Teraz jest czwartek, 2 kwietnia 2020, 20:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 KODAK DX 6490??? WARTO??? 
Autor Wiadomość
No tak widzę że Twoja minolta jest wg Ciebie suuuper i same och ach ale moim skromnym zdanie ma inne wady których nie mają inne aparaty.
W tej grupie cenowej nie ma sprzętu bez braków w funkcjach, zależy co komu potrzeba. Ja mam cyfraka do zabawy, a prawdziwe zdjęcia robi się na negatywie.
P.S. Kupując aparat zastanawiałem się nad Z1,ale przy pierwszym kontakcie w sklepie odstraszyła mnie, stylistyka, jakiaś dziecinada gwiezdne wojny(kszmarna), wykonanie jak made in Bangladesz, ergonomia hmm... jak kredens gdański, a co do szczegułów technicznych to tak jak powiedziałem wcześniej, wszystkie konkurencyjne aparaty mają jakieś braki, każdy coś innego.
Każdy z nas wybrał taki sprzęt jaki wg niego był odpowiedni, więc dajcie spokój z tymi wiecznymi sporami który jest lepszy i który co potrafi. Za taką kasę nie ma ideału.

poniedziałek, 1 listopada 2004, 19:48
Sorki poprzednia wypowiedź też jest moja.
Jeszcze tylko małe pytanie do moderatora. Jak można nastawić manualnie ostrość skoro gołym okiem nic nie widać a na LCD też nić??
Prorok jakiś czy co??, a może Z1 mają coś takiego jak Renault Laguna na reklamie np. zmiany krajobrazu, rozpraszanie mgły itp? (słoni jeszcze nie mają)
Pozdrawiam, zadowolony posiadacz Kodaka DX 6490 - oczywiście nie bez wad.

poniedziałek, 1 listopada 2004, 19:56

W Minolcie (przynajmiej mojej) jak włączasz MF to masz pionową podziałkę z pokazywaną odległością w/g której ostrzysz. Taka jakby emulacja pierścienia z lustrzanki. Tak że teoretycznie przy wybranej dużej głębi ostrości można ostrość ustawić z zamkniętym deklem na obiektywie.

poniedziałek, 1 listopada 2004, 20:16
Tak ale to z WIELKIM akcentem na "teoreycznie"

poniedziałek, 1 listopada 2004, 22:31
Vendeur zapraszam do obejrzenia.www.plfoto.com mój login na tej stronce Bodzio285.Pozdrawiam

poniedziałek, 3 stycznia 2005, 18:57

No chyba jakośnie lubię tego Kodaka. Ale to nie moja wina. Teza poparta faktami, jak wyżej ;)

Witam
Vendeur jesli nie lubisz albo jesteś uprzedzony do jakiegoś sprzetu to poprostu nie zabieraj glosu merytotycznie. Ja też moge napisać ze Minolta ktorą tak zachwalasz jest do niczego bo chciałem robić zdjęcia podwodne i nie mogłem bo nie jest wodoszczelna, ale po co mam tak pisać. NIe każdy użytkownik aparatu fotograficznego będzie się tułał po nocy i robił zdjecia w ciemności. Moim zdaniem najważniejszą funkcją aparatu jest ... podobać się użytkownikowi jeśli ta cecha jest spełniona - znaczy to że jest to dobry aparat
p.s. myśle też ze jako moderator powinieneś mniej dawać się ponieść emocjom wszak znaczenie samego słowa moderator zobowiązuje - on moderuje nie antagonizuje !
pozdrawiam wszystkich
piotr

środa, 12 stycznia 2005, 20:05

Jak na ten przedzial cenowy, to warto kupic KODACZKA DX6490!
Ma sporo mozliwosci i robi ladne zdjecia. Wada jase brak goracej stopki i stabilizacji obrazu, no ale za te udogodnienia trzeba troche wiecej zaplacic.

Pozdrawiam

środa, 19 stycznia 2005, 00:40
Moderator

Witam!
Jak na ten przedzial cenowy, to warto kupic KODACZKA DX6490!
Ma sporo mozliwosci i robi ladne zdjecia. Wada jase brak goracej stopki i stabilizacji obrazu, no ale za te udogodnienia trzeba troche wiecej zaplacic.

Dokładnie! Chyba jednak warto!

środa, 19 stycznia 2005, 02:41

A co panowie powiecie na DX 7590 - ja jedynie bawiłem się nim z 10 min. Tez nie ma stopki i stabilizacji ale pozostałe parametry chyba ok. zauwazyłem ze z max zoomem dość łatwo wychodzą ładne zdjęcia nawet z ręki. NIe moglem się doczytać czy zmienili ta dość agresywna kompresje
ktoś coś wie na ten temat ?

środa, 19 stycznia 2005, 09:15

Już od dwóch tygodni podpatruję różne fora. Powód jest jasny zamierzam kupić cyfrówkę, a przed tym dobrze się poinformować. Jest tutaj jednak więcej kłótni niż informacji, które tylko robia wodę z mózgu.
Wiadomo, że kodaki pod wzgledem obsługi mamualnej są troche okrojone jednak ja chciałabym sie dowiedzieć o nich czegoś więcej no. co z obiektywem, kolorami? a może mają jakieś jeszcze inne wady?
Biorąc pod uwagę, że nie jestem aż tak zapalonym freekiem jak Vendeur, myślę, że mogę zrezygnowac z paru funkcji, ważne aby foty były jakościowo dobre. Poza tym aparat potrzebuje przedewszystkim na wycieczki, do robienia portretów, czy też na imprezy. Pomimo, że wszyscy z reguły wychwalają fuji s5500 ja zastanawiam sie nad kodakiem.
Może ktośmi choć trochę rozjaśni w głowie? :roll:

niedziela, 11 września 2005, 18:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3