Teraz jest wtorek, 24 kwietnia 2018, 08:54

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Akcesoria do 6490 
Autor Wiadomość

Post Akcesoria do 6490
Jestem aktualnie przed dylematem jaki aparat : Minolta Z2 czk Kodak 6490. I mam pytanko. Jakie są dostępne akcesoria do kodaka. Czy ktoś moze wie.
Dzięki.

poniedziałek, 7 czerwca 2004, 09:04

Post Re: Akcesoria do 6490
mgrob napisał(a):
Jestem aktualnie przed dylematem jaki aparat : Minolta Z2 czk Kodak 6490. I mam pytanko. Jakie są dostępne akcesoria do kodaka. Czy ktoś moze wie.Dzięki.

Z Kodakiem jest ta lipa, ze ciezkawo jest dostac do niego cokolwiek, dlatego wybralem Z :]

poniedziałek, 7 czerwca 2004, 12:37
Moderator

Post Re: Akcesoria do 6490
mgrob napisał(a):
Jestem aktualnie przed dylematem jaki aparat : Minolta Z2 czk Kodak 6490.

Zupełnie nie rozumiem owego dylematu... Kodak odpada na samym starcie z powodu braku kilku istotnych opcji - dla mnie to zupełna pomyłka i głupota konstruktorów (tzn. ich brak, a nie sam aparat).

poniedziałek, 7 czerwca 2004, 14:04

Niemniej nie jest taki zły, bez przesady...

poniedziałek, 7 czerwca 2004, 14:29
Moderator

@ Ginty... Właśnie bez przesady. Odpowiedz szczerze, który z aparatów byś wybrał, takie jakie są... Bo chyba oboje dobrze wiemy, że nie ma się nad czym zastanawiać. Tak samo Kodak jak i Fuji S5000 poprzez kilka prostych niedociągnięć są porażką i dlatego nikt prawie tego nie kupuje.

poniedziałek, 7 czerwca 2004, 15:03
Akcesoria fo Kodaka bedą w polowie czerwca... W USA już są :D

poniedziałek, 7 czerwca 2004, 16:58

Bez przesady... Nie oceniasz zbyt skrajnie? Od razu porażka...? Jest kilka rzeczy, które mi nie pasują - w Kodaku to np. (o ile pamiętam) brak ręcznego balansu bieli, brak możliwości manualnego ustawiania ostrości i firmowy akumulator - ale dla wielu osób te wady mogą się okazać mało znaczące. W Fuji to np. czas migawki - ale jeżeli firmwarem udałoby się to zmienić, to co byś powiedział o S5000? Uczciwie mówiąc, to nie skreślałbym żadnego i porządnie je przećwiczył. Dużo dobrego słyszałem o działaniu AF Kodaka przy gorszym świetle (może Freek się wypowie), to brzmi zachęcająco. A mój entuzjazm do Minolt z serii Z jest, ukhm, umiarkowany... Niemniej nie chcę rozpoczynać kłótni.

Chodziło mi o to, że mimo wszystko wiodące UZ są do siebie stosunkowo podobne. To, co jest ważne dla jednej osoby, może być mniej ważne dla drugiej. Kiedy kupowałem swój aparat, na rynku rządziły zupełnie świeża Z1, nieco starsze C-740/750 i wyraźnie droższy Fuji S5000. Teraz realia się nieco zmieniły, wybór jest większy. A jeżeli chodzi o mnie i konkretnie o te 2 modele - odpowiedź brzmi: żadnego.

Pozdrowienia!

poniedziałek, 7 czerwca 2004, 19:12
Moderator

Ja się pytałem, który aparat byś wybrał, a nie który wybrałby ktoś inny. Mnie nie obchodzi, czy firmeware rozwiąże problemy tych aparatów, bo te ich wady są tak dziecinne, że aż szkoda pisać. Jak może nie być ręcznego balansu bieli? Ja tego nie rozumiem. Krótki czas migawki i brak MF to już w ogóle pominę, bo ...

Innymi słowy te kilka bardzo poważnych niedociągnięć dyskwalifukują dla mnie oba aparaty natychmiast. A szkoda, bo mogłyby być ciekawą propozycją. Jedynie fajnie wyglądają.

poniedziałek, 7 czerwca 2004, 19:30
Specjalistką od "bajeranckiego" wyglądu jest Z1/Z2... Mnie perzypomina to jakąś miniaturkę statków kosmicznych rodem z Gwiezdnych Wojen albo Star Treka :? I według mnie to jej wada!! Przesadzono z tym "ciekawym designem"

wtorek, 8 czerwca 2004, 20:40

No, no... Porównanie do Star Treka sobie zastrzegam... ;) Ale to kwestia gustu a gustach - jak wiadomo - się nie dyskutuje. Uczciwie sam nic nie mam to wzornictwa Z1, chociaż jest specyficzne. A gdyby ta sama obudowa była metalowa... Ho, ho...

Vendeur - tak uczciwie, to chciałbym się najpierw przyjrzeć Kodakowi, bo za dużo się nim dotąd nie pobawiłem. A moje nastawienie do Z1 z upływem czasu staje się coraz bardziej sceptyczne - i nie jest to przejaw buntu wobec dominacji Minolty na forum... ;) W "Zetkach" cenię przede wszystkim szybkość - to ich niepodważalny bardzo silny punkt. Ale z drugiej strony - czego nie ukrywam - zupełnie nie odpowiada mi wiadome rozwiązanie LCD... Natomiast Kodak ma inne, po części tu wymienione wady.

No co ja poradzę, że Olympusy mi najbardziej pasują?! ;)

Ale w przyszłym tygodniu będę miał okazję pobawić się Canonem S1 IS. :)

Pozdrawiam.

wtorek, 8 czerwca 2004, 21:54
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]