Teraz jest poniedziałek, 10 grudnia 2018, 13:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Zestaw ochronny do Minolta Z1 ...czy warto ?? 
Autor Wiadomość

Post Zestaw ochronny do Minolta Z1 ...czy warto ??
chodzi tu o tulejke + filtr UV (+ewentualnie polaryzacyjny)
zastanawiam sie nad kupnem z allegro od xxxxxx'a
i szukam opinii o tym zestawie
Jak sie sprawuje Z1 z czyms takim, jakość wykonania, wymiary

itd... jesli ktos ma jakies uwagi i doswiadczenia z dozbrajajnia Z1
w takie cuda dajcie znac.

poniedziałek, 2 lutego 2004, 18:37
Moderator

Pisaliśmy już o tym kilka razy - był nawet mój wątek... Po pierwsze nie kupuj na Allegro, tylko na ich stronie - troszkę taniej! Ja też to chcę mieć, ale cały czas zapominam kupić... :) Może w tym miesiącu będę już miał.

W każdym razie ja biorę tuleję filtr PL i osłonę przeciwsłoneczną. Nic więcej. Filtr UV raczej się nie przyda i to tylko dodatkowy koszt. A jako ochrona to... trzeba uważać na aparat i jak upadnie to taki filtr nic nie da.
Ale słyszałem, że jakość wykonania wszystkich tulejek w tej firmie jest na najwyższym poziomie i w niczym nie ustępuje, a nawet przewyższa oryginalne (np jeśli chodzi o Canona A60 ). Więc nie ma obaw. A filtry King podobno są całkiem przyzwoite i nawet lepsze od HAMA.

Ja się nawet nie zastanawiam, tylko po prostu mam za dużo spraw na głowie i stąd ta zwłoka.

poniedziałek, 2 lutego 2004, 20:37

Dzieki za odpowiedz .... faktycznie przeoczylem ten watek :(

Faktycznie ze strony nawet troszke taniej, chyba zamowie na razie
tulejke + filtr UV

zgadzam sie, faktycznie moze uv nie jest konieczny ale mnie tym razem chodzi o fizyczne zabezpieczenie przed paluszkami mojej 2-letniej córci (która jest na etapie poznawania wszystkiego wokół i czesto staje sie obiektem zdjęc z bliska). Takze potraktuje to jako zwykle szkielko i juz (bedzie siedziec na stale).
Niewatpliwie filrt polar. przyda mi sie baaardzo bo czasem muchuje wiec bedzie w sam raz na pstragi i lipienie, ale odloze to na przyszlosc ....
Aha i w zwiazku z tym pytanie: czy taki filtr bedzie dobrze pracowal w slabo doswietlony dzien ??

poniedziałek, 2 lutego 2004, 22:35
Moderator

Hmm... co to znaczy słabo doświetlony dzień? Zachmurzony? Filtr PL ma za zadanie zwiększyć kontrast i poprawić intensywność kolorów, więc raczej nie powinien przyciemniać samych zdjęć. Chociaż taki może być efekt, gdy np zieleń będzie ciemniejsza. Ale biały będzie tak samo biały :) Chyba... :) Jak kupię i zrobię zdjęcia, to dam znać.

poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:40

Mam 2 pary okularów polaryzacyjnych i stąd moje przypuszczenia ze te filtry przyciemniają. Owszem są też wersje rozjaśnijące ale one znowu są mocno zółte.
Ale jak powiedzialem sa to tylko doswiadczenia "wędkarskie" wiec mogę sie mylic. W pełnym słońcu faktycznie kolory będą wyraźne i żywe pozbawione refleksów i tej "bladości"
ale sądze ze w pochmurny dzien bedzie straszna lipa.

