Teraz jest piątek, 20 kwietnia 2018, 16:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 c 760, c 765, c 770 movie 
Autor Wiadomość

Post c 760, c 765, c 770 movie
Wlasnie sobie czytam o tych modelikach i ten c 760 zapowiada sie calkiem niezle, ciekawe jaka cena bedzie?! Moze sporo tanszy od s1 i z2??
Wie ktos cos wiecej o tych sprzetach?

niedziela, 22 lutego 2004, 21:56
Moderator

Ja tego 760 widziałem już jakiś czas temu w niemieckim sklepie internetowym. Ale czy rzeczywiście on będzie taki super? To się dopiero okaże. Zapowiada się ciekawy pojedynek.

PS. Nie sądzę, aby był znacznie tańszy, jeśli w ogóle...

poniedziałek, 23 lutego 2004, 00:42

na allegro mozna go kupić juz za ok. 2 tys. zł.

a tak przy okazji zastanawiam się dlaczego te wszystkie modele z serii 7xx nie mają stabilizacji obrazu ???? przeciez już starsze modele Olka ją miały, jeżeli taki np. c-750 by miał tą stabilizację, to kupuję w ciemno... :wink: a tak to się jeszcze waham :) a statyw to nie dla mnie.
Jeszcze zastanawiam sie nad Panasonicem DMC Z10, ale za mało jeszcze o nim wiem... hm ale problemy :) :wink:

środa, 17 marca 2004, 01:58
Oglądałem wczoraj w Fotojoker aparat C-760 firmowany przez Eurocolor i nasuwają mi się takie negatywne uwagi :
1. aparat zasilany drogim akumulatorem Li-On, a nie paluszkami jak C-750. Podobno ten akumulator kosztuje jakieś 300 zł !!!
2. brak polskiej instrukcji - nawet skróconej (skrócona jest po angielsku, niemiecku, francusku, hiszpańsku - skandal !!!), jest tylko ulotka chyba 4 strony formatu A3 zatytułowana "skrócona instrukcja obsługi".
3. Zubożona automatyka programowa - brak programów tematycznych - własny portret i portret na tle krajobrazu, w C-750 są.

Nie wiem czy aparat ma możliwość sterowania pilotem jak C-750 i czy ma możliwość podłączenia dodatkowej lampy błyskowej tak jak C-750 !!!

Tak, że zostanę przy swoim C-730, ma wszystkie funkcje identyczne jak C-750 i może być sterowany pilotem jak C-750, tylko matrycę ma 3,3 Mpix, tak jak C-760, a nie 4,0 Mpix jak C-750 ale to niewielka strata i dodatkową lampę do C-730 też można podłaczyć - nie ma tylko gorącej stopki jak C-750.

Co do stabilizatora obrazu - uważam, że ten cały krzyk związany z jego brakiem można sobie odpuścić - robiąc zdjęcia z ręki z 10-krotnym zoomem optycznym w trybie sportowym na moim Olku C-730 zdjęcia wychodzą ostre jak żyleta, a na pewno nie mam pewnej ręki !!!
Więc krzyk, że potrzebny jest statyw, żeby móc robić ostre zdjęcia z 10-krotnym zoomem optycznym jest według mnie nieuzasadniony.

środa, 17 marca 2004, 16:22

ej stary dzieki za pożadną opinie..naprawde super..piszesz jasno nie jestes stronniczy a do tego bardzo czytelnie i składnie.Mam nadzieje ze bede mial przyjemnosc jeszcze nieraz Cie wysluchac :!: :!: :!:

piątek, 19 marca 2004, 22:55

Post Różnice pomiędzy Oly C-765 a C-770 Movie
(...)

Ostatnio edytowano środa, 9 czerwca 2004, 23:57 przez gerth, łącznie edytowano 1 raz

piątek, 23 kwietnia 2004, 14:21

Jeżeli chodzi o spóźnione porównanie nowszych C-7xx z C-730 - ten drugi posiada niestety gorszą optykę i to jest zasadnicza różnica. I jak już słusznie zauważono tutaj - firmowe akumulatorki do nowych C=7xx można dostać już za 80 złotych, z tym, że są to nieolympusowe zamienniki (ale nie sądzę by ustępowały znacznie oryginalnym).

Gerth, jeżeli chodzi o te parametry, to panuje wielki bajzel i na różnych stronach podawane są różne dane. O ile mi wiadomo - C-765 rejestruje filmy w formacie MOV, 640x480, 15fps; C-770 - w MPEG4, 640x480, 30fps. Generalnie oficjalnie C-770 MOVIE to aparat, którym Olympus chce nadgonić (a nawet prześcignąć) konkurencję w dziedzinie "filmików" - bo prawdopodobnie zbyt wiele osób rezygnowało z zakupu Olympusów właśnie ze względu na ten gadżet. Przy okazji to topowy UZ - być może (ale to domysły), najlepsza optyka będzie wędrowała właśnie do C-770 - i będzie to dodatkowa, niepisana przewaga tego modelu. Swego czasu pojawiały się takie sugestie w odniesieniu do innych modeli Olympusa o tej samej optyce a różnych cenach - lecz w żadnym razie nie można tych domysłów przyjmować za pewnik (chociaż podobnież tak bywa - nie tylko w świecie producentów aparatów; droższy model jest bardziej pieczołowicie składany).

Jeżeli chodzi o objętość plików - rzeczywiście "filmiki" są bardzo pamięciożerne i też liczę na to, że kompresja w MPEG4 nieco poprawi sytuację - przy równoczesnej poprawie jakości.

