Teraz jest piątek, 20 kwietnia 2018, 22:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Kodak DX 6490 
Autor Wiadomość
Post Kodak DX 6490
Jestem amatorem, jezeli chodzi o fotografie. Prosze pomozcie jaki aparat wybrac. Nie potrzebuje profesjonalnego aparatu cyfrowego, jedynie do robienia zdjec na wyjazdach i imprezach. Z moich obserwacji wynika, iznajbardzeij psawol by mi Kodak DX 6490, cena 2400. Co Wy na to? Czy taki wybrac? Czy moze inny w tej cenie a lepszy. Prosze o rade i z gory dziekuje. Pozdrowienia

poniedziałek, 9 lutego 2004, 09:29

Na Allegro powinieneś znaleźć za 1800-1900.

A jesteś pewien, że potrzebujesz aparatu z tak dużym zoomem optycznym? Jeżeli tak, to jest jeszcze kilka aparatów, które warto by było brać pod uwagę.

Pozdrawiam.

poniedziałek, 9 lutego 2004, 09:55
Post Kodak DX6490
Ginty, dzieki za odpowiedz. Wlasnie nie wiem, bo zaczalem aparatami sie interesowac od przedwczoraj i sam nie wiem. Ogladalem rozne aparaty i ten mi przypadl do gustu. Ale moze macie jakies lepsze propozycje w tej cenie? Z gory dzieki. Pozdrowienia

poniedziałek, 9 lutego 2004, 10:54

Widzę, że już obudził się Vendeur, więc zaraz Ci doradzi Z1. ;) Na tym forum ten aparat jest już niemal obiektem kultu.

Jeżeli chcesz istotnie aparat z dużym zoomem optycznym, to polecam powyższą Z1 bądź Olympusa C-740UZ, którego sam posiadam (i jestem z niego bardzo zadowolony). Obydwa kosztują nieco ponad 1600 złotych (ceny z Allegro).

Kodak jest nieco droższy, co można tłumaczyć większą matrycą. Jednak nie posiada manualnego focusa i bodajże balansu bieli (kilka predefiniowanych wartości). Zawsze miło, gdy są.

Ale - jeżeli zoom optyczny nie jest dla Ciebie taki ważny - może warto zainteresować się Olympusem C-4000Z bądź Canonem A-70; to dobre aparaty o sporych możliwościach i chyba najlepszym stosunku jakości do ceny w swojej kategorii zdolnościowej.

Jeżeli nie masz żadnych doświadczeń i dopiero zaczynasz focić - właśnie imprezy, itp. - być może wystarczy Ci dobry cyfrowy automat - np. Olympus C-350. Kosztuje jakieś 1100 złotych + karta pamięci + ładowarka + akumulatorki (dodatki 200-300 złotych, zależnie od wielkośći karty, itp.). Myślę, że na dobry początek byłoby to bardzo dobre rozwiązanie.

Poszukaj po forum, jest tutaj bardzo dużo podobnych tematów - np. porównań Kodaka 6490 z C-740 i Z1 (w dziale Porówniania). Tam znajdziesz więcej szcegółów.

Pozdrawiam.

poniedziałek, 9 lutego 2004, 11:14
Moderator

No obudziłem się dawno, ale musiałem wyjść.

W każdym razie, jak już napisałeś, cena jest masakryczna po prostu i jeśli już kupować, to tylko na Allegro - zysk około 600 zł, co można przeznaczyć na nie tanie karty pamięci, torbę, ładowarkę + aku i inne akcesoria.

Nadal nie określiłeś, jaki dokładnie byś chciał aparat, czego od niego oczekujesz. Przeczytaj może przyklejony temat "Jak wybrać aparat?" w dziale "Co lepsze?". I zdecyduj, po czym napisz nam coś więcej.

