Teraz jest poniedziałek, 24 września 2018, 07:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 c2100uz 
Autor Wiadomość

Post c2100uz
Tak sobie przegladam sample na necie.. i mi sie coraz bardziej zaczyna podobac:P

troszke aberacji jest... ale tak to wydaje mi sie, ze jakosc ma napewno nie gorsza niz nowe aparaty.. do tego ma stabilizcje i porzadnie wyglada!!:D

i teraz sa pytanka:

1) ile warto dac za ten aparat?? na ebayu za okolo 220 euro powinno udac si ekupci plus przesylka ito z 1300 wyjdzie na bide.. jakby nie patrzec uzywka i to dosc stara... (a moze nowy, nie znam szfabskiego:P)

2) czy one sie psuja??? lipa jakby mi sie zwalil...:(

3) wolny tzn??, dlugo sie wlacz??? czy np ma strasznego laga... nie wiem wyswietlacz opoznia, migawka dziala z opoznieniem?!

czekam na opinie!

sobota, 10 kwietnia 2004, 13:28

Moja choroba (czytaj słabość do C-2100) jest platoniczna... Tak naprawdę raz bawiłem się tym aparatem - jednak zrobił na mnie na tyle duże wrażenie, że poszukując czegoś dla siebie bardzo, zaczynałem od niego jako od punktu wyjścia i naprawdę niewiele brakowało, abym go kupił. Zachęcała między innymi właśnie ebayowska cena - w przeliczeniu na złotówki oscylowała w okolicach od 1000 do 1500 złotych (i to z dodatkami). Na Allegro również trafiały się pojedyncze sztuki - kosztowały 1100-1300 złotych (ale wyłącznie używane, w Niemczech bywały i nówki); raz jeden trafił się nawet egzemplarz za ok 2000 złotych - ktoś się cenił.

Co to znaczy wolny? Wolniejszy od Z1. :) UZI nie jest wolny, w każdym razie wtedy (gdy go oglądałem) do głowy mi to nie przyszło (znajomi przyjechali z Niemiec i przywieźli kupiony z wyprzedaży UZI); jednak trochę czasu minęło i zastanawiam się, czy nie idealizuję nieco tego aparatu i jakby się on prezentował na tle współczesnych konstrukcji. Sądzę, że wciąż nieźle, także pod względem szybkości, ale bezpośredniego porównania nie mam.

Wygląda moim zdaniem świetnie, bez porównania nawet z najnowszymi C760/765/770. Co do trwałości - ciężko wyrokować. Gdybyś nostał nówkę, to nie ma o czym mówić, gorzej z używanym. Niemcy na ogół bardziej dbają o sprzęt niż Polacy, Olympus to porządna firma - niemniej wyjątki się zdarzają. Możliwość przetestowania byłaby wskazana.

Pozdrawiam.

sobota, 10 kwietnia 2004, 16:55
Post UZ w użyciu
wystarczy przejrzeć dpreview aby dowiedzieć się, że ten aparat jest kultowy, a ceny jego nie spadną szybko...
Mam go trzy lata, zrobiłem z nim ze 30 tys. km.. działa bez zarzutu, robi świetne zdjęcia nawet w ruchu...
Minolta Z1 to zabawka,,, przy UZI i napewno używany Uzi jest więcej wart od Z1... Niewiele osób o tym mówi, ale UZI ma największą matryce ze wszystkich aparatów 10x, a przy ISO 100 jakość jest niesamowita...
Wywoływał ktoś zdjęcia z Z1 formatu 20x 30 cm - a ja takie posyłałem na konkursy....
Jako aparat za 1000 zł nie widzę jeszcze niczego....\
Załuje tylko że Olimpus nie stworzył następcy

Andrzej Waśków
http://www.awaskow.republika.pl

środa, 1 września 2004, 15:29

Wadą jest troszke wolny czas nastawu af. do 2s a poza tym jesli komus nie przeszkadza 2 megowa matryca (to IMHO iwystarczajaco mozna odbic jak juz przedmowcy wspominali do 20x30cm) jest to chyba jeden z najlepszych nienowych aparatow. Panzerna konstrukcja!

Canon A60 kingston 256mb 4x 2400 forever + energizer + Velbon dx-888 + macro edar 2.8/100mm ( niedlugo 1.8/400mm)+ tulejka CHWILOWO BEZ APARATU karta kingston cf 256 trup. I pomyslec ze za ten szajs dalem niedawno ponad 200zl :(

środa, 1 września 2004, 17:40

Awaskow - ja też żałuję, ale teraz, gdy Nikon wypuścił model 8800, coś się może zmienić. Jednak cena znowu będzie zapewna podobna do tej, z jaką z początku sprzedawano C-2100... I to jest główny minus tego aparatu.

Mi pozostała do UZI ogromna słabość. Czasami żałuję, że go nie kupiłem (przede wszystkim wtedy, gdy oglądam zdjęcia nim robione)... Ale mojego C-740, chociaż jest uboższy pod pewnymi względami i lepszy pod innymi pewnymi względami, również lubię. W końcu to prawnuk UZI.

Pozdrawiam!

sobota, 18 września 2004, 16:29

Post Boje się tylko tych 8 mgp
Boje się ze ten NIKUS 8800 będzie szumił, ale w klasie UZI to na pewno wielka niespodzianka i niewiadoma,,,,
Problem z tym, czy ten obiektyw da rada, widzę, że jest dość ciemy przy długich ogniskowych.... znacznie ciemniejszy od UZIEGO, więc ważne będzie jak będzie szumił na wyższych ISO od 100...
I boje się ceny ponoć 1000$ , choiciaż za swojego UZiego dałem 700$ ale to było 3 lata temu

wtorek, 21 września 2004, 08:44

Post Co potrafi 2100 uz
Obrazek

[/img]

środa, 22 września 2004, 10:57
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]