wtorek, 3 lutego 2004, 02:54

Tulejkę i filtr UV kupiłem 2 tyg. temu na stronce FotoTipa. Polecam. Wszystko idealnie pasuje(no może dekielek jest nie najlepszy po tyg. zabawy nie czyma sie już tak dobrze jak na początku). Co zaobserwowałem po założeniu: otóż troszke gorzej działa autofocus (gdy jest niedostateczne oświetlenie miewa większe problemy niż jak bez tulejki) a spowodowane jest to tym że diody IR są troche przysłaniane przez samą tulejke. No cóż coś za coś. Nie zaobserwowałem natomiast winietowania czy innych niespodzianek podczas pracy z lampą błyskową. Pożyczyłem od znajomego filtr PL M58 z przejściówką na M52 i musze przyznać że jest OK. Generalnie gdy jest dobre światło to nie ma problemu z ostrością(zawsze przecież można ręcznie ją ustawić). Całość sie pięknie sprawuje i jestem zadowolony. Co do przyciemniania to praktycznie niezauważalnie. Pl to super sprawa gdy jest bardzo słonecznie (np przysłona F8 bez Pl z z Pl to F6.3).

Krzyrek

wtorek, 3 lutego 2004, 15:36
Moderator

wtorek, 3 lutego 2004, 15:59
Oczywiście że Minolte Z1. Pisałem już w innych postach. Suuuper aparacik.

Krzyrek

środa, 4 lutego 2004, 01:09
Moderator

Aha, tylko trochę drogo ją kupiłeś... Jak widać nie chciałeś nas słuchać i kupić u POLUSA np, albo u kogoś innego na Allegro z niższą ceną niż 1850 zł... Odpisałem Ci o tym w innym wątku, razem z tymi śmiesznymi filmami, w których niby nie możesz używać zooma i dźwięku naraz... zobacz tamten wątek.

środa, 4 lutego 2004, 03:23

Hmmm... A mi się wydawało zawsze że dobry filt uv czy polar nie powodują zmiany parametrów ekspozycji. Jeśli aparat musi przy filtrze otworzyć bardziej przysłone, to chyba nienajlepiej o filtrze świadczy...

czwartek, 5 lutego 2004, 00:53

UV nie powinien znacząco zmieniać naświetlania. Ale polaryzacyjny, nawet przy jego idealnej sprawności (=niemożliwe) musi przyciemniać obraz dwukrotnie (bo tak jakby połowa fotonów nie jest przepuszczana). Standardowe filtry polaryzacyjne przyciemniają trzykrotnie - trzeba trzy razy dłużej naświetlać lub odpowiednio otworzyć przesłonę.

czwartek, 5 lutego 2004, 09:42

czwartek, 5 lutego 2004, 10:58

Ale ten caly osprzet kupywac w zestawie, czy jednak osobno? Wezmy jak przyklad taki zestaw
http://allegro.pl/show_item.php?item=31439574
Taniej wyjdzie w zestawie, a moze jakosc ucierpi?
Ewentualnie mozna kupic w jakims lepszym sklepie...

niedziela, 19 września 2004, 09:36

Post zestaw
Witam wszystkich. Własnie dokładnie taki zestaw do Z-1 u nich kupiłem. Tak - wyjdzie taniej. Jak Vandeur wspomniał, jakośc towaru bez zarzutu, handel z nimi - pewnie, bezpiecznie , terminowo. (no dekielek jedynie nieudana podróba , choc mnie trzyma dobrze) Filtr UV doskonale zabezpiecza mechanicznie całośc optyki, a nawet w razie porysowania go w warunkach ekstremalnych, jego koszt jest na tyle niski w porównaniu z reszta, że uwazam - warto. Pozdrawiam.

niedziela, 19 września 2004, 12:03

Odkrylem jeszcze jedna zalete tego zestawu, o ktorej nikt dotad chyba nie wspominal. Chodzi o to ze tulejka wykonana z metalu podnosi troche wage aparatu z zamocowanym zestawem, co daje wymierny efekt w postaci mniejszych drgan przy dlugich ogniskowych obiektywu. Pozwala to na ograniczenie liczby zdjec poruszonych robionych z reki w trybie tele.

niedziela, 19 września 2004, 12:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona