Teraz jest poniedziałek, 24 września 2018, 07:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 [b]Obiektyw w Olympusach 720 740 750[/b] 
Autor Wiadomość

Post [b]Obiektyw w Olympusach 720 740 750[/b]
Witam
Zwracam się do użytkowników Olympus'ów o informację, czy obiektyw w modelach 720, 740, 750 posiada jakiś luz. Ja posiadam 740 i od momentu zakupu zauważyłem, że obiektyw w stanie wyłączonym i włączonym posiada pewien luz osiowy. Wynosi on może max 1mm, według zapewnień sprzedawcy nie ma to wpływu na jakość zdjęć. Faktycznie nie zauważyłem jakichkolwiek problemów z tego powodu, ale jakoś "boli" mnie to. Dodam tylko, że jest to egzemplarz Made in China.

środa, 25 lutego 2004, 21:36
Post Re: [b]Obiektyw w Olympusach 720 740 750[/b]
Zyggy napisał(a):
Witam
Zwracam się do użytkowników Olympus'ów o informację, czy obiektyw w modelach 720, 740, 750 posiada jakiś luz. Ja posiadam 740 i od momentu zakupu zauważyłem, że obiektyw w stanie wyłączonym i włączonym posiada pewien luz osiowy. Wynosi on może max 1mm, według zapewnień sprzedawcy nie ma to wpływu na jakość zdjęć. Faktycznie nie zauważyłem jakichkolwiek problemów z tego powodu, ale jakoś "boli" mnie to. Dodam tylko, że jest to egzemplarz Made in China.

to narmalne i wystepuje we wszytskich c-7xx
btw. jakbys choc troszeczke poszukal to byś znalazl odp na to pytanie, na tym forum, na innym forum, w necie i w spekach inernetowych w opiniach urzytkowików. Wystarczylo poszukac.
2min.

czwartek, 26 lutego 2004, 02:47

Czytam czasem inne fora na waszej stronie i biorąc pod uwagę inne odpowiedzi i tą udzieloną na moje pytanie, zastanawiam się, czy formu jest po to aby uzyskać odpowiedź na pytanie lub poradę, albo wymienić się doświadczeniami? Może zapytania powodują nerwowość i niezadowolenie u admina i moderatorów? Myślałem, że skoro szukam odpowiedzi na jakiś problem i wyszukiwarka proponuje waszą stronę, bo strona jest temu poświęcona, a co otrzymuję jako odpowiedź: wszytkie tak mają, poszukaj gdzie indziej. Fajowo, chyba zmienię stronę o fotografii na inną, skoro zadawanie pytań na forum tematycznym jest niemile widziane.

czwartek, 26 lutego 2004, 19:42
Moderator

Luz to normalna sprawa w ultrazoomach i niczym się nie przejmuj. Ja mem większy w mojej Z1 :)

Co do pytań, to rzeczywiście najpierw wypadałoby poszukać. Tutaj i tak nic nie wypominamy (mimo powyższej odpowiedzi kolegi), w porównaniu do innych stron, gdzie na forach nawet blokuje się natychmiast tematy, gdy jest pytanie, zadawane już wcześniej...! Sam tego doświadczyłem.

Dlatego zawsze warto wpisać najpier w wyszukiwarce jakiś temat i zerknąć samemu. Taka umiejętność wynajdywania informacji może się bardzo przydać :)

Pozdrawiam.

czwartek, 26 lutego 2004, 20:09

Luz osiowy w ultrazoomach to absolutnie normalna sprawa.
Tak samo normalne jest dla mnie to, że przed zadaniem pytania na liście dyskusyjnej czy forum najpierw ją choć trochę przeglądam. Postaw się w sytuacji ludzi, którzy chcą pomóc innym, a tak naprawdę ciągle odpowiadają na te same pytania. Forum ma wyszukiwarkę, więc nie trzeba go przeglądać całego ręcznie. Pamiętaj, że forum może Ci dać odpowiedź na Twoje pytanie bez jego zadawania! Bo jeżeli ktoś już je zadał, to i odpowiedź na nie się tutaj znajduje.

czwartek, 26 lutego 2004, 21:57
Moj nowiutki jeszcze cieply Olek 720 tez tak ma.

Ale mam pytanie pomocnicze (z gory uspokajam ze nie znalazlem na forum podobnego tematu). Gdy wysuwa sie obiektyw przy wlaczaniu aparatu to przy koncu ruchu optyki w obiektywie wydobywa sie ze srodka dzwiek podobny tarcia lub drapania. Tak jakby cos (np. cienki plastik lub gruba folia) stawalo na przeszkodzie ruchu mechanizmu w srodku obiektywu. To samo dzieje sie gdy przy uzywaniu zoomu optyka dochodzi do granicznych ustawien. Czy jest to normalne? Bo troche mnie to niepokoi a w sklepie twierdza ze wszystko jest OK.

czwartek, 11 marca 2004, 11:41

zyggy nie badz juz znowu takim pedantem :lol:

niedziela, 14 marca 2004, 23:42

Mój 740 ma luz obietywu, ale nie stwierdziłem jakichkolwiek dziwnych dźwieków przypominających to co opisałeś.
-------
pzdr
Zyggy

poniedziałek, 15 marca 2004, 09:28
Przesluchalem innego Olka 720 i wydawal podobne dzwieki. Moze to taki "zwykly" feler takich aparatow.

poniedziałek, 15 marca 2004, 10:10

zyggy nas nie obchądza Twoje problemy z ... :lol:

poniedziałek, 15 marca 2004, 18:14

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ....no co lola rzadzi :lol:

wtorek, 16 marca 2004, 20:24

Są osoby, których przeszłość nic nie nauczyła. I tak chyba będzie z PiotruśGorzów (@liena). Mam nadzieję, że admin lub moderator zrobią to co powinni biorąc pod uwagę arogancję w/w osobnika.
------
pzdr
Zyggy

niedziela, 21 marca 2004, 13:40
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]