Różnica w cenie - jest dokładnie tak, jak piszesz, jednak C-770 wszedł na rynek jakby z pewnym opóźnieniem w stosunku do C-760/765; sądzę, że jego cena szybko spadnie, chociaż na pewno nie do poziomu identycznego z C-765; trzeba by jednak trochę poczekać. A może już "w praniu", w miarę, jak aparat będzie kupowany, wyjdą na światło dzienne dodatkowe przewagi C-770 (lepszy procesor do tych filmów?), które wytłumaczą znacznie wyższą cenę.

Dodatkowa sprawa - nasza lokalna specyfika; ceny mamy zdecydowanie wyższe, czasami w sposób zupełnie bezsensowny. Różnica w cenie na Zachodzie to relacja 500/600 Euro (chyba, że to się radykalnie odmieniło), natomiast w Polsce 1800/2500. Tak już tu jest.

Karty pamięci - rozsądne minimum do 4 MPix C-765/770 to 128 MB (moim zdaniem), ale "filmiki" zdecydowanie komlikują sprawę. Jeżeli będziesz ich często używał to i 512MB może nie wystarczyć.

Problem polega na tym, że przez te trefne akumulatorki nie można sprawdzić danego modelu w sklepie (chyba, że miałbyś zasilacz) - a taką drogą uzyskłabys pewną informację zarówno o jakości filmów jak i zajmowanym przez nie na karcie miejscu.

Pozdrawiam.

P.S. W najbliższym czasie będę miał okazję pobawić się C-765, przynajmniej zdobędę jakieś info z pierwszej ręki.

sobota, 24 kwietnia 2004, 14:05

A ja za kilka dni stane sie szczesliwym posiadaczem C-760 :) I zobaczymy jak to z nim bedzie :) Te akumulatorki do niego kosztuja chyba 87zl brutto (na jakims sklepie online widzialem :P)

A nie wiecie jak jest z instrukcja do tego aparatu u grosmana ? Czy da krotka ulotke, czy jakas dluzsza ksiazeczke :D?

sobota, 24 kwietnia 2004, 15:43

Ostatnio edytowano czwartek, 10 czerwca 2004, 01:23 przez gerth, łącznie edytowano 1 raz

sobota, 24 kwietnia 2004, 18:41

Wlasnie wyslalem zapytanie do grosmana co od instrukcji :)
A jesli chodzi o zakup u niego czy w tym drugim sklepie, postawilem na GROSMANA. Roznica cenowa w C-760 wynosi 50zl, ale u grosmana jest 2 letnia gwarancja :) Mi te 50zl juz roznicy nie robi, a dluzsza gwarancja sie zawsze moze przydac :) To bedzie moj pierwszy cyfrak, i mysle ze 3Mpix mi na pcozatek wystarczy :)

sobota, 24 kwietnia 2004, 20:47

Jeżeli chodzi o ogólną taktyke, Woytec, to się całkowicie z Tobą zgadzam, ale uważaj z wymienianiem konkretnych sprzedawców - regulamin Forum...

Z2 - o ile wiem - robi filmy w 800x600 w 15 fps, więc aż tak radośnie nie jest. Poza tym będą one bardzo pamięciożerne (no, przy tej mniejszej liczbie klatek może już nie aż tak) - o to jednak najlepiej podpytaj Ravwa.

Nie warto zwlekać zbytnio z zakupem, ciągle są jakieś okazje i będą. Zgadzam się również, że i Olympusy, i Minolty zapewne będą dobrym zakupem - różnią się nieco, mają swoje plusy i minusy, ale generalnie to udane aparaty i można wybrać z nich coś pod siebie (a do wyboru są jeszcze Fuji, Kodak, itp.). Natomiast stabilizacji w głuptakach za 800 złotych (nawet niekoniecznie dosłownie Twoją wypowiedź traktując) akurat zbyt szybko bym się nie spodziewał - raz, że stabilizacja obrazu zapewne pozostanie domeną UZ (generalnie aparatów z większym zoomem optycznym) - tam po prostu jest potrzebna; dwa - to wciąż kosztowna sprawa; spójrz, ile kosztują aparaty ze stabilizatorem - to są najdroższe UZ. Co prawda i bez tego na pewno zrobisz dobre zdjęcie przy maks. zoomie optycznym, ale nie jest to bajerancki gadżet - przydaje się.

Pozdrawiam.

P.S. Jeżeli chodzi o test C-765 - nie mogę obiecać niczego na konkretny termin - kolega ma w najbliższym czasie zakupić ten aparat, tak więc wszystko zależy od niego.

Na pociechę kilka sampli z oficjalnej japońskiej strony Olympusa:

C-760:
http://olympus-imaging.jp/lineup/digica ... index.html

C-770:
http://olympus-imaging.jp/lineup/digica ... index.html

sobota, 24 kwietnia 2004, 23:44
Post olympus c-765
Wlasnie kupilem C-765 w Niemczech za 2/3 ceny w porownaniu do polskich sklepow.Mam jedno pytanie do wszystkich,ktorzy maja ten aparat lub pokrewne.Wyjezdzajaca czesc obiektywu lekko sie rusza-nie jest sztywna z aparatem.Czy to tak ma byc,czy moze jakis defekt.Prosze o pomoc-moj mail to L_I_S@wp.pl Poza tym wszystko w porzadku dziala-super makro i zoom w tym przedziale cenowym sa nie do pobicia.

środa, 12 maja 2004, 12:54

środa, 12 maja 2004, 12:55

chybotliwy obiektyw to zecha ultra zoomów.. nie przejmuj się tym - one poprostu tak mają

środa, 12 maja 2004, 13:16
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]