Teraz jest piątek, 20 kwietnia 2018, 01:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Minolta Dimage E500 
Autor Wiadomość

Post Minolta Dimage E500
Witam, posiadam wyżej wymieniony aparat już od 4 lat i używam go bardzo często. Nigdy nie stwarzał problemów, jednak dwa dni temu na wyjeździe zaczął robić zdjęcia z paskami. Myślałam, że może to wina temperatury i zmarzł trochę w górach, ale jak się ogrzeje to mu przejdzie. Jednak dziś, po powrocie do domu zauważyłam, że podczas robienia zdjęć jedne robi dobre, a przy innych (tych w paski) nie zamyka do końca migawki. Wiecie może co to może być? Myślicie że samo przejdzie?

piątek, 2 stycznia 2009, 21:24
Post Re: Minolta Dimage E500
Witaj

Myślimy, że szansa na to że mu przejdzie jest znikoma :?
Cztery lata dla cyfrowego kompakta, a tym bardziej przedstawiciela tzw. niskiej półki to dużo. Skoro niektóre zdjęcia wychodzą w porządku to masz racje, że szwankuje migawka. Jest to bardzo delikatny element w którym znajduje się nawet więcej elektroniki niż części mechanicznych. Poddawany nieustannemu ruchowi kiedyś musi odmówić posłuszeństwa.

Naprawa aparatu nie ma sensu, więc lepiej rozglądnij się za czymś nowym lub używanym ale z młodszego rocznika. Używanego Canona A540 możesz kupić już za niecałe 250zł a jakość zdjęć i funkcjonalność będzie o wiele lepsza niż twojej Minolty.

Pozdrawiam

sobota, 3 stycznia 2009, 00:41

Post Re: Minolta Dimage E500
dziękuje za szybką odpowiedź. Zaczęłam właśnie rozglądać się za nowym aparatem i zainteresował mnie Canon Power-Shot SX 110 IS. Macie z nim może jakieś doświadczenia?

sobota, 3 stycznia 2009, 23:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]