Teraz jest środa, 25 kwietnia 2018, 18:21

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 750UZ czy Z1 
Autor Wiadomość
Post 750UZ czy Z1
Witam serdecznie!
Zastanawiam się nad wyborem UZ pomiędzy w/w modelami. W zasadzie skłonny byłbym przychylić się w stronę Olympusa 750 - większa matryca, jakość wykonania, i lepsza optyka - może mniej uwidaczniają się abberacje tak zauważalnie na zdjęciach minolty.
Jednocześnie na plus Z1 świadczą dobre filmy, lepsze niż u 750uz. Mam 5 letnią córkę i czasem coś bym sfilmował a filmy z Z1 wychodzą naprawdę dobre. Również cena Z1 jest niższa choć 750 jest z ładowarką i akumulatorkami - Z1 -nie. Także czytając opinie o kłopotliwym trybie manualnym - zawiłe menu oraz długim shuter lagu w Olympusie zastanawiam się czy warto dopłacać. Minolta tu wypada lepiej - jest szybka i ma świene menu.... Jak widzicie trudno mi wybrać - poradźcie. Na stronie Steve'a z kolei Olympus 750 jest "excellent"....
Pozdrawiam...

poniedziałek, 16 lutego 2004, 08:16

Polemik C740/750 vs Z1 jest tutaj zatrzęsienie, więc nie chciałbym się powtarzać. W każdym razie - co do różnicy w cenie - na Allegro widziałem już C-750 za 2020 złotych; to jest ok. 350-400 złotych różnicy. Myślę, że czynnik finansowy może okazać się decydującym - i to, na ile potrzebna jest Ci matryca 3MPix.

Tryb manualny w Olympusach nie jest aż tak koszmarny, by dyskwalifikował zakup C-7xx, poza tym masz 4 nastawy własne, które mogą znacznie ten problem zniwelować. Co do aberracji - domyślnie rzeczywiście Z1 cierpi na nią znacznie bardziej, ale można ją podkalibrować. To, że zdecydowanie bardziej aberracja jest widoczna na zdjęciach Z1, wynika po części z faktu, że ludzie jednak robią fotki bardzo często w trybie automatycznym. Jeżeli chodzi o shutter lag - Minolta jest szybsza, ale podkreślam - Olek nie jest tragicznie wolny. Podobnie, jeżeli chodzi o szybkość działania autofocusa i zoomu - prawdę mówiąc tutaj zupełnie nie czuję przewagi Z1, chociaż różnica na pewno jest; po prostu Olek działa za szybko, by mówić o wadach. Zastanawiam się, skąd biorą się takie mity... Po prostu Olek jest pod tym względem dobry a Z1 - bardzo dobra, to jest gradacja na plus a nie na minus. Natomiast jakość wykonania istotnie bardzo przemawia za C-750 - jest po prostu świetna.

Najlepiej obejrzyj obydwa aparaty na żywo - w ten sposób będziesz mógł je sprawdzić choćby pod kątem szybkości działania. I życzę zadowolenia z dokonanego wyboru.

Mogę jeszcze tylko dodać, że sam posiadam C-740 i bardzo go sobie chwalę. I - na tyle, na ile interesuję się tematem - generalnie C740/750 zbierają pochlebne opinie. Z1 budzi bardziej skrajne uczucia, ale to niewątpliwie również dobry aparat, zresztą hit końca zeszłego roku (w moim odczuciu).

Pozdrawiam.

poniedziałek, 16 lutego 2004, 09:24
Moderator

Ginty. Chyba chodziło o zastanowinie się, czy potrzebna matryca 4 Mpix, a nie 3.

I to jest podstawowe pytanie. Bo różnica w cenie 400 zł (odejmując koszt łądowarki i aku około 350zł) jest dość znaczna i zastanów się, czy warto naprawdę dopłacać. Ja bym się tutaj szczerze zastanawiał bardziej nad C-740, bo mi akurat ten dodatkowy 1 Mpix nie jest zupełnie potrzebny...

