Teraz jest poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 09:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 OLympus SP 590 UZ 
Autor Wiadomość

Post OLympus SP 590 UZ
Witam wszystkich!
Chcę zakupić ten aparat ,ale spotkałam się z opinią ,że się psuję - lecz sklepowy sprzedawca nie był w stanie wyartykułować co. Polecał mi natomiast o Pentaxa X70 który w testach został oceniony 4/6.Testów tego modelu Olympusa nie znalazłam.Ja miała olimpusa ale nie tej klasy i byłam z niego b.zadowolona .Uważam ,że jest dość prosty w obsłudzę świetnie "leży mi w ręce",chcę nim robić zdjecia z dużej odległości i w ruchu (więc taki zoom i podwójna stabilizacja daje mi taka możliwość) . Jaka jest wasza opinia na temat tego produktu ? Czy jest wart swojej ceny ? Może ktoś poda stronke testu tego aparatu?
Pozdrawiam :D

sobota, 9 maja 2009, 10:12

Post Re: OLympus SP 590 UZ
Jeżeli chodzi o testy:
http://stodolatest.pl/produkt/olympus_sp-590_uz/testy/0/0/1
tam gdzieś był taki na prawde przyzwoity test, niestety po angielsku :)

Jeśli natomiast chodzi o sam aparat... Mam go od roku i jestem z niego bardzo zadowolony. W większości sytuacji, gdzie fotografujenmy amatorsko, wystarcza on w zupełności. Ja z tym aparatem objechałem Poslke dookoła na rowerze (można sobie wyobrazić trudne warunki, jakim musiał sprostać) i nic się mojemu olkowi nie stało. Niektórzy narzekają na luzy w obiektywie. Delikatny luz musi być. Raz, że troszkę miejsca potrzeba na optyczną stabilizację obrazu, która polega po prostu na delikatnych ruchach obiektywu w celu zminimalizowania ruchu spowodowanego trzęsieniem się nasych rąk.
Moim zdaniem aparat jest bardzo solidnie wykonany. Jedyne zastrzezenia mam do dekialka, który po roku intensywnego użytkowania i ponad 30 000 pstryków lekko się poluzował i czasami potrafi sam spaść.
Postaram się jakoś streścić, bo widze, ze zbytnio się rozpisuję :)

+ duże możliwości w jednym małym korpusie - duży zakres ogniskowych
+ duża energooszczędność (w zależności od akumulatorków 300 - 500+ zdjęć na 1 komplecie)
+ fantastyczny grip (moim zdaniem jeden z najlepszych na rynku)
+ solidna konstrukcja
+ w miarę duży, czytelny wyświetlacz
+ frajda z użytkowania :)
+ tryby 'półautomatyczne' i full manual (bez tego ani rusz :) )
+ po zapoznaniu się bardzo przyjemne menu (wbrew temu, co mówią)
+ szybkie zdjęcia seryjne (bodajże 6 kl/s przy 5 MP i 10 kl/s przy 3 MP)
+ świetne makro (supermakro od 1 cm - praktycznie można fotografować ślimaka łażącego po soczewce :) )
+ obsługa kart MicroSD (xD to porażka)
+ całkiem przyzwoite programy tematyczne i przyjemna automatyka
+ jeszcze kilka rzeczy by się znalazło :)

- nie oszukujmy się - tak upakowana matryca CCD MUSI dawać duże szumy. Duże szumy powyżej 400 ISO, przy słabych warunkach oświetleniowych powyżej 200 ISO, przy bardzo słabych już od 100 ISO (w nocy tylko 64 ISO)
- na tzw. długim końcu lekkie (i tak jest bardzo dobrze) aberracje chromatyczne oraz zauważalna winieta
- kiepskie ręczne ustawianie ostrości
- brak RAW (boli)

Nie będę się wypowiadał na temat flasha, bo używam raz na pół roku.

Ja aparat kupowałem za cenę 1444 zł (wtedy to było tanio :P ). Teraz, moim zdaniem, jego cena jest dużo rozsądniejsza.

Gdybyś miała jakieś pytania, albo chciała zobaczyc przykładowe zdjęcia, wal śmiało.
gg:7442948
Pozdrawiam :)

piątek, 14 maja 2010, 21:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]