Teraz jest czwartek, 19 kwietnia 2018, 12:04

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 C-2100UZ i rybie oko 
Autor Wiadomość
Post C-2100UZ i rybie oko
sprawa wygląda tak. C-2100 ma obiektyw z gwintem 49mm i ogniskową 7-70mm... pytanie - jak najtaniej wyposażyć go w "rybie oko"? czy konwerter na 52mm z pierścieniem redukcyjnym załatwi sprawę? i czy ktoś z Was kiedykolwiek próbował czegoś takiego? ma ktoś zdjęcia wykonane w taki sposób? słyszałem, że takie konwertery, a już w szczególności przez pierścienie redukcyjne zniekształcają obraz... ale jak wygląda to zniekształcenie? w sumie rybie oko samo w sobie zniekształca i jest to dla mnie efekt pożądany... gorzej jeśli ucierpi ostrość...

piątek, 26 marca 2004, 17:18

Chodzi raczej o zniekształcenia geometryczne, a nie o utratę ostrości. Zajrzyj do tematu Vendeur'a o konwerterach do Minolty Z1 - tam było podane parę przykładów, na temat których się wypowiadałem, są też linki do przykładowych zdjęć. Patrz na to jednak z innej perspektywy - Vendeur chciał mieć po prostu dobry szeroki kąt, a Tobie zależy na fish-eye'u.

http://www.forum.swiatobrazu.pl/foto/vi ... =konwerter

sobota, 27 marca 2004, 10:34
Moderator

Można kupić coś taniego, prawie fish-eye, za około 250 zł (konwerter King), ale ostrości w rogach, raczej nie będzie... Jeśli chcesz mieć coś lepszej klasy, to wybierz model innej firmy (zapomniałem nazwę), o której też wspominałem w moim temacie. Zresztą wszystko jest dostępne na http://www.xxxxxx.pl.

sobota, 27 marca 2004, 16:21
ech, dzięki, to potrzebowałem wiedzieć...

w sumie głównie potrzebuję fish-eya do jak to mówiliście "kosmicznych" efektów, jakkolwiek zwykły szeroki kąt też się przyda...

znalazłem na allegro 2 ciekawe konwertery, oba z gwintem 49mm, czyli powinny hulać bez przejściówek, jak znajdę chwilkę czasu to wrzucę linki do nich...

wtorek, 30 marca 2004, 18:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]