No a jeśli chcesz robić czasami jakieś filmy, no to wybór chyba pozostaje jeden.

Ogólnie aparaty mają swoje wady i zalet, ale sumując to wszystko według mnie "wychodzą na zero". Czyli żaden z nich nie ma dużej przewagi nad konkurentem.

Ja zdecydowałem się na Minoltę Z1, dzięki właśnie jej różnym zaletom (szybkość działania, menu, wygląd, filmy) i jestem z zakupu bardzo zadowolony. Ginty także jest zadowolony ze swojego C-740.

Ty też na pewno nie żałowałbyś żadnego z tych aparatów :)

poniedziałek, 16 lutego 2004, 15:12

No tak, chodzi mi o to, czy ten 1MPix różnicy jest istotnie ważny. Takie przejęzyczenie. Powinno być "czy nie wystarczy Ci 3 MPix"...

Akurat do C-740 bym nie zachęcał, skoro szybkość i filmy są tak ważne. To musi być jednak coś lepszego - zatem C-750; tu i filmy prezentują się nieco lepiej, i matryca większa, i wykonanie na plus, itd...

Polecam ponownie obejrzenie na żywo.

Pozdrawiam.

poniedziałek, 16 lutego 2004, 15:46
Moderator

Ja polecam C-740, jeśli nie potrzeba większej matrycy, bo po co dopłacać te 350-400 zł. A jeśli ma być koniecznie 4 Mpix (tylko po co?), to może i Konica Minolta Z2 dojść do głosu :)

poniedziałek, 16 lutego 2004, 15:50

No nie wiem, Vendeur, chyba chcesz mi przyjemność sprawić tym polecaniem C-740... ;) No więc jeżeli 3MPix, to ja jednak polecam Z1 (zrobiło się szalenie kurtuazyjnie).

Natomiast Z2 może być trochę za droga... 500 Euro w Niemczech, to nie brzmi zachęcająco... To już może wtedy C-770, te filmy w MPEG4...

BTW - w kontekście problemów z nagraniem filmu na całej karcie w Z1: cytat z dpreview: "On rare occasions, the memory card may not record to full capacity due to its writing speed." To o Z2, ale może i dotyczy Z1?

Pozdrawiam.

P.S. Trzeba jednak powiedzieć, że recenzje C-750 na dpreview są zdecydowanie bardziej pochlebne niż Z1.

poniedziałek, 16 lutego 2004, 16:06
Moderator

No nie wiem, Vendeur, chyba chcesz mi przyjemność sprawić tym polecaniem C-740... ;) No więc jeżeli 3MPix, to ja jednak polecam Z1 (zrobiło się szalenie kurtuazyjnie).

:D

PS. No niby cena ma być 500 euro, a nawet na początku pisano, że 599 a w USA $499... Ale w jednym z ostatnich linków tu na forum, była Z2 w sklepie za 2490 zł - to tanio dosyć... Ale jeszcze nie dostępna.

poniedziałek, 16 lutego 2004, 21:39

Post cena
Wczoraj rozmawialem na Targach Fotografi z przedstawicielami Minolty w polsce, tak wiec cena Z2 (oczywiscie sugerowana) ma byc 2399 zl.

Pozdrawiam

PS. Jestem pod wrazeniem - musze zbierac kase i kupuje A2 - to jest fajny aparat.

Teraz Fuji S5500 + xD 256MB + statyw
http://www.komputery-attena.9x.pl

poniedziałek, 29 marca 2004, 11:30

Post Re: cena
ravw napisał(a):
PS. Jestem pod wrazeniem - musze zbierac kase i kupuje A2 - to jest fajny aparat.
jak to się mówi: "w miarę jedzenia apetyt rośnie" :D

wtorek, 30 marca 2004, 08:09
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]