Teraz jest niedziela, 22 kwietnia 2018, 18:06

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 e 520 
Autor Wiadomość

Post e 520
Witam, kupiłem e520 i jestem zadowolony choć jeszcze nie ogarniam jego możliwości, fotografuję głównie patrząc przez wizjer i zauważyłem że ostatnio diodowe podświetlenie autofokusa i nie podświetla zadanego punktu autofokusa tylko nieco poniżej i jest rozmytą plamką, i przy ciemnych punktach tła potrafi zmienić ustawiony punkt pomiaru światła przeskakując samoczynnie obok, a ja nawet nie wiem czy coś się skopało, czy tak ma, zdjęcia wychodzą ostre. Może ktoś mnie oświeci bo w instrukcji na ten temat nic

czwartek, 3 grudnia 2009, 15:50

Post Re: e 520
O ile się nie mylę to E-520 ma trzy punkty autofocusa (środkowy i dwa boczne), więc to że diodka nie wyświetla się idealnie w środku punktu ostrzenia nie powinno mieć żadnego znaczenia.

W instrukcji jest napisane, że możesz sam wybrać którego pkt AF chcesz używać, najczęściej używa się centralnego i potem po złapaniu ostrości się przekadrowuje. Dlaczego centralny - bo najbardziej precyzyjny.

piątek, 4 grudnia 2009, 13:49

Post cd e 520
Dzięki Jacku, mój problem polega na tym że aparat nie dając rady ustawić ostrości np. w środkowym zadanym punkcie pomiaru, samoczynnie przeskakuje na punkt po lewej lub prawej stronie, i niekoniecznie wiąże się to ze słabym oświetleniem.

środa, 16 grudnia 2009, 13:13

Post Re: cd e 520
nieobeznany napisał(a):
Dzięki Jacku, mój problem polega na tym że aparat nie dając rady ustawić ostrości np. w środkowym zadanym punkcie pomiaru, samoczynnie przeskakuje na punkt po lewej lub prawej stronie, i niekoniecznie wiąże się to ze słabym oświetleniem.
No i dlatego w poprzednim poście, sugerowałem Ci, abyś wybrał punkt środkowy, jako jedyny, którym aparat ma ustawić ostrość. Wtedy punkt AF nie będzie Ci przeskakiwał samoistnie na punkty boczne, będą one nieaktywne. Po prostu aparat do skutku będzie próbował ustawić ostrość na środkowym (najlepszym) punkcie AF.

PS
Pamiętaj też, że obiektyw ma duży wpływ na ustawienie ostrości. Np. ZD 14-54 szybciej ustawi ostrość niż zwykły kit 14-45 czy 14-42.

środa, 16 grudnia 2009, 17:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]