Teraz jest sobota, 22 września 2018, 19:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 !!! Olympus C- 4000 vs C- 50 !!! 
Autor Wiadomość
Post !!! Olympus C- 4000 vs C- 50 !!!
Witam wszystkich !
Chciałbym zaczerpnąć waszej rady na temat tych 2 aparatów który jest lepszy wydajniejszy poprostu który lepiej kupić !

piątek, 12 marca 2004, 21:51

O obydwu trochę juz tutaj napisano. W moim odczuciu C-4000 daje większe możliwości, C-50 to compact z górnej półki. Szerokokątny jasny obiektyw, znakomita jakość zdjęć, bardzo dobre makro + cena przemawiają moim zdaniem zdecydowanie na korzyść C-4000. Ten 1MPix różnicy nie jest aż tak istotny - ale wszystko zależy od Twoich potrzeb.

Poza tym C-4000 jest aparatem już nieco leciwym... Ale akurat wciąż oferującym naprawdę spore możliwości.

A co jest dla Ciebie istotne przy zakupie cyfrówki?

Pozdrawiam.

piątek, 12 marca 2004, 22:38
Znalazłem dobrą oferte za c 4000 zapłacę 1199 zł a za c 50 1350 zł
Myślę zę te 1 mp jest warte 150 zł

Ginty:
Istotne napewno nie zwracam uwagi na tzw opakowanie interesują mnie dobra jakośc zdjęć duży zoom optyczny możliwości funkcji makro i do tego mam pytanko we właściowściach c 50 zauważyłem ze makro jest od 20 cm a w c 4000 nie ma podanej wielkości tylko jest że makro ostrzy od 3 cm ? trochę tego nie rozumiem

Czytałem na forum że menu w c 4000 jest bardzo trudne dla mnie to raczej frajda ;) siedząc i kombinując bez instrukcji tak robiłem z kazdym poprzednim

A więc Ginty możesz stwierdzić jaki jest lepszy w tym przypadku ? Ja sie cholernie nie mogę zdecydować ;/ nie wiem czy to dozwolone ale ... podam 2 linki z ktorych chciałem wlasnie nabyć aparaty:

piątek, 12 marca 2004, 22:54

To chyba zupełnie inna klasa cenowa - C-50 to wydatek ok. 2000zł, a C-4000 1200zł. Przy takiej różnicy w cenie i niewielkiej w możliwościach (o ile nawet C-50 nie jest gorszy od C-4000), nie warto przepłacać.

piątek, 12 marca 2004, 23:01
Tomekk chyba nie uważnie czytasz posty napisałem że za c-50 moge mieć za 1350 zł !! wiec rózni ca tylko 150zł :)

sobota, 13 marca 2004, 09:12

Uważnie czytam, tylko gdy odpowiadałem na Twój poprzedni, nowego jeszcze nie było. Przejrzałem dokładniej parametry obu i teraz już bez wahania namawiam Cię na C-4000. Jego zalety w stosunku do C-50 to przede wszystkim DUŻO jaśniejszy obiektyw, tańsze karty pamięci, większy wyświetlacz no i zasilanie na paluszki (można dokupić, gdy wyczerpie się akumulator, tańszy zapasowy akumulator). A 5MP może pokazać swoją wyższość tylko przy wydrukach A4.

sobota, 13 marca 2004, 17:09

odradzam c4000 ze wzgledu na to chociazby ze czas ladowania aparartu przed zrobieniem 1 zdjecia trwa 8 sekund a przeciez nieraz zalezy nam na czasie..naprzyklad kiedy siedzimy na plazy :lol:

piątek, 19 marca 2004, 00:21

jeżeli siedzimy na plaży
to zawsze można wyciągnoc spokojnie aparat i Sfotografować drugą fale :lol:

piątek, 19 marca 2004, 17:04

JaQb dziekuje za lola ..nie wiem czy wiesz ale nieswiadomie przyłączyłes sie do mojej akcji zbierania lolo dzieki :* Mam juz ich (z Twoim udzialem)9% :lol: Jak to dobrze ze w sieci jeszcze zdarzaja sie "tacy" osobnicy :P Co do fal 9 zawsze jest najwieksza(czyt. tez najpiekniejsza) wiec w sumie jakby ktos sie uparł to te 8 sekund byloby w sam raz :lol: POZDRO!!!
P.S LOLE RZĄDZĄ!!! :lol: :lol: :lol:

piątek, 19 marca 2004, 22:32

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: LOL Rulezzz
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

sobota, 20 marca 2004, 10:18

:lol: Zdjęcia robiłem Sony DSC-P10 (przyjaciela) Olympusem c-350 i photoclipem :lol: . A teraz zakupiłem swój Olympus c-4000 i czekam na niego z nieciepliwością :lol: :lol:

sobota, 20 marca 2004, 14:40

Witam ponownie :lol: Widze ze juz masz obycie w tych sprawach...powiem wiecej chyba sam sie skusze na tego c4000...pomimo tego co wczesniej o nim pisałem...przepraszam...tyle ze martwi mnie jedna sprawa dlaczego czas oczekiwania na pierwsze zdjecie wynosi az 8sek??Moze to jakas pomyłka mam nadzieje ze to zweryfikujesz i przy okazji zanegujesz..wiesz Lola byłaby dumna :lol: Przy okazji gdzie zakupiłes aparacik i w jakiej cenie jesli moge wiedziec no i czekam na jakies recenzje z pierwszego starcia z olkiem POZDRAWIAM!!! :lol: Aha widziałem recenzje i przy okazji filmiki wykonanae tym aparatem i musze powiedziec ze jak na 320x240 to jakosc jest swietna nie mówiac juz o tym ze mozna sobie przyzómowac ekran w trakcie kręcenia..zapowiada sie niezły kąsek..mniami :lol:

sobota, 20 marca 2004, 16:05
Post ??
I co z tego ze uruchamia sie w 8 sek.?!? Jak czesto robi sie zdjecia goscia skaczacego z 10 pietra :-) ?!?!?? Mam c-740 i tak naprawde nie zwrocilem uwagi jak szybko sie uruchamia, poprostu wlaczam i czekam swoje a pozniej robie zdjecia.

poniedziałek, 22 marca 2004, 16:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]