Teraz jest sobota, 23 stycznia 2021, 06:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 KodakDX7590,czy warto kupić?Jakiś test?Podobno jest b.dobry! 
Autor Wiadomość
Zgadza się Wasylek, jestem amatorem - automatyczne ustawienia mi w zupełności wystarczają w 100% przy moich zastosowaniach aparatu. Zwykle po nocach śpię, a jak nie to raczej nie latam po ulicach z aparatem :wink: . Podczas roku używania cyfraka tylko raz robiłem zdjęcia nocne (ze statywem), ale na AF i AWB lecz przy manualnej ekspozycji - na 10 zdjęć może jedno miało chybioną ostrość. Jak wcześniej pisałem - większość ludzi kupujących amatorski aparat (bo w tym przedziale cenowym są tylko amatorskie) nie korzysta (znam to z rozmów ze znajomymi) i nie będzie korzystała opcji o których tu mowa. Wg mnie Vandeur należysz do 10% amatorów którzy ambitniej podchodzą do fotografii i starają się wycisnąć tyle ile się da z aparatu - i bardzo dobrze. Ale pozostałe 90% wciska "ON" i pstryka.

piątek, 12 listopada 2004, 12:56
Czy ktoś ma jakiś konkretny argument oprócz niemożności regulacji AF w tym aparacie? Bo w swojej klasie cenowej ten Kodaczek zjada parametrami i jakością zdjęć wszystkie inne cyfrzaki. Proszę mi pokazać inny aparat za 1500-1700zł (Kodaka można kupić już za 1619zł), który będzie miał podobne możliwości? I byłbym wdzięczny za rzeczową argumentacje - co konkretnie ma model X, a Kodak nie (bez obrazy, ale poza tym jednym brakiem AF, to Wasze posty to zwykłe wybrzydzanie ;) ). :) upatrzyłem sobie tego Kodaka, ale szukam ciągle alternatywy. Już genialnie byłoby, gdyby proponowany kontr-model był... duży (mam rękę jak patelnia - jak trzymam w łapie np. Minoltę Dimage X50, to w żaden button sobie trafić nie mogę ;) to chyba największa wada wszystkich tanich cyfrówek, że są takie maleńkie :D a jak juz mają gabaryty lustrzanki, to kosztują tyle co używane auto...

Im plus tego aparatu, oprócz ekranu LCD o sensownej wielkości (ten w Z1/2/3 to żenada i jakaś pomyłka...), to chyba karty SD? Bo tanie jak barszcz są ;)

Tutaj znalazłem przegląd parametrów aparatu i przykładowe zdjęcia:
http://www.steves-digicams.com/2004_reviews/dx7590_samples.html

Co z nimi jest nie tak? Byłbym wdzięczny, gdyby szanowni forumowicze, kiedy będą rzucać mądrymi słowami (abberacje i inne takie), choć w jednym zdaniu wyjaśnili co one znaczą lub chociaż dali linka do jakiegoś mądrego źródła (nie google :D).

Z góry dziękuje za okazaną cierpliwość i pomoc :)

PS. Z wielu źródeł wynika, że w tym aparacie można regulowac balans bieli :roll:

poniedziałek, 6 grudnia 2004, 21:53
No właśnie - nie przejmójcie się tym gadaniem. Jest to bardzo ciekawy aparat w sam raz dla amatora, który nawet w nocy lata z aparatem, a z nim można, bo jest lekki i poręczny.
Zdjęcia wychodzą bardzo udane i uważam, że mogą spokojnie być porównywane z dużo droższymi modelami.
Bardzo mocne strony aparatu to: duży monitor, duży zoom, bardzo dobre zdjęcia, tanie akcesoria dodatkowe.
Przed tym aparatem myślałem, że zoom 10x bez statywu lub systemu antywstrząsowego do niczego się nie przyda. Powiem szczerze bardzo ciężko tym aparatem zrobić poruszone zdjęcie, nawet przy max zoomie i to w słabych warunkach oświetleniowych. Następna wielka zaleta szczególnie dla niedoświadzonych, to bardzo dobrze działający tryb auto, przy którym ciężko zrobić słabe zdjęcie.

Oczywiście są też i wady: jak dla mnie to przede wszystkim słaba lampa błyskowa, ale to chyba wada wielu kompaktów. Nie ma stopki na lampę zewnętrzną. Inna wada, to rozmywanie obrazu na monitorku przy max. zoomie i kiepskim ośiwtleniu. Jednak zdjęcia i tak wychodzą jak żyleta.

Dobra propozycja dla osób, które szukają udanej cyfrówki do 2000 zł.
Też kiedyś myślałem, że jeżeli aparat to tylko Canon, Minolta czy Olympus. Teraz wiem, że również Kodak może być udany. Oczywiście nie ma on szans konkurować z modelami typu A1, 8080 czy 8800, ale z zoomami Olympusa, czy Zetkami Minolty konkuruje swobodnie i niejednokrotnie wygrywa.

wtorek, 14 grudnia 2004, 19:08

http://www.dcresource.com/reviews/kodak/dx7590-review/

wtorek, 14 grudnia 2004, 19:33
Oglądałem fotki pod podanym adresem - na dole strony

http://www.dcresource.com/reviews/kodak/dx7590-review/gallery.shtml

i twierdzę, że są one dużo lepsze niż wykonane dużo droższymi aparatami, które są testowane na tej samej stronie np. Minolta A2.

wtorek, 14 grudnia 2004, 20:32
polecam poniższy opis/test :
http://pilak.republika.pl/kodak.htm
Pzdr.

czwartek, 16 grudnia 2004, 14:43
Od pół roku fotografuję Kodakiem DX6490,Przedtem robiłem zdięcia Minoltą Z1,powiem tylko tyle że Minolta jest bez szans jeżeli chodzi o jakość zdjęć,bardziej szumi,słabiej odwzorowuje kolory.Jeżeli Kodak DX7590 jest równie dobry jak jego poprzednik to polecam gorąco w tym przedziale cenowym nic lepszego nie kupisz. Przykładowe fotografie do obejrzenia na http://www.plfoto.com mój login Bodzio285.Pozdrawiam

piątek, 31 grudnia 2004, 12:24
w tym przedziale cenowym nic lepszego nie kupisz.

Witam,
choć podoba mi się ten aparat, to jednak zdecydowanie ustępuje Lumixowi FZ20 - fakt, że jest on trochę droższy, ale FZ10 można już kupić w cenie Kodaka, ten sam rewelacyjny obiektyw Leica no i stabilizacja obrazu - to IMO lepszy wybór.
Pzdr.

piątek, 31 grudnia 2004, 22:31
...a jak spisuje się w fotkach spotowych??? Pozdrawiam:)

piątek, 17 czerwca 2005, 20:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2