Teraz jest piątek, 21 września 2018, 22:21

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Zdjęcia seryjne w DX 7590 
Autor Wiadomość

Post Zdjęcia seryjne w DX 7590
Witam, w w/w modelu można zrobić zdjęcia seryjne - pierwszych 5 zdjęć lub 4 ostatnie w serii z prędk. 2 zdj/s. Chciałem zapytać posiadaczy takiego aparatu, czy ilość zdjęć w serii jest ograniczona programowo, czy może być większa po zastosowaniu szybkiej karty pamięci np. z zapisem 8Mb/s. Dziękuję za pomoc.

poniedziałek, 24 października 2005, 11:16

nie używam tego aparatu, ale w żadnym szybkość karty nie ma wplywu na ilość zapisanych fotek - jest to tylko i wyłącznie określone oprogramowaniem.
SZybkość karty powoduje szybsze zapisanie i wysłanie nap.do kompa pliku ze zdjęciem ( zdjęciami )

wtorek, 1 listopada 2005, 18:06

Liczba zdjęć jest ograniczona sprzętowo, zdjęcia zapisywane są w wewnętrznym buforze a potem kopiowane na kartę. Szybkość karty może teoretycznie zmniejszyć czas pomiędzy kolejnymi seriami, ale kompakty bardzo rzadko wykorzystują tą szybkość.

wtorek, 1 listopada 2005, 22:52

Mieliście rację, sam to sprawdziłem. Ponieważ udało mi się wyrwać Preteca Cheetah 1 GB 133x za tylko 30zł więcej niż kingston 50x, wybrałem tą szybszą. Faktycznie aparat pracuje tak samo szybko czyli wolno, co jest wyjątkowo upierdliwe, do zrobienia następnego zdjęcia potrzeba mu 8 sekund na zapisanie poprzedniego, a serię 5 zdjęć zapamiętuje 40 sekund - zgroza. Bawiłem się Nikonem D70 i tam taka karta pozwala na zrobienie nieskończonej ilości zdjęć seryjnych 3kl/s, a nie dwunastu, jak przy zwykłym kingstonie. Nie sądziłem, że będę mógł zrobić więcej zdjęć w serii, ale że zamiast czekać 40 sekund, zaczekam np 5 sekund, a tu klops. W każdym razie dzięki za wypowiedzi. Pozdrawiam

piątek, 4 listopada 2005, 23:50
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]