dziwie sie cenom jedynego servisu na polske w wawie.

Pożyczony statyw Kodaka :)

środa, 20 września 2006, 12:14

no wlasnie sam wczesniej testowalem robiac zdjecia bialych jednolitych powierzchni (dobrze i zle oswietlonych) to samo z ciemnymi i wszystko przy roznych zoomach i makro (>3cm) i roznych glebiach ostrosci i na kompie na powiekszeniu nic nie bylo widac! polozylem wiec nawet spory okruszek na soczewce zeby sprawdzic czy bedzie widac i nawet to malo bylo widac...

wiec rzeczywiscie poczekam...

p.s.
a jakies pola magnetyczne go nie przesuna? np bliskosc ekranu telewizora itp? tylko zeby aparatu nie zmiotlo :)

czwartek, 21 września 2006, 02:15

:) wyluzuj - kurz tez ma prawo do istnienia:)

czwartek, 21 września 2006, 21:42

a kurz chcialem wyjac, nakarmic, napoic i dac do kumpli - biedak tak sam tam siedzi za tym szkielkiem... :(

piątek, 22 września 2006, 00:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]