Teraz jest wtorek, 25 września 2018, 13:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 HELP ME!! 
Autor Wiadomość

Powiem tak. Kodak Kodak DX/Z 7590 to bardzo dobry aparat na rozpoczęcie twórczego zapoznawania sie z fotografią. Ma bardzo latwe i przyjazne menu. Wszystkie najwazniejsze fonkcje są pod ręką i nie trzeba przedzierac sie przez menu zeby poustawiac aparat.

Różnica (z tego co wywnioskowałem) miedzy DX i Z to wersja Z jest lepiej wyposażona: w zestawie jest maly statyw, drugi akumulator li-ion. A aparat jest ciagle ten sam.

Aparat nawet szybko lapie ostrosc i pstrykanie szybkich obiektów raczej nie sprawiało mi problemu. Co do wad: (dla mnie) aparat ma to do siebie ze zdjecia wychodzą bardzo kolorowo. W nie których przypadkach wygląda to bardzo fajnie ale czasami kolory za mocno są przesycone, draga wada to wyswietlacz: niby kawał wyświetlacza (2,2 cala) ale rozdzielczosc lcd nie bije na kolna, latwo kadrowac ale szczegółów nie widac i zbyt ciemny i malo kontrastowy. Dużo lepiej wypada wizjer EVF i wg. mnie lepiej sie sprawuje niz lcd.

A teraz P850. Obiektyw o wiekszym wiekszej ogniskowej i tej samej jasnosci szkla na krańcach dla obu modeli. Podejrzewam ze zdjecia beda wychodzic bardzo podobnie. Jedynie na wiekszej ogniskowej beda wyraznie lepsze ze względu ma stabilizacje obrazu. Jeszcze jedan przewaga p850 nad Z7590 - gorąca stopka. Niby gadzet ale przydatny.
Jeszcze p850 ma solidniejsza obudowe, z7590 caly z plastiku.

A teraz decyzja nalezy do ciebie: Pamiętaj ze dochodzą jeszcze akcesoria, karta pamieci, statyw to podstawa. Nalezy pomyslec o torbie albo plecaku. Jesli wiekszosc czasu bedziesz spedzac na powietrzu to ja bym bral z7590, Doskonale sie spisuje nawet przy slabym swietle. A jesli chodzi o lampe to zawsze mozesz dokupic uniwerslaną na fotocele. Ale tu juz chyba dalsza przyszłość....

a sie rozpisałem....pozdrawiam.... czekam na fotki. moge wyslac przykladowe zdjecia z DX7590 tobie na maila jeśli bedziesz chciała.

sobota, 11 lutego 2006, 12:40

ika321 DX7590 to dobry aparat nawet chciałem go kupić bo była extra promocja(w sklepie), ale niestety nie zdążyłem...
...a wracając do tematu za 1500PLN mogłabyś kupić FujiFilm S5500 znam dużo osób które go posiadają i bardzo go chwalą :P na naszym forum ma go Artuj na allegro go jeszcze dostaniesz i wiele zaoszczędzisz :D

Pozdro :wink:

sobota, 11 lutego 2006, 13:21

Najlepiej jest zadać sobie na początku pytanie: jakie zdjęcia chcę robić? co chcę fotografować? Od tego wiele zależy. Dla ambitnych, to raczej Canon A6XX :). Jedyna wada, to brak superzooma.

sobota, 11 lutego 2006, 23:25

co do Canona - bym się zastanawiał. na jednym z forów polskich (musisz zgadnąć, bo tu paranoicy wycinają linki i nie mogę podać adresu - ale zaczyna się na literę "c") pokazał się test szumów przy wyższych iso - tak mocno chwalony Canon S2IS sromotnie przegrał w porównaniu do Fuji S5600.
nad tym ostatnim aparatem warto się zastanowić - tym bardziej, że ceny są bardzo zachęcające ostatnio. looknij na:
http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/59919
(pewnie wytną, więc chodzi o "skąpca").
można kupić już od 1128 zł!
co nie zmienia faktu, że Kodak jest - moim zdaniem - baaardzo fajnym aparatem, zwłaszcza p850. w moim odczuciu barwy kodaków są ok., przyjemnie pastelowe; mnie się nie wydają "podkręcane" (w każdym razie kolorystykę fotek z Kodaków oceniam wyżej od H1, którego sam posiadam...)

poniedziałek, 13 lutego 2006, 01:16
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]