Jeśli rzeczywiście chcesz jakieś ultra zooma, to są raczej dwa aparaty godne uwagi, wspomniane już przez Ginty. Różnic wielkich nie ma, ale... Oly wydaje się mieć lepszy automat, czyli robi lepsze zdjęcia bez ingerencji w ustawienia (tak piszą). Natomiast Minolta Z1 ma tak jakby większy wpływ na jakość zdjęcia, po przejęciu nad nią sterowania w manualu i wtedy można się troszkę bardziej wykazać. Ale te różnice są subtelne według mnie. Dla mnie o kupnie Z1 zdecydowała rewelacyjna (jak na cyfrówki) jakość nagrywanych filmów, genialne po prostu menu (bardzo intuicyjne), duża szybkość Auto Focusa, ekran o bardzo dużym (2 x większym, niż w innych modelach) odświerzaniu (wbrew pozorom to jest przydatne, albo po prostu praktyczne; jak ruszasz szybko aparatem, to obraz podąża za ruchem, a nie jest zwolniony i spóźniony, jak to zwykle bywa) oraz według mnie ciekawy wygląd. Ogólnie aparat jest rewelacyjny :)

Napisz coś więcej, a będzie łatwiej pomóc. Z tańszych modeli, do koło 1000 - 1300 zł ciekawą propozycją są także Minolty E323, S414 i inne.

PS. Ginty, na tym forum nie ma działy "Porównania" ... :lol:

poniedziałek, 9 lutego 2004, 12:37
Dzieki Chlopaki. Jestescie THE BEST!!!! W chili obecnej wacham sie pomiedzy Z1 a Olympus C-4000Z, VANDAUER-czytalem twoj tekst o Z1 i jestem pod wrazeniem. Narazie nie bede decydowal o aparacie, ktory chce kupic ale z wasza pomoca czuje ze dojde do aparatu jaki mi sie marzy. Jednak Z1 oraz Olympus - 4000 Z ( z wygladu i z opisu)zrobily na mnie bardzom duze wrazenie. I zaczalem chyba chorowac na ktorys z tych aparatow. dodaje, iz chcialbym aparat dobry, tani (do 3000 zl), ale rowniez dosyc profesjonalny. Wyglad tez musi miec w stylu Minolty Z1, i bezawaryjny. Mam jeszcze jedno pytanie o tych kartach pamieci, czy wsyzstkie karty przyjmuja do odbicia w sklepach, czy sa jakies wyjatki? Musze czesciej wchodzic na to forum. Pozdrowienia[/list]

poniedziałek, 9 lutego 2004, 13:09
Jeszcze jedno. Jezeli chodzi o drugi watek to poprostu przez pomylke nacisnalem na dole zamiast "odpowiedz" to "nowy temat". Sorry, drugi raz sie to nie zdarzy. Pozdro

poniedziałek, 9 lutego 2004, 13:14
Chlopaki!!! Teraz ogladalem Olympus C-740 UZ tezn co proponowal mi Ginty, jest tez THE BEST, 10 cio krotny zoom optyczny i przystepna cena. Musze troche ochlonac i zastanowic sie pare dni. Wszystkie te aparaciki sa bajeranckie. Nie wiem co robic, musze sie zastanowic z moja zona. Pozdrowionka.

poniedziałek, 9 lutego 2004, 13:24
Przepraszam Was, jezeli przekrece jakies slowo, lub napisze cos nie tak, ale jestem poczatkujacym fotografem (zaczalem sie tym interesowac od trzech dni) wiec wybaczcie. Nara

poniedziałek, 9 lutego 2004, 13:32
Moderator

Hej! Czy mój nick jest aż tak trudny do skopiowania ? :x :lol: ? Bo Tobie udało się go nieźle przekształcić... :)

Ale idziemy dalej. No tak Oly C-4000... Ma większą matrycę niż Z1, ale nie wiem, jakie robi zdjęcia i czy jest w tym lepszy. Jest troszkę tańszy na Allegro od Z1 jakieś 150-200zł, ale nie wiem, czy warto się na niego tak napalać. Zauważ, że Minolta Z1 ma zoom optyczny 10x , a tutaj jest tylko 3x... to bardzo duża różnica. Robi także filmy znacznie gorszej jakości, ma zwykły wizjer (który moim zdaniem jest o wiele gorszy od tego w Z1, gdzie np sa wyswietlane wszystkie informacje), poza tym jego wygląd mi się zupełnie nie podoba.

Wątpię, aby ten aparat mógł się równać z Z1 i C-740... Skoro odrzuciłeś już C-740, to ja bym natychmiast z tego też zrezygnował. I tym sposobem masz ogromną szansę stać się kolejnym zadowolonym posiadaczem Minolty Z1 :) Dołącz do naszego klanu :!: :P

Pozdrawiam.

poniedziałek, 9 lutego 2004, 13:40
Moderator

A jednak... a już myślałem, że udało mi się Cię przekonać... :( Ale o zaletach i wadach C-740 już pisaliśmy i oba aparaty porównaliśmy troszkę. Zwróć koniecznie uwagę na te kilka zalet Minolty Z1, które wypisałem powyżej. Nie zawsze są one dostrzegane, a według mnie zwiększają komfort pracy z tym aparatem.

PS. Wszystkie karty są odczytywane w popularnych fotolabach i o to nie powinieneś się martwić.

poniedziałek, 9 lutego 2004, 13:43
SORRY VENDEUR!!!! Moze bedziesz mial dzieki mnie drugi nick??? Sluchaj, ogladalem filmik nagany na Z1 :shock: nic dodac nic ujac. Ogladalem zdjecia :shock: nic dodac nic ujac. Chyba znowu sie zakochalem w Z1 i chyba sie z nia ozenie. Jeszcze musze to wszystko przemyslec. Dzieki za informacje. Do uslyszenia :wink:

poniedziałek, 9 lutego 2004, 13:53
Moderator

Jak to się ożenisz??? A co na to Twoja żona? Chyba nie pozwoli na żadną konkurencję... :lol: A chować też się nie możesz, bo coś na pewno wywęszy. Według mnie lepiej jeśli Z1 zostanie Waszą nową kompanką i będzie Wam towarzyszyć długo i szczęśliwie :) Uwieczni później dzieciaki :)

poniedziałek, 9 lutego 2004, 13:57
VENDEUR, powiedz mi jeszcze jedno. Chodzi o baterie, bo wyczytalem ze do Z1 wchodza 4 baterie alkaliczne, lub jakies akumulatorki. Powiedz ile takie baterie wytrzymuja, przy jakim natezeniu korzystania. Pozdrowionka :wink:

poniedziałek, 9 lutego 2004, 14:24

C-4000 nie ma wprawdzie zoomu 10x, ale bardzo dobry aparat po przystępnej cenie. Ma świetną optykę i robi piękne (jak na tę klasę) zdjęcia, kto wie, czy nie lepsze zarówno od Z1 jak i C-740. Jeżeli nie chcesz UZ a zależy Ci na trybie manualnym - zdecydowanie polecam.

Co do C-740... Ech, nie zamierzam walczyć o "poszerzenie swojego klanu"; jak wspomniałem - tu kwitnie kult Z1, a wszelkie argumenty będą tylko powtarzaniem rzeczy ogólnie znanych, ma dodatek zostanę zrównany z poziomem gleby za jakąkolwiek krytykę. Więc krótko - dla mnie podstawową różnicą na plus dla C-740 jest jakość wykonania; równocześnie jest to podstawowy minus Z1. Zwróć uwagę na patent z obracanym LCD w Z1 (kwestia gustu, mi nie odpowiada a parę rzeczy się z tym wiąże) - choćby pojawiające się wątki o zacinającym się przełączniku od tegoż LCD. Tak, wiem, wystarczy "stuknąć mocno od dołu", ale akurat aparaty cyfrowe nie mają być "stukane od dołu" lub ewentualnie rozkręcane (nawet w niewielkim stopniu); mają robić zdjęcia, a konieczność jak powyższa nie świadczy najlepiej o jakości wykonania. Ogólnie przeszukaj forum, temat jest wiecznie żywy... Co do niektórych przewag Z1 - zwyczajnie nie podzielam opinii posiadaczy tego aparatu, tzn. np. ani odżwieżanie w Olku nie jest złe, ani szybkość autofocusa tragiczna - za to lepiej działa w gorszych warunkach oświetleniowych (takie odnoszę wrażenie).

Natomiast co do filmów - bez dwóch zdań, Minolta jest lepsza, Olek robi kiepściutkie filmy. Jeżeli kupujesz aparat do filmów, nie będę Cię do Z1 zniechęcał. Chociaż nie polegałbym zbytnio na filmie ze strony producenta - krótkim i bez dźwięku; mam nadzieję, że Vendeur wkrótce coś zamieści na naszej stronie.

Zasadniczo obydwa aparaty są bardzo dobre.

Pozdrawiam (zarówno fanów Z1 jak i C-740 oraz wszystkich innych).

P.S. Co do "Porównań" - sorry, skleroza... ;) Ale chyba nadmiernie nie zmyliłem. Fakt, że wielowątkowe polemiki na temat Z1 vs C-740 (i nie tylko) znajdziesz właśnie w "Co lepsze"...

poniedziałek, 9 lutego 2004, 14:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona